Przemysław Piotrowski Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Przemysław Piotrowski Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Przemysław Piotrowski to polski autor, były dziennikarz sportowy i śledczy w „Gazecie Lubuskiej”. Pisze przede wszystkim pełną napięcia, dynamiczną i brutalną literaturę – najczęściej sięga po takie gatunki jak kryminał, powieść sensacyjna i thriller (historyczny, political fiction). Największą popularność przyniosła mu świetnie przyjęta przez czytelników seria o komisarzu Igorze Brudnym. Na ten moment cykl składa się z trzech tytułów „Piętno”, „Sfora” i „Cherub”. Jak sam mówi, pisanie książek jest dla niego przygodą, pasją i sposobem na życie.

Przemysław Piotrowski przyszedł na świat w 1982 roku w Zielonej Górze. Ukończył tamtejszy uniwersytet, a następnie wyjechał na studia do Hiszpanii i USA.

Jego największymi pasjami są sport, podróże, historia i geografia. Nie boi się podejmować nowych wyzwań. Wychował się na powieściach Stephena Kinga, Conna Igguldena, Grahama Mastertona, Bernarda Cornwella.

Pierwsze powieści Przemysława Piotrowskiego: Kod Himmlera oraz Droga do piekła

Zadebiutował w 2015 roku powieścią „Kod Himmlera”. To pełen napięcia thriller historyczny. Akcja rozpoczyna się w 1943 roku, kiedy to w nazistowskich bunkrach Olbrzyma w Górach Sowich dochodzi do strasznego wydarzenia. Dwa lata po zakończeniu wojny, brytyjski marines zostaje oddelegowany na Antarktydę. Cudem udaje mu się ocalić życie. Czasy współczesne, w Norwegii dochodzi do gigantycznego odkrycia, a w Oslo ofiarą morderstwa pada pewien szanowany naukowiec. W tym samym czasie dziennikarz z Polski otrzymuje dokumenty, które jego dziadek odnalazł w bunkrach Gór Sowich. Mężczyzna postanawia rozwiązać zagadkę, która okazuje się dużo bardziej niebezpieczna, niż mogłoby się wydawać. Kolejną książką Piotrowskiego była „Droga do piekła” z 2016 roku. To pełna mroku opowieść łącząca thriller z elementami horroru i sensacji. Były amerykański żołnierz zostaje skazany na śmierć za bestialskie zamordowanie swojej rodziny. Młodszy brat mężczyzny nie wierzy w jego winę. Razem z dziennikarką Rose Parker prowadzą prywatne śledztwo i wpadają na trop tajemniczego spisku.

Radykalni

Powieści z serii „Radykalni” to thrillery political fiction. Autor podejmuje w nich temat mocny i kontrowersyjny, jakim niewątpliwie jest radykalny islam. Każdy z nich jest opowieścią o nienawiści, stracie, cierpieniu i bólu, ale także o miłości. Pierwszy tom to „Radykalni. Terror” będący pełną mroku wizją Starego Kontynentu. Rok 2023 w Europie. Wielomilionowa migracja muzułmanów z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki przybywa na pełen konfliktów kontynent. W największych miastach powiększają się strefy szariatu. Popularność na nowo zaczyna zdobywać skrajna prawica. Wojna, w której ludzie znowu będą mordować w imię Boga, wydaje się nieuchronna. Kontynuacją tej kontrowersyjnej powieści political fiction jest tytuł „Radykalni. Rebelia”.

Cykl książek Piotrowskiego z Igorem Brudnym

Przemysław Piotrowski jest znany jednak przede wszystkim z bestsellerowego cyklu kryminalnego z Igorem Brudnym w roli głównej. Rozpoczyna go świetnie przyjęte przez czytelników „Piętno”. Powieść została wydana w 2020 roku i z miejsca znalazła się na listach najpopularniejszych tytułów w polskich księgarniach.

Głównym bohaterem „Piętna” jest Igor Brudny, twardy glina pracujący na co dzień w stolicy. Mężczyzna nie chce już nigdy wracać do swojej przeszłości, jednak szybko okazuje się, że tym razem może nie mieć innego wyjścia. W jego rodzinnej Zielonej Górze w sprawie bestialskiego morderstwa poszukiwany jest mężczyzna łudząco podobny do Brudnego. Komisarz musi wrócić do miasta, oczyścić się z podejrzeń i rozwiązać zagadkę swojego pochodzenia. Razem z nim nad sprawą ma pracować inspektor Romuald Czarnecki, będący zupełnym przeciwieństwem Igora. Czy ta dwójka może sobie zaufać?

