Przemysław Piotrowski Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Przemysław Piotrowski Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Przemysław Piotrowski to polski autor, były dziennikarz sportowy i śledczy w „Gazecie Lubuskiej”. Pisze przede wszystkim pełną napięcia, dynamiczną i brutalną literaturę – najczęściej sięga po takie gatunki jak kryminał, powieść sensacyjna i thriller (historyczny, political fiction). Największą popularność przyniosła mu świetnie przyjęta przez czytelników seria o komisarzu Igorze Brudnym. Na ten moment cykl składa się z trzech tytułów „Piętno”, „Sfora” i „Cherub”. Jak sam mówi, pisanie książek jest dla niego przygodą, pasją i sposobem na życie.

Przemysław Piotrowski przyszedł na świat w 1982 roku w Zielonej Górze. Ukończył tamtejszy uniwersytet, a następnie wyjechał na studia do Hiszpanii i USA.

Jego największymi pasjami są sport, podróże, historia i geografia. Nie boi się podejmować nowych wyzwań. Wychował się na powieściach Stephena Kinga, Conna Igguldena, Grahama Mastertona, Bernarda Cornwella.

Pierwsze powieści Przemysława Piotrowskiego: Kod Himmlera oraz Droga do piekła

Zadebiutował w 2015 roku powieścią „Kod Himmlera”. To pełen napięcia thriller historyczny. Akcja rozpoczyna się w 1943 roku, kiedy to w nazistowskich bunkrach Olbrzyma w Górach Sowich dochodzi do strasznego wydarzenia. Dwa lata po zakończeniu wojny, brytyjski marines zostaje oddelegowany na Antarktydę. Cudem udaje mu się ocalić życie. Czasy współczesne, w Norwegii dochodzi do gigantycznego odkrycia, a w Oslo ofiarą morderstwa pada pewien szanowany naukowiec. W tym samym czasie dziennikarz z Polski otrzymuje dokumenty, które jego dziadek odnalazł w bunkrach Gór Sowich. Mężczyzna postanawia rozwiązać zagadkę, która okazuje się dużo bardziej niebezpieczna, niż mogłoby się wydawać. Kolejną książką Piotrowskiego była „Droga do piekła” z 2016 roku. To pełna mroku opowieść łącząca thriller z elementami horroru i sensacji. Były amerykański żołnierz zostaje skazany na śmierć za bestialskie zamordowanie swojej rodziny. Młodszy brat mężczyzny nie wierzy w jego winę. Razem z dziennikarką Rose Parker prowadzą prywatne śledztwo i wpadają na trop tajemniczego spisku.

Radykalni

Powieści z serii „Radykalni” to thrillery political fiction. Autor podejmuje w nich temat mocny i kontrowersyjny, jakim niewątpliwie jest radykalny islam. Każdy z nich jest opowieścią o nienawiści, stracie, cierpieniu i bólu, ale także o miłości. Pierwszy tom to „Radykalni. Terror” będący pełną mroku wizją Starego Kontynentu. Rok 2023 w Europie. Wielomilionowa migracja muzułmanów z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki przybywa na pełen konfliktów kontynent. W największych miastach powiększają się strefy szariatu. Popularność na nowo zaczyna zdobywać skrajna prawica. Wojna, w której ludzie znowu będą mordować w imię Boga, wydaje się nieuchronna. Kontynuacją tej kontrowersyjnej powieści political fiction jest tytuł „Radykalni. Rebelia”.

Cykl książek Piotrowskiego z Igorem Brudnym

Przemysław Piotrowski jest znany jednak przede wszystkim z bestsellerowego cyklu kryminalnego z Igorem Brudnym w roli głównej. Rozpoczyna go świetnie przyjęte przez czytelników „Piętno”. Powieść została wydana w 2020 roku i z miejsca znalazła się na listach najpopularniejszych tytułów w polskich księgarniach.

Głównym bohaterem „Piętna” jest Igor Brudny, twardy glina pracujący na co dzień w stolicy. Mężczyzna nie chce już nigdy wracać do swojej przeszłości, jednak szybko okazuje się, że tym razem może nie mieć innego wyjścia. W jego rodzinnej Zielonej Górze w sprawie bestialskiego morderstwa poszukiwany jest mężczyzna łudząco podobny do Brudnego. Komisarz musi wrócić do miasta, oczyścić się z podejrzeń i rozwiązać zagadkę swojego pochodzenia. Razem z nim nad sprawą ma pracować inspektor Romuald Czarnecki, będący zupełnym przeciwieństwem Igora. Czy ta dwójka może sobie zaufać?

Niedługo po premierze „Piętna” Piotrowski wydał dwie kolejne powieści, „Sfora” i „Cherub”, w których kontynuuje wątki Czarneckiego i Brudnego pracujących nad nowymi sprawami kryminalnymi w Zielonej Górze.

