Małgorzata Domagalik Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Opowiadania letnie, a nawet gorące, Książka | Grażyna Bąkiewicz, Małgorzata Domagalik, Marek Harny, Manula Kalicka, Jarosław Klejnocki, Magdalena Kordel

    To książka szczególna. Co Polak robi, kiedy nic nie robi, czyli ma urlop albo wakacje i nie musi tego wszystkiego, co przez jedenaście miesięcy roku musi? Byczy się oczywiście na Karaibach albo pod Puckiem, zadeptuje Himalaje bądź Beskid Niski, karmi komary nad Amazonką, ewentualnie nad Biebrzą. I oczywiście czyta; przynajmniej kiedy pada. Właśnie na te mniej piękne okoliczności przyrody ta książka jest w sam raz. Na te całkiem piękne zresztą też. Jak to dobra proza spod dobr...

    Promocja
    okładka Pani Wymagalik, Książka | Małgorzata Domagalik

    Znana dziennikarka i wpływowa redaktorka opisuje kulisy świata mediów oraz show-biznesu, kreśląc portrety znanych ludzi, z którymi miała okazję zetknąć się w swojej karierze. Dzieli się refleksjami, anegdotami, wymienia imiona i nazwiska, często sytuując je w zaskakujących kontekstach. Nie unika tematów, które do dziś uchodzą za kontrowersyjne.

    Promocja
    okładka Serce na sznurku, Książka | Małgorzata Domagalik

    Rozgrywające się wśród arktycznych śniegów i lodów przygody foczki i Ksawerego to wzruszająca, ale też dowcipna opowieść o samodzielności, odwadze, tolerancji i zupełnie nieoczekiwanej przyjaźni. O świecie, w którym wszystko może się zdarzyć, nawet jeśli kochają, szanują i przyjaźnią się w nim wyłącznie zwierzęta…

    Promocja
    okładka Kuba, Książka | Jakub Błaszczykowski, Małgorzata Domagalik

    Autobiografia wielkiej gwiazdy światowego futbolu! Obarczony brzemieniem niewyobrażalnej tragedii z dzieciństwa, dotąd niechętnie i bardzo rzadko mówił o swojej przeszłości. Teraz po raz pierwszy przerywa milczenie i w przejmująco szczerych rozmowach opowiada dziennikarce Małgorzacie Domagalik o sobie, o trudnym dzieciństwie, o tragicznej śmierci matki, o buncie dorastania i mozolnym pokonywaniu demonów z przeszłości. Dzieli się przemyśleniami, jak radzić sobie z przeciwności...

    Promocja
    okładka Kuba, Książka | Błaszczykowski Jakub, Małgorzata Domagalik

    Wyczekiwana zarówno przez polskich, jak i niemieckich czytelników. Obarczony brzemieniem niewyobrażalnej tragedii z dzieciństwa, dotąd niechętnie i bardzo rzadko mówił o swojej przeszłości. Teraz po raz pierwszy przerywa milczenie i w przejmująco szczerych rozmowach opowiada dziennikarce Małgorzacie Domagalik o sobie, o trudnym dzieciństwie, o tragicznej śmierci matki, o buncie dorastania i mozolnym pokonywaniu demonów z przeszłości. Dzieli się przemyśleniami, jak radzić sob...

    Promocja
    okładka Kuba, Książka | Błaszczykowski Jakub, Małgorzata Domagalik

    Wyczekiwana zarówno przez polskich, jak i niemieckich czytelników. Obarczony brzemieniem niewyobrażalnej tragedii z dzieciństwa, dotąd niechętnie i bardzo rzadko mówił o swojej przeszłości. Teraz po raz pierwszy przerywa milczenie i w przejmująco szczerych rozmowach opowiada dziennikarce Małgorzacie Domagalik o sobie, o trudnym dzieciństwie, o tragicznej śmierci matki, o buncie dorastania i mozolnym pokonywaniu demonów z przeszłości. Dzieli się przemyśleniami, jak radzić sob...

