Piotr Zychowicz Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Piotr Zychowicz Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Piotr Zychowicz jest polskim publicystą historycznym, autorem książek o alternatywnych scenariuszach historii Polski, znanym z kontrowersyjnych poglądów. Był dziennikarzem „Rzeczpospolitej” (2000-2013), a potem zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Do Rzeczy” oraz miesięcznika „Historia Do Rzeczy” (od 2013 roku). Piotr Zychowicz był jednym z pierwszych dziennikarzy, którzy dotarli na miejsce katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem w 2010 roku. Jest także autorem takich książek jak „Pakt Ribbentrop-Beck, czyli jak Polacy mogli u boku Trzeciej Rzeszy pokonać Związek Sowiecki” czy „Nadchodzi III wojna światowa” (wraz z Jackiem Bartosiakiem).

Piotr Zychowicz – kariera

Piotr Zychowicz urodził się 27 kwietnia 1980 roku w Warszawie. Jest absolwentem tamtejszego Uniwersytetu, gdzie otrzymał tytuł magistra w Instytucie Historycznym. Od 2000 roku Zychowicz był dziennikarzem gazety „Rzeczpospolita” (później także zastępcą szefa działu zagranicznego). W 2012 roku oprócz w tym dzienniku zaczął publikować także w tygodniku „Uważam Rze”. W 2013 roku zakończył współpracę z „Rzeczpospolitą” i został zastępcą redaktora naczelnego „Do Rzeczy” oraz „Historia Do Rzeczy”. W kwietniu 2013 roku został prowadzącym magazyn historyczny „Kontra” nadawany przez Telewizję Republika.

Piotr Zychowicz – twórczość i poglądy

W swoich książkach Piotr Zychowicz prezentuje alternatywną wizję historii Polski. „Pakt Ribbentrop-Beck” zawiera między innymi tezę, że w tamtym czasie lepiej było dla Polski zawrzeć sojusz z III Rzeszą i wspólnie zaatakować ZSRR niż z Francją i Wielką Brytanią. Zychowicz był często krytykowany za swoje analizy, w tym także na przykład za krytykę osób odpowiedzialnych za wybuch powstania warszawskiego zawartą w „Obłędzie ’44”. Książka „Niemcy”, reprezentująca pogląd, że Adolf Hitler nie powinien być przyporządkowywany do skrajnej prawicy, lecz „lewactwa”, przez wielu historyków został uznany za nadużycie intelektualne. Dzieło Piotra Zychowicza „Wołyń zdradzony, czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA” zostało uznane za niezgodne z polską racją stanu i na tej podstawie wycofane z 12. edycji konkursu na Książkę Historyczną Roku przez jego organizatorów (Telewizję Polską, Polskie Radio oraz Narodowe Centrum Kultury). Później cała edycja z roku 2019 została unieważniona w związku z wątpliwościami prawnymi dla podjęcia takiej decyzji.

Książki Piotra Zychowicza w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie takie dzieła Piotra Zychowicza jak „Alianci”, „Gemanofil”, „Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych”, „Pakt Piłsudski-Lenin. Czyli jak Polacy uratowali bolszewizm i zmarnowali szansę na budowę imperium” lub „Nadchodzi III wojna światowa. Czy Ameryka porzuci Polskę na pastwę Rosji?”. Te i inne analizy alternatywnych scenariuszy historycznych czekają na Woblink jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Kategoria „Fantastyka / Horror” zawiera książki należące przede wszystkim do gatunku fantastyki. Jest to obszerny, rozbudowany oraz bardzo pojemny gatunek literacki charakteryzujący się osadzaniem opisywanej historii w świecie przedstawionym różnym od rzeczywistego. Autorzy takich publikacji często opisują zjawiska nadprzyrodzone oraz wykreowane przez siebie technologie czy bronie. W ramy fantastyki należy włączyć fantastykę naukową (science fiction), której akcja toczy się zazwyczaj w przyszłości, oraz fantasy, w której znaleźć możemy elementy mitologii i folkloru. W obrębie dokładniejszych podziałów funkcjonują również liczne podgatunki, takie jak na przykład weird fiction, low fantasy, urban fantasy czy space opera. W kategorii „Fantastyka / Horror” znajdują się również książki należące do literatury grozy, czyli horrory. Charakteryzują się one takim ukształtowaniem świata przedstawionego, że występujące w nim wydarzenia nie mogą zostać wytłumaczone bez odwołania się do zjawisk paranormalnych czy nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u odbiorcy poczucia zagrożenia, strachu czy obrzydzenia. Najczęściej podejmowanymi w horrorze motywami są nawiedzenia (ludzi, przedmiotów, miejsc), wampiry, zombie, duchy, wilkołaki, demony, diabły, wiedźmy i tym podobne. W serwisie Woblink.com odnaleźć można należącą do fantastyki postapokaliptycznej serię „Metro” napisaną przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, nominowaną do licznych nagród literackich i utrzymaną w steampunkowym klimacie „Zadrę” Krzysztofa Piskorskiego, książkę „Player One” Ernesta Cline’a, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Spielberga, powieści Terry’ego Pratchetta (zarówno te należące do „Świata Dysku”, jak i te spoza serii). Miłośnicy grozy znajdą tu natomiast zarówno „Frankensteina” Mary Shelley, uznawanego za prekursora całego gatunku, „Draculę” Brama Stokera, dzięki któremu postać wampira na trwałe weszła do popkultury, czy „Dziecko Rosemary” Iry Levin, na podstawie którego Roman Polański wyreżyserował kultowy film pod tym samym tytułem.