Meg Adams Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Meg Adams Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Meg Adams jest polską, ukrywającą się pod pseudonimem, autorką literatury obyczajowej i romansów doprawionych elementami powieści sensacyjnej. Należy do Grupy Literackiej Ailes. Jedną z jej najpopularniejszych książek jest powieściowy debiut pisarki „Architektura uczuć”.

Meg Adams – autorka romansów o ścisłym umyśle

Adams wychowała się na Śląsku, gdzie razem z mężem i dzieckiem mieszka do dzisiaj. Miastem, które darzy wielką sympatią i sentymentem jest Kraków. Pisarka spędziła tam kilka lat, które zawsze bardzo miło wspomina. Autorka „Architektury uczuć”, mimo iż czytelnikom dała się poznać jako twórczyni pełnych emocji romansów, jest i zawsze była ścisłym umysłem. Z zawodu jest informatykiem i inżynierem. Meg Adams prowadzi „podwójne życie” łącząc pracę zawodową z pisaniem pikantnych powieści.

Swój czas prywatny dzieli między domowymi pracami, czytaniem książek, pieczeniem i przede wszystkim rozmyślaniem nad nowymi pomysłami na powieści. Jest fanką „Gry o tron” i słodkich wypieków, zwłaszcza własnych.

Literackie początki

Zanim Meg Adams wydała swoją pierwszą powieść publikowała na Wattpadzie, stronie (lub aplikacji) umożliwiającej publikację wierszy, opowiadań i innych gatunków literackich. Dołączyła także do Grupy Literackiej Ailes. Zadebiutowała w 2018 roku – jej opowiadanie pod tytułem „Symfonia znaków” zostało wydane w antologii grupy Ailes.

Powieściowy debiut Meg Adams

Jej debiutancka powieść nosi tytuł „Architekt uczuć”. Książka z miejsca zachwyciła czytelniczki. David Arnaud, światowej sławy architekt przyjeżdża do Polski, żeby zrealizować prestiżowy projekt. Mężczyzna nie podejrzewa, że ta wizyta odmieni jego życie na zawsze. Niechętny do miłości i kompromisów David musi współpracować z charyzmatyczną Oliwią. Para, po początkowej niechęci, rozpoczyna pełną zmysłowości grę o dominację, nie tylko w pracy. Mężczyzna ukrywa jednak śmiertelnie niebezpieczną tajemnicę. Uwikłany w brudne porachunki, postawi na szali życie Oliwii i swoje własne. „Architektura uczuć” została wydana w 2019 roku przez wydawnictwo NieZwykłe.

„Ochroniarz” Meg Adams

„Ochroniarz” to powieść wydana w maju 2020 roku. Autorka łączy w niej romans, kryminał i sensację. Lena Mejer ma z pozoru wszystko – ma własną firmę kosmetyczną, prowadzi ciekawe życie. Nie brak jej też pieniędzy. Kobieta dobrze maskuje smutek i bolesną przeszłość. Kiedy zaczyna dostawać pogróżki, za namową przyjaciół postanawia zatrudnić prywatnego ochroniarza. Nikolaj Aleksandrow jest w połowie Polakiem, a w połowie Rosjaninem. Mężczyzna stara się podejść do zlecenia profesjonalnie, ale rosnące napięcie między nim i Leną utrudnia mu pracę. A to dopiero początek kłopotów. Okazuje się, że oboje coś przed sobą ukrywają, a sytuacja w jakiej się znaleźli jest dużo bardziej niebezpieczna, niż mogli przypuszczać.

Seria „Nieczysta gra”

„Nieczysta gra” to nowa seria powieściowa Meg Adams. Otwierają ją wydane w grudniu 2020 roku „Gangsterskie porachunki”. Życie Joanny Maj od zawsze pełne było zabawnych wpadek. Kiedy pewnego razu kobieta znajduje mandat za wycieraczką samochodu, od razu udaje się na komisariat, aby wyjaśnić sprawę. Na miejscu, na jej drodze staje Piotr Górski, przystojny policjant. Mężczyzna od razu wpada Joannie w oko. Na szczęście zainteresowanie okazuje się wzajemne. Pełna namiętności znajomość szybko pozwala zapomnieć Aśce o jej złej passie. Nagle jednak zachowanie Piotra zmienia się o 180 stopni – z gorącego partnera zmienia się w zimnego drania. Na jaw wychodzą tajemnice mężczyzny i jego podwójne życie. Joanna będzie musiała wziąć udział w nieczystej grze, której stawką może okazać się jej życie. Oprócz powieści, Meg Adams pisze także opowiadania, które znalazły się w następujących antologiach „Niegrzeczne święta” i „Prawo Mafii. Pierwsza polska antologia mafijna”.

