Utwór opisuje jedną z najważniejszych i najbardziej niezwykłych bitew husarii oraz polskiego oręża. Opowiada o tym, jak hetman Stanisław Żółkiewski został dowódcą armii, a także o przebiegu starcia polsko-moskiewskiego.
Ilustracje Jakuba Kozaka rewelacyjnie obrazują opisywane wydarzenia historyczne i wprowadzają w klimat bitwy kłuszyńskiej.
Hardy, Pióro i ja to opowieść o polskiej husarii, przygodzie, niebezpieczeństwie oraz najwspanialszych cnotach – odwadze i przyjaźni. Wspaniała lektura nie tylko dla młodych poszukiwaczy przygód, ale także dla ich rodziców i dziadków! Poznajmy świat najsławniejszej polskiej jazdy – husarii. Wspólnie z dziećmi przenieśmy się w czasy, kiedy nie było wątpliwości, co jest dobre, a co złe, co w życiu ma znaczenie, a co nie jest nic warte. Krzysztof Mierzejewski ur. w 1975 r. w Gdy...
„Wojny żywiołów” to opowieść oscylująca pomiędzy dwoma światami –dawnym i współczesnym. Pomiędzy dwoma biegunami – dalekiej Północy i bliskiej nam Warszawy. Pomiędzy różnymi kulturami – średniowieczną i dzisiejszą. W tej dwoistości pojawia się człowiek, który niezależnie od wszystkich różnic, światów, okoliczności w głębi ma te same pragnienia, potrzeby, dążenia, marzenia i nieokiełznane żywioły. W każdym z nas trwa ciągła wojna między nimi. To o tym jest ta książka. ******...
„Skrzydlaci jeźdźcy” to pierwsza przeznaczona dla młodych czytelników opowieść o polskiej husarii. Ta barwna, ciekawie zilustrowana i napisana z rozmachem książka ukazuje najlepszą jazdę i jedno z bardziej niezwykłych zjawisk w historii rycerstwa. „Skrzydlaci jeźdźcy” to historia wciągająca od pierwszej strony, pełna przygód, niebezpieczeństw, dramatycznych zwrotów akcji i wygranych bitew. To lektura dla tych, którzy nie lubią się nudzić, a chcą wiedzieć więcej. To książka, d...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.