Najnowszą książką z serii jest „Zaraza”. Igor Brudny powoli dochodzi do siebie po spotkaniu z psychopatycznym mordercą. Komisarz jest zmuszony do trzymania się z daleka od Warszawy. Dodatkowo zespół inspektora Romualda Czarneckiego już nie istnieje. Jedyną osobą, która pozostała przy boku Brudnego jest jego była partnerka, Julia Zawadzka. Pokiereszowany i sfrustrowany własną niemocą komisarz będzie musiał znaleźć w sobie siłę, aby rozwiązać jeszcze jedną sprawę kryminalną.

Wszystkie książki z serii z Igorem Brudnym znajdziecie na Woblinku w formie elektronicznej (ebook i audiobook) oraz papierowej.

Krew z krwi Przemysława Piotrowskiego

„Krew z krwi” ukazała się 19 maja 2021 roku. „Krew z krwi” została wydana nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Na jej kartach autor przedstawia historię bezgranicznej ojcowskiej miłości. Daniel Adamski to autor kryminałów i samotny ojciec śmiertelnie chorego Leosia. Pewnego dnia do drzwi mężczyzny puka policja. Ktoś dokonał morderstwa dokładnie tak, jak opisał to Adamski. Pisarz rozpoczyna grę z policją i zabójczym fanem.

Matnia

„Matnia” to najnowsza powieść Przemysława Piotrowskiego. Ty razem autor postawił na mroczny thriller psychologiczny. Głowna bohaterka, Zuza, nigdy nie miała w życiu szczęścia, ale zawsze dawała sobie radę. Do czasu, kiedy okazało się, że jej były to seryjny naciągacz. Kobieta została sama, bez pracy, oszczędności i w ciąży z bliźniaczkami. Kiedy Zuza poznaje Marka i wchodzi z nim w związek, wydaje jej się to zbyt piękne, by było prawdziwe. Para przeprowadza się na wieś do domu rodzinnego mężczyzny – sielanka będzie musiała jednak poczekać. Marek dostaje pilne zlecenie, a trzydziestoczterolatka zostaje sama w położonych na krańcu świata Toporzycach. Dodatkowo Zuza dowiaduje się, że w pobliskim jeziorze topiono niegdyś czarownice…

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Przemysława Piotrowskiego w formie ebooków, audiobooków i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Czy komiks jako gatunek jest obecnie najszybciej rozwijającą się gałęzią literatury? Może się tak wydawać, patrząc na wciąż zmieniający się zestaw pozycji na stronach księgarni. Chociaż jeszcze niedawno powieści graficzne uznawane były za tytuły „niższych lotów", obecnie nikt nie może mieć wątpliwości, że czy to w Internecie, czy w druku, komiksy nie ustępują w niczym tradycyjnym książkom. Niezależnie od tego, czy cenicie sobie komiks polski czy amerykański, albumy poświęcone nastoletnim rówieśnikom czy też kultowym bohaterom pozycji dla dzieci, na Woblink znajdziecie pełen wybór zarówno klasycznych, jak i najnowszych powieści graficznych w wielu formatach, także cyfrowych (epub, mobi, pdf). Świat książek graficznych czeka!

Komiks jako gatunek

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w Internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.

Serie komiksowe dla najmłodszych

Postaci Asteriksa nie trzeba nikomu przedstawiać - kultowy cykl powieści graficznych stworzony przez René Goscinny'ego i Alberto Uderzo przenosi kolejne pokolenia czytelników w czasy starożytnej Galii, gdzie mały, nieustraszony wojownik wraz ze swoim wiernym towarzyszem Obeliksem stawiają czoła rzymskim najeźdźcom, przeżywając przy tym niesamowite i okraszone niepowtarzalnym humorem przygody. Każdy tom serii to niezwykła podróż przez różnorodne krainy, w których bohaterowie spotykają barwne postacie, zmagają się z przeciwnościami losu, a także odkrywają różne aspekty kultury i historii czasów Imperium Rzymskiego. Dzięki wciągającej fabule, błyskotliwym dialogom oraz ponadczasowym ilustracjom, Asteriks podbił serca milionów czytelników na całym świecie, stając się nie tylko symbolem francuskiej kultury, ale także inspiracją dla wielu klasycznych adaptacji filmowych. Seria w sposób lekki i zabawny porusza ważne tematy, takie jak przyjaźń, odwaga i lojalność, jednocześnie rozśmieszając co chwilę do łez, co sprawia, że jest doskonałą lekturą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Odkryj magiczny świat dzielnych Galów i daj się porwać ich magicznym wyprawom! Czy można lepiej zacząć swoją przygodę z komiksem?