Niedługo po premierze „Piętna” Piotrowski wydał dwie kolejne powieści, „Sfora” i „Cherub”, w których kontynuuje wątki Czarneckiego i Brudnego pracujących nad nowymi sprawami kryminalnymi w Zielonej Górze.

Najnowszą książką z serii jest „Zaraza”. Igor Brudny powoli dochodzi do siebie po spotkaniu z psychopatycznym mordercą. Komisarz jest zmuszony do trzymania się z daleka od Warszawy. Dodatkowo zespół inspektora Romualda Czarneckiego już nie istnieje. Jedyną osobą, która pozostała przy boku Brudnego jest jego była partnerka, Julia Zawadzka. Pokiereszowany i sfrustrowany własną niemocą komisarz będzie musiał znaleźć w sobie siłę, aby rozwiązać jeszcze jedną sprawę kryminalną.

Wszystkie książki z serii z Igorem Brudnym znajdziecie na Woblinku w formie elektronicznej (ebook i audiobook) oraz papierowej.

Krew z krwi Przemysława Piotrowskiego

„Krew z krwi” ukazała się 19 maja 2021 roku. „Krew z krwi” została wydana nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Na jej kartach autor przedstawia historię bezgranicznej ojcowskiej miłości. Daniel Adamski to autor kryminałów i samotny ojciec śmiertelnie chorego Leosia. Pewnego dnia do drzwi mężczyzny puka policja. Ktoś dokonał morderstwa dokładnie tak, jak opisał to Adamski. Pisarz rozpoczyna grę z policją i zabójczym fanem.

Matnia

„Matnia” to najnowsza powieść Przemysława Piotrowskiego. Ty razem autor postawił na mroczny thriller psychologiczny. Głowna bohaterka, Zuza, nigdy nie miała w życiu szczęścia, ale zawsze dawała sobie radę. Do czasu, kiedy okazało się, że jej były to seryjny naciągacz. Kobieta została sama, bez pracy, oszczędności i w ciąży z bliźniaczkami. Kiedy Zuza poznaje Marka i wchodzi z nim w związek, wydaje jej się to zbyt piękne, by było prawdziwe. Para przeprowadza się na wieś do domu rodzinnego mężczyzny – sielanka będzie musiała jednak poczekać. Marek dostaje pilne zlecenie, a trzydziestoczterolatka zostaje sama w położonych na krańcu świata Toporzycach. Dodatkowo Zuza dowiaduje się, że w pobliskim jeziorze topiono niegdyś czarownice…

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Przemysława Piotrowskiego w formie ebooków, audiobooków i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura piękna

Literatura piękna to jeden z gatunków twórczości literackiej, który charakteryzuje się dominującą funkcją estetyczną używanego w nim języka (w przeciwieństwie do funkcji użytkowej takich tekstów, jak dzieła o charakterze informacyjnym, naukowym etc.). To też jedna z najszerszych kategorii, głównie ze względu na to, że jej granice są bardzo niewyraźne. Książki w tej kategorii często znajdują się na styku kilku gatunków, w wielu powieściach autorzy bawią się formą, eksperymentują z wykorzystywaniem różnych stylów literackich. Za jeden z najbardziej wyrazistych polskich przykładów można uznać prozę Andrzeja Stasiuka, która ma w sobie elementy autobiografii, reportażu, eseju i opowieści na granicy snu i jawy, a czasem nawet poezji. Tutaj znajdziecie wiele najwspanialszych dzieł literatury polskiej, a także bestsellerowe dzieła literatury światowej.

