Mira Marcinów Dom, Moda, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Mira Marcinów Dom, Moda, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

Mira Marcinów to polska pisarka, publicystka, filozofka. Studiowała na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie uzyskała doktorat z psychologii. Współpracuje z Polską Akademią Nauk w Warszawie. Jej teksty ukazywały się m.in. w „Znaku”, „Tygodniku Powszechnym” i francuskim piśmie o poezji „Orpheus”. Jest autorką książek „Szaleństwo jako wybór” (2012), „Historia polskiego szaleństwa” (2018) oraz „Bezmatek” (2020). W 2018 roku ukazała się książka „Niezabliźniona rana Narcyza”, którą napisała wspólnie z Bartłomiejem Dobroczyńskim. Mira Marcinów jest inicjatorką „Radia Głosy”, organizowała również Otwarte Seminaria Filozoficzno-Psychiatryczne. Pisała m.in. na temat polskiej psychiatrii, historii idei, literackiego szaleństwa, tańca oraz o psychologii i psychopatologii zwierząt.

Na krawędzi wolności. Szaleństwo jako wybór w filozofii Henryka Struvego

W 2012 roku nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego ukazała się debiutancka książka Miry Marcinów pt. „Na krawędzi wolności. Szaleństwo jako wybór w filozofii Henryka Struvego”. To rozprawa, historyczne opracowanie z pogranicza antropologii filozoficznej i filozofii psychiatrii. Do tego wszystkiego dochodzi aspekt aksjologiczny badanych zjawisk. Autorka zwinnie korzysta z wiedzy z zakresu filozofii, medycyny, psychiatrii, psychopatologii oraz sądownictwa. „Na krawędzi wolności” to książka dla ludzi zainteresowanych chorobami psychicznymi, problemami egzystencjalnymi dorosłego człowieka oraz ludzką kondycją.

Historia polskiego szaleństwa. Tom 1. Słońce wśród czarnego nieba. Studium melancholii

W 2018 roku nakładem wydawnictwa słowo/obraz terytoria ukazała się trzecia książka Miry Marcinów pt. „Historia polskiego szaleństwa. Tom I: Słońce wśród czarnego nieba. Studium melancholii”. Temat antologii wiąże się z poprzednimi książkami autorki oraz jej zainteresowaniami i wykształceniem. To brawurowa próba stworzenia archeologii polskiego szaleństwa. Książka zawiera w sobie antologię tekstów z dziedziny psychopatologii. „Bohaterami” są tutaj obłęd, szaleństwo, pomieszanie zmysłów i inne mroczne, budzące lęk aspekty ludzkiej natury.

Bezmatek

„Bezmatek”, debiut prozatorski Miry Marcinów, to poruszający obraz przeżywania śmierci matki oraz następującej później żałoby. Marcinów pisze o emocjach towarzyszących umieraniu najbliższej osoby, wiele jest zatem o samotności, zagubieniu, złości, odczuwaniu miłości. „Bezmatek” jest zapisem przeżywania śmierci zarówno na poziomie fizycznym, momentami naturalistycznym, namacalnym, jak i metafizycznym, duchowym. Narratorka, pod rękę z chorą na raką matką, prowadzi czytelnika przez świat szpitalnych łóżek i gabinetów lekarskich, relacjonując postępujące etapy choroby. W między czasie przywołuje wspomnienia z życia w toksycznej relacji z uzależnioną matką. Z każdą kolejną stroną uświadamia sobie, że jej uzależnienie położyło się na niej głębokim cieniem, najpierw wprawiając ją we współuzależnienie, a następnie uzależnienie od matki, które po jej śmierci tylko przybrało na sile.

Nagrody dla Miry Marcinów

Za książkę „Bezmatek” Mira Marcinów otrzymała Paszport Polityki w kategorii literatura. Ponadto książka przyniosła jej także nominację do nagrody Odkrycia Empiku oraz do nagrody O!Lśnienia. Wiele wskazuje na to, że rok 2021 przyniesie pisarce więcej nominacji.

„Bezmatek” w formie ebooka, audiobooka oraz papierowej możecie kupić w księgarni internetowej Woblink. Ponadto znajdziecie tu „Historię polskiego szaleństwa” w formie ebooka.

Źródło zdjęcia: fot. Leszek Zych/POLITYKA

Co znajdziesz w kategorii: Dom, Moda, Hobby

Dom / Moda / Hobby” to obszerna grupa publikacji z podkategoriami: „Dom / Wnętrze / Ogród”, „Kolorowanki” oraz „Moda i styl”. Znaleźć tu można książki z licznych dziedzin związanych ze spędzaniem wolnego czasu, zbiory porad, wskazówek i myśli mających pomóc w różnorodnych czynnościach. Obok tego znajdują się tutaj publikacje odkrywające nowe, nieznane jeszcze światy, pozwalające dostrzec rzeczywistość czyimiś oczami, książki o modzie, stylu życia, kuchni, podróżach, ogrodach oraz wszelakich zainteresowaniach. W kategorii „Dom / Moda / Hobby” odnaleźć można zarówno pozycje dla zupełnych laików, osób, które chcą poznać coś nowego, jak i dla miłośników, znawców, tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę w danej dziedzinie. Czytelnicy trafią tu na publikacje z zakresu stylu życia, np. „Życie zero waste” Katarzyny Wągrowskiej, która pokazuje, że zero waste to droga do lepszego funkcjonowania w świecie, czy książkę Agnieszki Maciąg „Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie” pełną przemyśleń i inspiracji dotyczących wewnętrznego rozwoju. W kategorii „Dom / Moda / Hobby” nie zabraknie również tematyki podróżniczej, np. „Życie stewardessy, czyli o tym, jak mierzyć wysoko i przekraczać granice” Marii Kuczyńskiej, która opowiada o pracy na pokładzie samolotu, ale również o własnym życiu, czy „Przesunąć horyzont” dziennikarki i podróżniczki Martyny Wojciechowskiej, która pisze nie tylko o wysokich górach, ale także o tym, że warto mieć cele, dążyć do ich realizacji i wyznaczać sobie kolejne. Odnaleźć tu możemy również takie tytuły jak: „Życie pszczół” Maurice’a Maeterlincka, „ABC szachów” Michała Wodzyńskiego, „Survival po polsku. Początek” Krzysztofa Kwiatkowskiego, „Zioła w domowym ogrodzie” Moniki Fijołek czy „Vegenerata bieg przez kuchnię” Przemysława Ignaszewskiego.