Asteriks i Obeliks to niejedyny komiksowy duet uwielbiany zarówno przez młodszych, jak i starszych czytelników. „Calvin i Hobbes”, stworzeni przez Billa Wattersona, od lat zachwycają dzieci i dorosłych swoim niepowtarzalnym humorem. Seria opowiada o przygodach sześciolatka Calvina, pełnego wyobraźni chłopca, oraz jego pluszowego najlepszego przyjaciela - tygrysa Hobbesa, który w oczach Calvina ożywa i staje się towarzyszem niezwykłych przygód. Każda historia w błyskotliwy sposób łączy codzienne zmagania dzieciństwa z pełnym wyobraźni żartem, a doskonały rysunek i inteligentne przemyślenia sprawiają, że wszystkie tomy stają się prawdziwą ucztą. „Calvin i Hobbes” to nie tylko zabawne spojrzenie na świat oczami dziecka, ale również głęboki komentarz na temat dorastania, wyzwań i radości, które towarzyszą nam w codziennym życiu. W tej serii każdy znajdzie coś dla siebie – od nostalgicznych wspomnień po rozśmieszające do łez sytuacje, które na długo pozostaną w pamięci. To doskonały wybór dla wszystkich miłośników komiksów, którzy pragną odkryć lub ponownie przeżyć magię dziecięcej wyobraźni!

Nie można też zapomnieć o ulubionych bohaterach dzieci na całym świecie - „Kaczogród” to seria zbierająca klasykę komiksu amerykańskiego ze świata Walta Disneya autorstwa Carla Barksa, która od lat przenosi czytelników w niezwykły świat pełen przygód i humoru. W każdej części spotykamy nie tylko uwielbianego Kaczora Donalda, ale także jego sprytnych siostrzeńców, Hyzia, Dyzia i Zyzia, oraz wiele innych postaci, które stały się ikonami kultury amerykańskiej. Barks, twórca m.in. Sknerusa McKwacza, w mistrzowski sposób łączy wątki przygodowe z lekkim humorem, tworząc opowieści, które bawią od dziesięcioleci. Jego charakterystyczna kreska oraz umiejętność kreowania emocjonujących historii sprawiają, że „Kaczogród” staje się prawdziwą podróżą do krainy wyobraźni. To obowiązkowa pozycja dla każdego, kto pragnie przeżyć niezapomniane przygody w towarzystwie ulubionych kaczych bohaterów. Przygotujcie się do podróży w świat pełen kolorów, humoru i niezwykłych przygód!

Życie codzienne i niecodzienne - komiksy YA

Wielbiciele powieści graficznych young adult również znajdą na Woblink coś dla siebie. „Heartstopper” autorstwa Alice Oseman to poruszająca opowieść o miłości, przyjaźni i odkrywaniu swojej tożsamości, która zyskała rzesze fanów na całym świecie. Cykl opowiada historię dwóch uczniów, Charliego i Nicka, którzy nie zdają sobie sprawy, jak bardzo wzajemne spotkanie wpłynie na ich życie. W miarę jak ich relacja rozwija się od przyjaźni do głębokiego uczucia, czytelnik ma okazję śledzić ich zmagania z tożsamością, akceptacją oraz wyzwaniami, jakie niesie ze sobą dorastanie. Autorka w mistrzowski sposób łączy perypetie uczuciowe z codziennymi sytuacjami, tworząc autentyczne i pełne ciepła postaci, które łatwo pokochać. Dzięki pięknym ilustracjom oraz wciągającej fabule „Heartstopper” to nie tylko znakomita historia o życiu osób LGBTQ+, lecz także uniwersalna opowieść o odkrywaniu siebie i relacjach międzyludzkich, która zachęca do empatii i zrozumienia. Idealna dla młodzieży i dorosłych, seria ta stała się symbolem nowoczesnej powieści graficznej mówiącej o różnorodności i akceptacji w każdej formie. Powieści graficzne doczekały się w 2022 roku serialowej adaptacji.

Z kolei „Paper Girls” to cykl powieści graficznych rekomendowany wielbicielom „Stranger Things”, łączący elementy science fiction z prozą życia lat 80. Śledzimy w nim losy czwórki nastolatek – Erin, Mac, K.J. i Tiffany – które w Halloween 1988 roku wyruszają na poranną dostawę gazet. Ich zwykły dzień szybko zamienia się w dramatyczną przygodę, gdy po napotkaniu tajemniczych zjawisk zostają wciągnięte w wir wydarzeń, który przeniesie je do najodleglejszych zakątków czasoprzestrzeni. Seria łączy w sobie humor, dramat i uczuciowe zawirowania, a także porusza istotne tematy przyjaźni, dorastania oraz odkrywania samej siebie. Dzięki złożoności fabuły autorstwa Briana K. Vaughana ("Saga”, "Y - ostatni z mężczyzn”), znakomitym rysunkom oraz barwnym postaciom „Paper Girls” to pozycja obowiązkowa nie tylko dla miłośników tamtych czasów.