Małgorzata Domagalik Książki

Małgorzata Domagalik jest polską dziennikarką i publicystką, autorką programów telewizyjnych, a także pisarką i felietonistką. Znana ze swojej roli redaktorki naczelnej magazynu „Pani”, którą sprawowała przez wiele lat. Od 2021 roku jest prowadzącą programu „Niech gadają”, który jest emitowanym na Kanale Sportowym na platformie YouTube. Małgorzata Domagalik przeprowadza tam wywiady ze sportowcami oraz osobami zainteresowanymi sportem. Dziennikarka jest także prezeską Fundacji Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego. To właśnie biografia tego polskiego piłkarza zatytułowana „Kuba. Biografia” jest jedną z najbardziej znanych książek, które współtworzyła Małgorzata Domagalik.

Życie prywatne i kariera Małgorzaty Domagalik

Przyszła dziennikarka urodziła się 12 lutego 1957 roku we Wrocławiu. W pobliskiej Legnicy ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego. Po raz pierwszy redaktorką naczelną magazynu „Pani” Małgorzata Domagalik była w okresie od 15 października 2003 roku do 29 kwietnia 2005 roku. Po krótkiej przerwie ponownie przez wiele lat zajmowała to stanowisko – od maja 2005 do maja 2017 roku. Publicystka jest także znana jako autorka oraz prowadząca wiele różnych programów telewizyjnych, takich jak „Tabu”, „Męski Striptiz”, „Mieszane Uczucia” czy „Gorączka” (w TVP2). Za swoją działalność na małym ekranie otrzymała Wiktora w kategorii największej osobowości telewizyjnej. Od września 2009 roku do czerwca 2010 roku Małgorzatę Domagalik można było zobaczyć co niedzielę jako prowadzącą program publicystyczny „Ona i on” emitowany na antenie TVN24. Rozmawiała tam z mężczyznami działającymi w sferze kultury i sztuki, nauki oraz show-biznesu. Od 2021 roku Domagalik przeprowadza rozmowy ze sportowcami oraz fanami sportu na Kanale Sportowym w ramach programu „Niech gadają”, który emitowany jest na YouTube. Prywatnie pisarka była trzykrotnie zamężna, jak dotychczas jednak każdy z tych związków zakończył się rozwodem.

Małgorzata Domagalik – prezeska Fundacji Ludzki Gest

Małgorzata Domagalik jest także prezeską Fundacji Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego. Ta organizacja pozarządowa zajmuje się przede wszystkim pracą z dziećmi i młodzieżą na rzecz ich rozwoju, przede wszystkim poprzez wspieranie ich w zakresie kultury fizycznej. Fundacja organizuje różnego rodzaju turnieje sportowe czy koncerty charytatywne, dzięki którym zbiera fundusze na leczenie, rehabilitację, pomoc socjalną oraz rozmów młodych talentów. W zarządzie fundacji, obok prezeski Domagalik, znajdują się także Dawid Błaszczykowski, Jerzy Brzęczek, Andrzej Gołaszewski oraz ks. Jerzy Kostorz.

Korespondencja Małgorzaty Domagalik i Janusza Leona Wiśniewskiego

Nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazały się dwie książki autorstwa Małgorzaty Domagalik oraz Janusza Leona Wiśniewskiego, dla których podstawą jest elektroniczna korespondencja wymieniana pomiędzy tą dwójką. „188 dni i nocy” to zapis mailowych rozmów dosłownie o wszystkim. Wiśniewski nie boi się niewygodnych tematów. Domagalik nierzadko nie zgadza się z jego opiniami. Znaleźć tu można zarówno tematy trudne, takie jak miłość, zdrada czy samotność, jak i całe mnóstwo ciekawostek ze świata nauki i kultury. Domagalik i Wiśniewski opowiadają sobie o przeczytanych książkach, spotkanych ludziach, sprzeczają się o feminizm, o homoseksualizm, o Biblię. Dwoje inteligentnych wirtuozów pióra, którzy bez ogródek opowiadają sobie nawzajem, co sądzą o świecie, a przy tym stają się sobie coraz bliżsi. Czytelnik może być świadkiem ich pojedynków na słowa, gier, a przy tym dużej dozy życzliwości i zrozumienia. Kontynuacja „188 dni i nocy”, zatytułowana „Między wierszami”, miała już nie powstać. Jak tu jednak powstrzymać się od pisania, gdy wokół tak dużo się dzieje? W dodatku właśnie wtedy, kiedy po drugiej stronie zyskało się tak dobrego przyjaciela i przyjaciółkę? Maile krążą więc ponownie, a Małgorzata Domagalik i Janusz L. Wiśniewski znów rozmawiają o książkach, teatrze, rodzinie i podróżach. O tym, co u każdego z nich dzieje się właśnie tu i teraz, ale też o wspomnieniach, starych fotografiach czy głosie nowej w ówczesnym czasie żony prezydenta Sarkozy’ego. Wciąż każde z nich patrzy na świat trochę inaczej, niezmiennym jednak pozostaje wysoki poziom erudycji i życzliwości, jaki kryje się między słowami. Zapisy ich korespondencji znajdziecie na Woblink.