Autorzy literatury pięknej na kartach swoich bestsellerów tworzą jedyne w swoim rodzaju historie, poruszając w nich ważne i ponadczasowe tematy bez względu na to, czy mowa o dziełach zaliczanych do klasyki czy do współczesnej literatury pięknej. To właśnie sprawia, że od ich twórczości nie mogą się oderwać kolejne pokolenia czytelniczek i czytelników. Nie sposób wymienić wszystkich popularnych autorów literatury pięknej, z pewnością wspomnieć należy jednak przynajmniej o takich twórcach jak Margaret Atwood, John Steinbeck, Haruki Murakami, Mario Puzo, Jane Austen, Gabriel Garcia Marquez, Yoko Ogawa, Hanya Yanagihara, Ken Follett, George Orwell, Edgar Allan Poe, Marcel Proust, Salman Rushdie, Aleksander Dumas („Trzej muszkieterowie”, „Hrabia Monte Christo”) czy Annie Ernaux. Na Woblinku znajdziecie także wiele ebooków wspaniałych dzieł polskiej literatury pięknej, stworzonych między innymi przez Olgę Tokarczuk, Joannę Bator, Szczepana Twardocha, Leopolda Tyrmanda, Wiesława Myśliwskiego, Łukasza Orbitowskiego („Tracę ciepło”), Wojciecha Kuczoka („Czarna”, „Gnój”) czy Radka Raka. To także świat klasyki literatury polskiej - książek Władysława Reymonta, Zofii Nałkowskiej czy Henryka Sienkiewicza. Najlepsze powieści znajdziecie na Woblinku jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf)!

Mistrzowie literatury pięknej

Jakie są cechy literatury pięknej? Pojęcie to pojawiło się po raz pierwszy w pierwszej połowie XVIII wieku jako literacka analogia do terminu "sztuki piękne". Beletrystykę wyróżnia nacisk na estetyczną funkcję języka, jak również fikcja literacka. Choć akcja wielu dzieł toczy się w świecie będącym odbiciem naszego, ostatecznie rozgrywają się w nim historie, które przynajmniej w pewnym stopniu są wytworem wyobraźni ich autorek i autorów. Skupienie na faktach zostawiamy reportażom - w świecie literatury pięknej rządzi wyobraźnia.

Czy można wskazać największych mistrzów tego gatunku? Naszym zdaniem jest to niemożliwe, bowiem literatura piękna zawiera w sobie dzieła najwybitniejszych pisarzy wyróżnionych prestiżowymi nagrodami międzynarodowymi – Noblem, Pulitzerem, nagrodą Goncourtów czy Man Booker Prize ‒ oraz polskimi – Literacką Nagrodą Nike, Nagrodą Kościelskich, Angelusem, Literacką Nagrodą Gdynia, Paszportem „Polityki”. Chcemy jednak polecić Wam przynajmniej kilka tytułów, które warto przeczytać. Jednym z nich są "Małe kobietki" Louisy May Alcott, których akcja rozgrywa się w latach 60. XIX wieku w stanie Massechusetts. Ojciec rodziny walczy w wojnie secesyjnej, a w tym czasie jego cztery córki - Jo, Meg, Amy oraz Beth - zostały z matką w ich domu w miejscowości Concord. "Małe kobietki" to wyjątkowa powieść o dorastaniu, poszukiwaniu i odnajdywaniu własnej drogi, zmaganiach z gwałtownymi uczuciami, a nade wszystko o miłości. Inne dzieło zaliczane do klasyki literatury pięknej to chociażby "Zabić drozda" Harper Lee, książka uhonorowana Nagrodą Pulitzera. Ta historia rozgrywa się w latach 30. XX wieku na południu USA, gdzie Atticus Finch, głowa rodziny i adwokat, broni w sądzie młodego czarnoskórego mężczyznę oskarżonego o gwałt na biednej białej dziewczynie, Mayelli Ewell. Pozornie prosta sprawa staje się symbolem w świecie wszechobecnego rasizmu i codziennej walki o równouprawnienie. "Zabić drozda" zdecydowanie nie jest lekką historią na letnie popołudnie - niewątpliwie jednak warto się z nią zmierzyć. Bestsellerowe powieści, jakie znajdziecie na Woblinku często poruszają tak ważne tematy jak miłość, współczucie, sprawiedliwość czy dobroć. Nie wahajcie się po nie sięgnąć - w naszej księgarni znajdziecie je zarówno jako książki papierowe, jak i audiobooki oraz ebooki.