Do nieco mniej odległej przeszłości przenosi natomiast kultowy „Ghost World” Daniela Clowesa, który w niezwykle autentyczny sposób pokazuje życie nastolatków w latach 90. przez ich zmagania w świecie pełnym chaosu i sprzeczności. Porównywana do „Buszującego w zbożu” książka graficzna opowiada historię dwóch przyjaciółek, Enid i Rebecci, które zmagają się z rzeczywistością amerykańskich przedmieść. To pełna ironii i przenikliwego humoru głęboka refleksja nad alienacją, konsumpcjonizmem i innymi zjawiskami, które kształtują nasze życie także i teraz. Charakterystyczne ilustracje i wyraziste postaci sprawiają, że „Ghost World” jest nie tylko literackim, ale też wizualnym arcydziełem, które zyskało uznanie krytyków i fanów na całym świecie. To idealna propozycja dla tych, którzy pragną zrozumieć zawirowania świata nastolatków oraz odkryć niepowtarzalny klimat, który towarzyszy dorastaniu w świecie pełnym widm przeszłości i niepewnych perspektyw.

Klasyczne powieści graficzne

Starsi czytelnicy docenią na pewno także szeroki wybór klasycznych komiksów dla dorosłych, takich jak „Maus. Opowieść ocalałego” autorstwa Arta Spiegelmana, opowiadający o Zagładzie w unikalny sposób. W tej książce graficznej ludzie ukazani są jako zwierzęta – Żydzi jako myszy, Niemcy jako koty, Polacy jako świnie – co nadaje opowieści wyraźną symbolikę i pozwala lepiej zrozumieć relacje między grupami uwikłanymi w Holokaust. Narracja koncentruje się na relacji między artystą a jego ojcem, Władkiem Szpigelmanem, który ocalał z obozu Auschwitz, okupując to jednak niedającą się zatrzeć traumą. „Maus” to nie tylko relacja z czasów wojny, ale także refleksja nad bólem i pamięcią, które wpływają na kolejne pokolenia. Jest to jedna z najbardziej docenianych powieści graficznych, zdobywczyni m.in. nagrody Pulitzera, zaliczana w poczet najważniejszych dzieł literackich XX wieku. „Maus” to konieczna lektura dla każdego, kto pragnie zrozumieć zarówno przeszłość, jak i jej wpływ na współczesny świat.

Z bolesnymi wspomnieniami mierzy się również „Umowa z Bogiem”. To niezwykła książka graficzna, która łączy w sobie elementy realizmu, filozofii i głębokiej refleksji nad ludzką egzystencją. Stanowi zbiór czterech historii jednego z najważniejszych twórców komiksów w historii, Willa Eisnera, skupiających się na mieszkańcach kamienicy na Bronxie. Autor wciąga czytelnika w świat pełen moralnych dylematów, gdzie każdy wybór ma swoje konsekwencje, odwołując się nieustannie do swoich własnych przeżyć. Oprawa komiksu zachwyca szczegółami i oryginalnym stylem, co sprawia, że każda strona to prawdziwa uczta dla oka. „Umowa z Bogiem” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników komiksów poszukujących nie tylko rozrywki, ale także głębszych przemyśleń na temat wiary, przeznaczenia i ludzkiej natury.

Po własną biografię sięga również Marjane Satrapi w „Persepolis”, gdzie opowiada o swoim życiu jako młodej dziewczyny w Iranie w czasach rewolucji islamskiej i rządów ajatollahów. Dzięki unikalnemu stylowi graficznemu oraz wnikliwemu spojrzeniu na zawirowania historyczne i kulturowe, autorka ukazuje nie tylko dramatyczne wydarzenia, ale także codzienne życie, marzenia i zmagania swoje i swojej rodziny, uświadamiając boleśnie jak głęboko sięgają zmiany polityczne i związane z nimi represje. Komiks w przystępny sposób wprowadza czytelników w złożone realia tego okresu, dotykając tematów takich jak tożsamość, wolność, rodzinne więzi i opór wobec ucisku. „Persepolis” to nie tylko ważny dokument historyczny, ale również bardzo osobista opowieść o życiu w opresyjnym systemie, która skłania do refleksji niezależnie od czasu i miejsca - ważna lektura dla każdego, kto pragnie zrozumieć nie tylko historię Iranu, ale także ludzką naturę w obliczu trudnych wyzwań.