Dzięki jasnym wskazówkom zawartym w tym praktycznym poradniku poznasz podstawowe zagadnienia dotyczące rysowania krajobrazu miejskiego i naturalnego oraz szybko nauczysz się tworzyć własne, ciekawe kompozycje. Autor w przystępny sposób krok po kroku wyjaśnia, jak w prosty sposób osiągnąć ciekawy efekt końcowy. Przedstawia różne metody pracy: węglem, kredą i pastelami; daje również wiele cennych rad dotyczących m.in. możliwości przyborów do rysowania, brył podstawowych, perspe...
Dzięki jasnym wskazówkom zawartym w tym praktycznym poradniku poznasz podstawowe techniki rysowania martwej natury, pejzażu, zwierząt, postaci ludzkiej. Szybko nauczysz się m.in. tworzyć portrety dzieci i dorosłych, postaci w dynamicznych układach, właściwie dobierać proporcje oraz rysować detale. Autor w przystępny sposób krok po kroku wyjaśnia, jak stworzyć niebanalne prace różnymi metodami: węglem, kredą i pastelami; daje również wiele cennych rad dotyczących m.in. przybor...
Poznaj ciekawe miejsca w Toruniu – razem z Elą, Adamem i smokiem Mokiem. Wyrusz z nimi na poszukiwanie tajemniczego podziemnego przejścia – pełne przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji! Baw się doskonale, czytając komiks i rozwiązując rebusy, labirynty, szyfry, krzyżówki, wykreślanki i inne łamigłówki. Inne wciągające przygody dzieci i Moka znajdziesz w książkach Złota księga łamigłówek. Poszukiwacze skarbów oraz Złota księga łamigłówek. Tajemnica profesora Feliksa.
Praktyczna nauka rysowania dla dzieci – wskazówki, jak krok po kroku rysować dzikie zwierzęta: krokodyla, żyrafę, hipopotama, nosorożca, hienę, strusia, zebrę, antylopę, słonia, lwa, kangura, geparda, misia, tygrysa, bawoła i małpę. Przy każdym zwierzątku został zamieszczony rymowany wierszyk.
Zeszyt nie jest typowym kursem rysowania, gdzie krok po kroku przedstawiony został proces powstawania rysunku. Na podstawie przygotowanych rysunków, tzw. wzorów, postaraj się dokończyć ilustracje na wybranych polach. Głównym obiektem zainteresowania w tej rysunkowej przygodzie są zwierzęta. Podczas pracy możesz opierać się na zaproponowanym wzorze bądź też, jeśli czujesz się na siłach, możesz spróbować zakończyć rysunek w inny sposób niż ten przedstawiony jako wzór (np. kot m...
Wizerunek japońskiej mangi, który od jakiegoś czasu nieprzerwanie fascynuje cały świat, w dużej mierze czerpie inspiracje ze świata japońskich mitów. Jak każda kultura na świecie, również i Japonia posiada w swej mitologii niezliczoną wprost ilość niesamowitych, nadprzyrodzonych postaci. Zapoznając się z zawartością tej książki, można znaleźć mnóstwo podobieństw do historii znanych z kart komiksów mangi czy tez filmów animowanych z tego gatunku. Książka powstała z myślą o tym...
Dzięki jasnym wskazówkom zawartym w tym praktycznym poradniku szybko nauczysz się rysować ulubione zwierzęta w charakterystycznych dla nich pozach. Autor w przystępny sposób krok po kroku wyjaśnia, jak stworzyć niebanalne wizerunki zwierząt różnymi metodami: węglem, kredą i pastelami; daje również wiele cennych rad dotyczących m.in. przyborów do rysowania czy wykorzystywania fotografii jako pomocy.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.