Marek Orzechowski Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Mój sąsiad islamista, Ebook | Marek Orzechowski

    Burki, hidżab, halal, szahid, samobójcze zamachy, masakry, honorowy mord, egzekucje, obcinanie głów... Polacy znali dotychczas zjawiska związane z islamem i przede wszystkim islamski terror głównie z medialnych doniesień. Nie brali udziału w konfrontacji bojowników Allaha z Zachodem. Było jednak tylko kwestią czasu, kiedy i oni staną się jego ofiarami. I to niekoniecznie u siebie w domu. Wystarczy, że podróżują, jak do Tunezji. Terroryści sami wybierają miejsca ...

Marek Orzechowski Ebooki

Marek Orzechowski to polski dziennikarz, publicysta (w tym „Tygodnika Powszechnego”), a także reporter i korespondent radiowy oraz telewizyjny. Jest absolwentem politologii oraz studiów podyplomowych z dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Orzechowski jest autorem setek reportaży i publikacji, z których wiele dotyczy wojny na Bałkanach. Jest laureatem wielu nagród, w tym „Europejskiego Ekranu” 2003.

Kariera Marka Orzechowskiego

Marek Orzechowski w latach 1984-1987 był współpracownikiem „Radia Wolna Europa” w Monachium. W 1985 roku założył dwujęzyczne, polsko-niemieckie pismo „Dialog”. Był także korespondentem „Głosu Ameryki” w Bonn (1988-1999) i „Panoramy” TVP w Bonn (1993-1999). Do sierpnia 2006 roku Marek Orzechowski był korespondentem Telewizji Polskiej w Brukseli, gdzie towarzyszył najważniejszym wydarzeniom związanym z wejściem Polski do Unii Europejskiej.

Marek Orzechowski – „W Belgii, czyli gdzie?”

Wieloletni pobyt w Belgii Marka Orzechowskiego zaowocował wydaną nakładem Wydawnictwa MUZA S.A. książką „W Belgii, czyli gdzie?”. Ten wciśnięty pomiędzy Francję a Niemcy kraj o skomplikowanej historii, pełen Flamandów, Walonów i wielu ludzi z całego świata. Właśnie o tym miejscu postanawia opowiedzieć Marek Orzechowski. To miejsce pełne traumy po zamachach terrorystycznych, ale także miejsce skłonne do anarchizowania, o szerokim marginesie osobistej wolności, pełnym indywidualistów i melancholii, a równocześnie stanowiące ośrodek decyzji podejmowanych na szczeblu całej Europy. „W Belgii, czyli gdzie?” Marka Orzechowskiego znajdziecie na Woblink jako książkę papierową bądź ebook.

„Chaos. Nowy porządek świata” Marka Orzechowskiego

W 2018 roku nakładem Wydawnictwa MUZA S.A. ukazała się książka autorstwa Marka Orzechowskiego zatytułowana „Chaos. Nowy porządek świata”. Dziennikarz zadaje w niej fundamentalne pytanie: czy czujemy się bezpiecznie? Wszędzie na świecie toczą się jakieś walki, jeszcze nigdy od 1945 roku nie prowadzono tak wielu wojen, co dziś. Wydaje się, że wokół panuje chaos, a Europa jest zdestabilizowana kryzysami, Rosja próbuje odzyskać pozycję supermocarstwa, Chiny szykują się do przejęcia kolejnych obszarów, a USA straciło pozycję przywódcy wolnego świata. Migracja, bieda, głód, rozwarstwienia społeczne i brak alternatywy niszczą resztki porządku. Jego brak przeraża i prowadzi do dramatycznych niekiedy decyzji. Dlaczego tak jest? Czy ktoś ponosi za to winę? A jeśli tak, to kto? Orzechowski opowiada o dziejach chaosu oraz płynących z niego zagrożeniach, a przy tym nie pozostawia złudzeń – jesteśmy na nie skazani, bez pewności, co będzie jutro. „Chaos. Nowy porządek świata” Marka Orzechowskiego znajdziecie na Woblink jako książkę papierową lub ebooka.

Inne książki Marka Orzechowskiego w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie także inne pozycje autorstwa Marka Orzechowskiego, w tym: „Mój sąsiad islamista”, „Europolis, czyli diabeł mieszka w Brukseli” czy „Zdarzyło się w Berlinie. Polak patrzy na mur”. Te i inne reportaże oraz książki analizujące współczesną sytuację geopolityczną znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.