Literatura piękna polska

Które polskie dzieła literackie możemy znaleźć w czołówce współczesnej literatury pięknej? Z całą pewnością zaliczają się do nich dzieła Olgi Tokarczuk, popularne nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Jej "Księgi Jakubowe" zostały uhonorowane literacką Nagrodą Nobla, a to nie jedyne przykłady literatury beletrystycznej tej autorki, na które z pewnością warto zwrócić uwagę. Na Woblinku znajdziecie także takie powieści Olgi Tokarczuk jak "Bieguni", "Empuzjon" czy "Dom dzienny, dom nocny". Polskimi dziełami literatury pięknej, do których zdecydowanie polecamy zajrzeć są również współczesne ebooki Szczepana Twardocha (na przykład "Król" lub "Morfina"), Joanny Bator ("Ciemno, prawie noc" czy "Gorzko gorzko"), Wiesława Myśliwskiego ("Traktat o łuskaniu fasoli", "Ucho igielne") czy laureata Nagrody Nike Radka Raka ("Baśń o wężowym sercu" i "Małe zwierzątka"). Polska literatura piękna to również powieści klasyków literatury beletrystycznej, takie jak "Chłopi" Władysława Reymonta (przy tej okazji serdecznie polecamy też sięgnąć po "Chłopki. Opowieść o naszych babkach" Joanny Kuciel-Frydryszak), "Inny świat" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza, "Lalka" Bolesława Prusa czy "Granica" Zofii Nałkowskiej. Wiele z tytułów, które znajdziecie w kategorii literatury pięknej polskiej to równocześnie zagraniczne bestsellery, dostępne w Woblinku w wielu różnych formatach!

Literatura piękna obca

Także powieści zagranicznych autorów beletrystyki cieszą się w Polsce wielkim uznaniem. Chcielibyśmy Wam polecić kilkoro z nich. Literatura piękna obca zawiera w sobie wiele dzieł ukazujących perspektywę znacząco różniącą się od naszej. Sięgnijcie chociażby po dzieła twórców pochodzących z Azji - Harukiego Murakamiego (na przykład "Mężczyźni bez kobiet"), Kazuo Ishiguro ("Nie opuszczaj mnie", "Okruchy dnia"), Yoko Ogawy ("Ukochane równanie profesora", "Podziemie pamięci") czy Bory Chung ("Przeklęty królik"). Szerokim echem odbiła w na świecie także książka "Piersi i jajeczka" Mieko Kawakami, nazywana niekiedy prawdziwą kobiecą powieścią. To historia pisana przez kobietę o kobietach - konkretnie o trzech, Natsuko, jej starszej siostrze Makiko oraz córce Makiko, Midoriko. Macierzyństwo, cielesność, a nade wszystko społeczne oczekiwania wobec kobiet to tematy, które poruszyły serca i umysły wielu czytelniczek, a także sprawiły, że Mieko Kawakami dołączyła do cenionych przedstawicielek literatury pięknej obcej. Mistrzowie literatury pięknej obecni są na całym świecie - polecamy sięgnięcie także po ebook "Gdzie śpiewają raki" Delii Owens, "Żółwie aż do końca" Johna Greena czy "Niebezpieczna fortuna" Kena Folletta. Przykłady wciągających książek należących do gatunku literatura piękna można mnożyć bez końca! Jeśli kochacie literaturę piękną zagraniczną, konieczne sprawdźcie naszą ofertę!

Klasyka literatury pięknej

Nie ma chyba sposobu na to, by ustalić jeden wspólny dla wszystkich kanon klasyki literatury pięknej, bez względu na to, czy mówimy o autorach polskich, zagranicznych czy obydwu obszarach równocześnie. Na szczęście jedną z głównych cech literatury pięknej jest jej różnorodność - w fikcji literackiej stworzonej przez mistrzów gatunku każdy znajdzie coś dla siebie! W ofercie księgarnia internetowa Woblink posiada różne podgatunki literatury pięknej, takie jak literatura obyczajowa, powieść historyczna, zagraniczna literatura piękna czy dzieła literackie polskich autorów. Czeka tu na Was zarówno klasyka literatury światowej, jak i nowości literatury pięknej - powieści "Rzeźbiarz łez" Eric Doom czy "Igła" Kena Folletta. Beletrystyka pełna jest wzruszeń, radości, napięcia lub gniewu - zajrzyjcie tylko do "Małego życia" Hanya Yanagihary, powieści "Mężczyzna imieniem Ove" Fredrika Backmana czy "Ciała" Annie Ernaux by przekonać się, jak bogaty jest świat bestsellerowej literatury pięknej. Drzwi do niej szeroko otwarte są dla Was w Woblinku - sięgnijcie po książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf)!