W księgarni internetowej Woblink możecie kupić książki Meg Adams w formie elektronicznej – jako ebooki i audiobooki.

Źródło zdjęcia: Zdjęcie Autorskie

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Czym jest fantastyka?

Fantastyka jest bardzo obszernym gatunkiem filmowym, komiksowym, dotyczącym gier, a nade wszystko literatury. Jego cechą charakterystyczną jest tworzenie przez autorkę lub autora świata, który dalece lub w całości odbiega od znanej nam rzeczywistości. To tutaj pojawiają się elementy nadnaturalne, w tym nowe gatunki stworzeń, magia czy nieznane nam zjawiska oraz tereny. Książki fantastyczne często zawierają także nieistniejącą w naszym świecie technologię. Jedną z najważniejszych cech, jakimi wyróżnia się literatura fantastyczna jest bardzo duża swoboda w zakresie tworzenia świata przedstawionego i wypełniających go postaci. Autorka lub autor tworzą go od samych podstaw, nierzadko łącznie z historią dotyczącą jego powstania, rządzących nim praw (w tym nawet praw fizyki), stosunku sił, a także wielowiekowej czasem przeszłości. Fantastyka rozwijała się jako gatunek literacki szczególnie w okresie romantyzmu. Nie sposób pominąć tutaj takiej postaci jak Ernst Theodor Amadeus Hoffmann, autor między innymi opowiadania “Dziadek do orzechów”, a także jeden z prekursorów podtypu fantastyki, fantastyki grozy (tak zwanego weird fiction). Jego dzieła miały ogromny wpływ na twórczość innego niezwykle znanego autora dzieł weird fiction, którym był Edgar Allan Poe. Wiele jego książek fantastycznych, takich jak “Zagłada domu Usherów”, “Czarny kot”, “Opowieść Artura Gordona Pyma” czy zbiór “Opowiadania prawie wszystkie” czeka na Was na Woblink jako ebooki w formatach epub, mobi lub pdf. Do weird fiction zalicza się także opowiadania Thomasa Ligottiego, zebrane między innymi w tomie “Teatro Grottesco”. 

Jakie książki należą do kategorii fantastyka? Najlepsze książki fantastyczne.

Wśród książek z kategorii fantastyka znajdziecie wiele świetnych pozycji rozgrywających się w alternatywnej rzeczywistości. Niektóre z nich należą do podgatunku fantastyki - fantasy, rozległego obszaru literatury, który sam ma wiele własnych pomniejszych typów. Wyróżniamy tu między innymi tzw. high fantasy (np. “Władca Pierścieni” J. R. R. Tolkiena), low fantasy (np. “Trylogia husycka” Andrzeja Sapkowskiego), urban fantasy czy dark fantasy. W tym dziale znajdziecie także między innymi takie najlepsze powieści fantasy jak “Ucznia skrytobójcy” Robina Hobba, “Mgły Avalonu” Marion Zimmer, “Amerykańskich bogów” Neila Gaimana czy cykl “Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych” Stevena Ericksona. Ciekawe książki fantasy znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Fantastyka to jednak nie tylko fantasy - to również science fiction. Czym jest fantastyka naukowa? To gatunek filmów, gier komputerowych, a także literatury osnutej wokół nieistniejących jeszcze lub zupełnie wyimaginowanych osiągnięć nauki i techniki, które znacząco wpływają na życie społeczeństw i poszczególnych jednostek. Science fiction jest swoiście futurystyczne - wyróżnia je także przywiązanie do zasad prawdopodobieństwa oraz brak elementów nadprzyrodzonych, które wypełniają świat fantasy. Podobnie jak fantasy, fantastyka naukowa ma wiele własnych podtypów literackich. Wśród nich wyróżnić można między innymi takie rodzaje jak dystopia (np. “Równi bogom” Isaaca Asimova), cyberpunk (np. “Blade Runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?” Philipa K. Dicka), biopunk (np. “Wyspa doktora Moreau” H. G. Wellsa), postapokalipsa (np. “Metro 2033” Dmitrija Glukhovsky'ego), historia alternatywna (np. “Lód” Jacka Dukaja) czy space opera (np. “Diuna” Franka Herberta). Z pewnością trzeba także wspomnieć o polskim mistrzu fantastyki naukowej, Stanisławie Lemie, którego “Solaris”, “Dzienniki gwiazdowe”, “Cyberiada” czy “Bajki robotów” weszły już do klasyki gatunku. Cenioną książką jest także “Ślepowidzenie” Petera Wattsa,  nominowane do nagród Hugo, Campbella, Sunburst, Locusa i Aurory.

