Piotr Zychowicz Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Piotr Zychowicz Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Piotr Zychowicz jest polskim publicystą historycznym, autorem książek o alternatywnych scenariuszach historii Polski, znanym z kontrowersyjnych poglądów. Był dziennikarzem „Rzeczpospolitej” (2000-2013), a potem zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Do Rzeczy” oraz miesięcznika „Historia Do Rzeczy” (od 2013 roku). Piotr Zychowicz był jednym z pierwszych dziennikarzy, którzy dotarli na miejsce katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem w 2010 roku. Jest także autorem takich książek jak „Pakt Ribbentrop-Beck, czyli jak Polacy mogli u boku Trzeciej Rzeszy pokonać Związek Sowiecki” czy „Nadchodzi III wojna światowa” (wraz z Jackiem Bartosiakiem).

Piotr Zychowicz – kariera

Piotr Zychowicz urodził się 27 kwietnia 1980 roku w Warszawie. Jest absolwentem tamtejszego Uniwersytetu, gdzie otrzymał tytuł magistra w Instytucie Historycznym. Od 2000 roku Zychowicz był dziennikarzem gazety „Rzeczpospolita” (później także zastępcą szefa działu zagranicznego). W 2012 roku oprócz w tym dzienniku zaczął publikować także w tygodniku „Uważam Rze”. W 2013 roku zakończył współpracę z „Rzeczpospolitą” i został zastępcą redaktora naczelnego „Do Rzeczy” oraz „Historia Do Rzeczy”. W kwietniu 2013 roku został prowadzącym magazyn historyczny „Kontra” nadawany przez Telewizję Republika.

Piotr Zychowicz – twórczość i poglądy

W swoich książkach Piotr Zychowicz prezentuje alternatywną wizję historii Polski. „Pakt Ribbentrop-Beck” zawiera między innymi tezę, że w tamtym czasie lepiej było dla Polski zawrzeć sojusz z III Rzeszą i wspólnie zaatakować ZSRR niż z Francją i Wielką Brytanią. Zychowicz był często krytykowany za swoje analizy, w tym także na przykład za krytykę osób odpowiedzialnych za wybuch powstania warszawskiego zawartą w „Obłędzie ’44”. Książka „Niemcy”, reprezentująca pogląd, że Adolf Hitler nie powinien być przyporządkowywany do skrajnej prawicy, lecz „lewactwa”, przez wielu historyków został uznany za nadużycie intelektualne. Dzieło Piotra Zychowicza „Wołyń zdradzony, czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA” zostało uznane za niezgodne z polską racją stanu i na tej podstawie wycofane z 12. edycji konkursu na Książkę Historyczną Roku przez jego organizatorów (Telewizję Polską, Polskie Radio oraz Narodowe Centrum Kultury). Później cała edycja z roku 2019 została unieważniona w związku z wątpliwościami prawnymi dla podjęcia takiej decyzji.

Książki Piotra Zychowicza w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie takie dzieła Piotra Zychowicza jak „Alianci”, „Gemanofil”, „Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych”, „Pakt Piłsudski-Lenin. Czyli jak Polacy uratowali bolszewizm i zmarnowali szansę na budowę imperium” lub „Nadchodzi III wojna światowa. Czy Ameryka porzuci Polskę na pastwę Rosji?”. Te i inne analizy alternatywnych scenariuszy historycznych czekają na Woblink jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Dla młodzieży

Do literatury młodzieżowej zaliczają się książki pisane dla nastoletnich czytelników oraz tak zwanych młodych dorosłych (Young Adult). W literaturze dla młodzieży najczęściej poruszane są tematy i problemy ważne dla osób wkraczających w okres dojrzewania. Autorzy książek zaliczanych do literatury młodzieżowej piszą o pierwszych związkach i rozstaniach, miłości, porzuceniu, przyjaźni, a także o używkach, seksualności czy samobójstwie. Jedną z pozycji w tej kategorii, która podejmuje próbę zmierzenia się z wieloma problemami charakterystycznymi dla okresu dojrzewania, jest na przykład kontrowersyjna powieść „13 powodów” Jaya Ashera, w oparciu o którą powstał głośny serial pod tym samym tytułem (wyprodukowany przez platformę Netflix). Warto pamiętać, że wiele powieści uważanych obecnie za młodzieżowe w przeszłości było adresowanych do starszych czytelników. Dopiero po późniejszych adaptacjach były akceptowane jako powieści dla młodych osób – tak było w przypadku utworów pisanych przez Juliusza Verne’a. Znaczna część jego powieści powstała jako teksty dla dorosłych, jednak zyskały one popularność również wśród młodszych czytelników z uwagi na atrakcyjną formę. Dlatego też powieści Verne’a takie jak „20 000 mil podmorskiej żeglugi” czy „W 80 dni dookoła świata” znajdują się w kategorii „Dla młodzieży”. W tej kategorii odnaleźć można zarówno powieści zaliczane do fantastyki, horroru, kryminału czy thrilleru, jak i romanse, powieści obyczajowe, a także pozycje będące połączeniem dwóch lub więcej gatunków. Do takich należą powieści „Ponad wszystko” Nicoli Yoon, „Fanfik” Natalii Osińskiej, cykl „Buntowniczka z pustyni” Alwyn Hamilton, „Eleonora i Park” oraz „Fangirl” Rainbow Rowell, a także cykl Victorii Aveyard „Czerwona królowa”. Nie zabrakło tu również kultowej i międzypokoleniowej serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz, powieści o Harrym Potterze J. K. Rowling, a także publikacji zaliczanych do klasyki literatury dla młodzieży („Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery).