Majówkowy Maraton Czytelniczy

Paweł Beręsewicz Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Na przykład Małgośka, Ebook | Paweł Beręsewicz

    Obóz tenisowy to niezła szkoła życia. Można się dowiedzieć, jak polubić kolegę-snoba. Albo – jak uwolnić białogłowę z objęć wampira. Lub – jak pogadać z dziewczyną tak po prostu, jak z człowiekiem, a nie – obiektem westchnień. Słowem – dwa tygodnie intensywnych treningów – i jesteś o jakieś… 5 lat starszy! Nawet jeśli nie urosłeś ani o milimetr.

Paweł Beręsewicz Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Paweł Beręsewicz jest polskim pisarzem, poetą, tłumaczem oraz leksykografem. Tworzy przede wszystkim powieści, opowiadania i wiersze dla młodszych czytelników. Beręsewicz jest laureatem nagrody „Guliwera”, czyli konkursu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, a także Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Życiorys Pawła Beręsewicza

Paweł Beręsewicz urodził się w Warszawie w 1970 roku, gdzie ukończył anglistykę na Wydziale Neofilologii tamtejszego Uniwersytetu. Początkowo pracował jako nauczyciel języka angielskiego. Książki dla dzieci jego autorstwa pojawiają się na półkach od 2004 roku. Pierwsze kroki literackie Beręsewicz stawiał w wydawnictwie Skrzat, a później współpracował w łódzkim Wydawnictwem Literatura. Oprócz tworzenia własnych historii Paweł Beręsewicz jest także tłumaczem. Przełożył na język polski między innymi „Przygody Tomka Sawyera” Marka Twaina, „Księgę smoków” Edith Nesbit czy „Przemianę” Margaret Mahy. Tworzy lub współtworzy również rozmaite słowniki polsko-angielskie oraz angielsko-polskie.

Książki Pawła Beręsewicza w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie wiele książek autorstwa Pawła Beręsewicza bądź przez niego przetłumaczonych. Wśród tych pierwszych jest między innymi „Co tam u Ciumków”. To książka dla dzieci, za którą Beręsewicz otrzymał Nagrodę „Guliwer w krainie Olbrzymów” za rok 2005 oraz Nagrodę w VII Konkursie Literackim Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Oprócz tego na Woblink czekają także chociażby „Pan od angielskiego”, „Skandal w stolicy nudy”, „Pan Mamutko i zwierzęta”, „Pieniądze albo kasa”, „Na przykład Małgośka”, „Szeptane”, „Aplikacja” czy „Więcej niż klub”. Tomy autorstwa Pawła Beręsewicza znajdziecie tu jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki.

Co znajdziesz w kategorii: Powieść historyczna

Ta kategoria zawiera książki należące do gatunku, który leży na styku historii i literatury. Autorzy takich tekstów łączą materiał historyczny z fikcją, świat przedstawiony umieszczony jest w przeszłości, tłem są ważne wydarzenia historyczne, mogą pojawić się nawet znane postaci historyczne, ale pozostałe elementy są fikcją. Książki znajdujące się w tej kategorii przedstawiają różne epoki i okresy historyczne. Znaleźć tu możemy utwory wchodzące w skład kanonu literatury polskiej i europejskiej, jak „Potop” Henryka Sienkiewicza czy „Trzej muszkieterowie” Aleksandra Dumasa, a także zbeletryzowane biografie takich osób jak genialny malarz postimpresjonistyczny Vincent van Gogh („Pasja życia” Irvinga Stone’a) czy zapomniana przez świat nauki Mileva Marić („Pani Einstein” Marie Benedict). W serwisie Woblink.com znajdują się także opowieści o starożytności, (np. trzytomowy cykl Roberta Harrisa – „Cycero”, „Spisek”, „Dyktator” – o starożytnym Rzymie, którego bohaterem jest wybitny mówca i polityk Marek Tulliusz Cyceron), legendach arturiańskich („Trylogia arturiańska” Bernarda Cornwella) czy II wojnie światowej i obozach zagłady (bestsellerowa powieść „Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris), a także kryminały („W cieniu prawa” Remigiusza Mroza) i romanse historyczne („Nieproszona miłość” Julii Justiss). W kategorii „Powieść historyczna” nie mogło również zabraknąć książek Elżbiety Cherezińskiej, pisarki specjalizującej się w powieściach dotyczących historii Polski w różnych okresach dziejowych. W ofercie znajdują się książki Cherezińskiej o zjeździe gnieźnieńskim („Gra w kości”), rozbiciu dzielnicowym („Korona śniegu i krwi”), II wojnie światowej („Legion”), a nawet o wikingach (saga „Północna droga”).