Domagalik i Błaszczykowski – „Kuba. Autobiografia” oraz „Kuba. Dogrywka 2015-2018”

Dziennikarskie talenty Małgorzaty Domagalik połączyły się z jej wiedzą o ludziach sportu w kilku książkach, przede wszystkim w autobiograficznych tytułach dotyczących piłkarza Jakuba Błaszczykowskiego oraz selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka. Domagalik jest współautorką tytułów „Kuba. Autobiografia” oraz „Kuba. Dogrywka 2015-2018”. Wspólnie z piłkarzem opowiadają w nich o niełatwym dzieciństwie i życiu znanego polskiego sportowca, a także o jego karierze, wzlotach i upadkach, które doprowadziły go w końcu do założenia swojej własnej Fundacji. Błaszczykowski niechętnie dotąd opowiadał o swoim prywatnym życiu. Domagalik udaje się jednak szczerze porozmawiać z nim o tragicznej śmierci matki, buncie dorastania, radzeniu sobie z demonami przeszłości, a potem z brzemieniem sukcesu. Piłkarz opowiada o blaskach i cieniach kariery stadionowej czy kontaktach z mediami. Oprócz samego Błaszczykowskiego w książce „Kuba. Autobiografia” oraz „Kuba. Dogrywka 2015-2018” wypowiadają się także jego najbliżsi, przyjaciele, piłkarze czy trenerzy tacy jak Smuda, Fornalik, Nawałka, Beenhakker czy Klopp.

Małgorzata Domagalik „W grze” z Jerzym Brzęczkiem

„W grze” to wydana w 2020 roku nakładem Wydawnictwa W.A.B. historia o powołanym w 2018 roku do bycia selekcjonerem polskiej reprezentacji Jerzym Brzęczku. Jego wybór wywołał wtedy zaskoczenie oraz burzę różnych reakcji. Nikt chyba nie spodziewał się agresji i krytyki środowiskowej w takiej skali. Brzęczek opowiada Małgorzacie Domagalik o tym, z czym musiał się wtedy zmierzyć, a także o tym, kim naprawdę jest, nie tylko jako trener. „W grze” to zaskakująca historia o jednym z bohaterów współczesnego polskiego światka piłkarskiego. O trenerskim życiu Brzęczka, ale także o jego sprawach prywatnych. O eliminacjach na EURO 2020 oraz o pracy w cieniu groźby koronawirusa. O selekcjonerze po raz pierwszy wypowiadają się publicznie także jego żona i synowie oraz znający go trenerzy, dziennikarze, koledzy z szatni, tacy jak Kuba Błaszczykowski, Zbigniew Boniek, Hubert Kostka, czy Andrzej Strejlau.

Inne książki Małgorzaty Domagalik w księgarni internetowej Woblink

Małgorzata Domagalik w końcu napisała także książkę o samej sobie. „Pani Wymagalik” ukazała się w 2019 roku nakładem Wydawnictwa W.A.B. Dziennikarka opisuje w niej kulisy pracy w świecie mediów oraz show-biznesu. Kreśli także portrety znanych ludzi, z którymi spotykała się w swojej długiej karierze. „Pani Wymagalik” pełna jest anegdot, przemyśleń i tematów kontrowersyjnych. Znajdziecie ją z łatwością na Woblink w formie książki papierowej, podobnie jak „Serce na sznurku” czy „Opowiadania letnie, a nawet gorące”. Do tych ostatnich Domagalik napisała opowiadanie. podobnie jak Grażyna Bąkiewicz, Małgorzata Warda, Filip Onichimowski, Ewa Ostrowska, Marek Harny czy Magdalena Kordel. Z kolei książka „Kuba. Autobiografia” Małgorzaty Domagalik czeka na Was na Woblinku jako ebook, audioobook oraz książka papierowa.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.