Wiele spośród najlepszych książek fantastycznych należy do cenionych serii powieści. Należy tu niewątpliwie wspomnieć o cyklu “Pieśń lodu i ognia” George’a R. R. Martina, sadze “Pan Lodowego Ogrodu” Jarosława Grzędowicza, trylogii “Wspomnienie o przeszłości Ziemi” Cixin Liu, “Wojnie makowej” Rebecci F. Kuang, “Ziemiomorzu” Ursuli K. Le Guin, “Świecie Dysku” Terry’ego Pratchetta, “Zwiadowcach” Johna Flanagana, “Sadze Endera” Orsona Scotta Carda, czy “Achai” Andrzeja Ziemiańskiego. Wśród samodzielnych powieści polecamy wejść w świat pełen zjawisk nadprzyrodzonych i niespodziewanych wydarzeń, jakie mają miejsce w “Babel” Rebecci F. Kuang, “Planecie małp” Pierre Boulle, “Odysei kosmicznej 2001” Arthura C. Clarke’a, czy “Szczelinie” Jozefa Kariki. Po najlepsze książki fantastyczne dla młodzieży chętnie sięgają także dorośli czytelnicy - należą do nich  “Igrzyska śmierci” Suzanne Collins, “Trylogia Grishy” Leigh Bardugo czy dzieła J. K Rowling, w tym “Fantastyczne zwierzęta”. Najlepsze książki fantasy, science fiction oraz sagi ulubionych bohaterów, których karty wypełniają magiczne przygody czekają na Was niecierpliwie na Woblink!

Jakie książki należą do kategorii horrory? Najlepsze książki horrory.

Do fantastyki literackiej zaliczane są także książki z gatunku horroru - trzymające w napięciu źródła silnych przeżyć i emocji. Niedające się wytłumaczyć na kanwie istniejących praw rządzących rzeczywistością zjawiska nadprzyrodzone są w dziełach literatury grozy wprowadzane, by wywołać strach i przerażenie. Najlepsze horrory opowiadają o nie tylko o duchach i potworach, ale niewyjaśnionych zjawiskach, brutalnych konsekwencjach wcześniejszych błędów bohaterów lub nieukojonej zemście. Do klasyki literatury grozy zaliczamy między innymi dzieła H. P. Lovecrafta  - szczególnie cenione są jego opowiadania tworzące mitologię o Cthulhu, które zapoczątkowało dzieło “Zew Cthulhu”. Na Woblink jako ebooki znajdziecie także “W górach szaleństwa”, “Kolor nie z tej planety” czy “W poszukiwaniu nieznanego Kadath”. Klasyczne pozycje to także “Frankenstein” Mary Shelley, “Drakula” Brama Stokera, “Upiór w operze” Gastona Leroux, czy “Doktor Jekyll i pan Hyde” Roberta Louisa Stevensona. Wielcy reprezentanci literatury grozy to również z pewnością Stephen King, Graham Masterton, czy Polacy - Stefan Darda i Stefan Grabiński. Powieści Stephena Kinga, określanego niekiedy “królem horroru”, weszły już do klasyki literatury. Tytuły takie jak “To”, “Lśnienie”, “Miasteczko Salem” czy “Carrie” jest w stanie bez zastanowienia wymienić każdy fan literatury grozy. Z kolei pierwsza powieść grozy Mastertona, “Manitou”, niemal natychmiast stała się bestsellerem i zapoczątkowała całą serię kontynuacji. Brytyjczyk jest autorem ponad sześćdziesięciu horrorów, w tym “Zwierciadła piekieł”. Stefan Darda jest twórcą poczytnej serii “Dom na wyrębach”, której pierwsza część - a równocześnie jego debiut literacki - była nominowana do Nagrody im. Janusza Zajdla. Darda znany jest także z cyklu “Czarny Wygon” czy samodzielnej powieści “Zabij mnie, tato”. Stefana Grabińskiego świetnie zna każdy polski fan literatury grozy - ten polski pisarz z okresu międzywojennego nazywany jest czasem “polskim Poe” lub “polskim Lovecraftem”. Cenione jest zwłaszcza jego “Muzeum dusz czyśćcowych”, zbiór opowiadań, a także “Demon ruchu” czy “Namiętność”.

Najciekawsze książki fantasy i horrory, a także science fiction czekają na Was na Woblink! Najlepsze książki grozy, trzymające w napięciu historie, magiczne przygody rozgrywające się w świecie fantasy - wszystkie znajdziecie tutaj jako książki papierowe, audiobooki bądź ebooki.