Przemysław Piotrowski Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Przemysław Piotrowski Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Przemysław Piotrowski to polski autor, były dziennikarz sportowy i śledczy w „Gazecie Lubuskiej”. Pisze przede wszystkim pełną napięcia, dynamiczną i brutalną literaturę – najczęściej sięga po takie gatunki jak kryminał, powieść sensacyjna i thriller (historyczny, political fiction). Największą popularność przyniosła mu świetnie przyjęta przez czytelników seria o komisarzu Igorze Brudnym. Na ten moment cykl składa się z trzech tytułów „Piętno”, „Sfora” i „Cherub”. Jak sam mówi, pisanie książek jest dla niego przygodą, pasją i sposobem na życie.

Przemysław Piotrowski przyszedł na świat w 1982 roku w Zielonej Górze. Ukończył tamtejszy uniwersytet, a następnie wyjechał na studia do Hiszpanii i USA.

Jego największymi pasjami są sport, podróże, historia i geografia. Nie boi się podejmować nowych wyzwań. Wychował się na powieściach Stephena Kinga, Conna Igguldena, Grahama Mastertona, Bernarda Cornwella.

Pierwsze powieści Przemysława Piotrowskiego: Kod Himmlera oraz Droga do piekła

Zadebiutował w 2015 roku powieścią „Kod Himmlera”. To pełen napięcia thriller historyczny. Akcja rozpoczyna się w 1943 roku, kiedy to w nazistowskich bunkrach Olbrzyma w Górach Sowich dochodzi do strasznego wydarzenia. Dwa lata po zakończeniu wojny, brytyjski marines zostaje oddelegowany na Antarktydę. Cudem udaje mu się ocalić życie. Czasy współczesne, w Norwegii dochodzi do gigantycznego odkrycia, a w Oslo ofiarą morderstwa pada pewien szanowany naukowiec. W tym samym czasie dziennikarz z Polski otrzymuje dokumenty, które jego dziadek odnalazł w bunkrach Gór Sowich. Mężczyzna postanawia rozwiązać zagadkę, która okazuje się dużo bardziej niebezpieczna, niż mogłoby się wydawać. Kolejną książką Piotrowskiego była „Droga do piekła” z 2016 roku. To pełna mroku opowieść łącząca thriller z elementami horroru i sensacji. Były amerykański żołnierz zostaje skazany na śmierć za bestialskie zamordowanie swojej rodziny. Młodszy brat mężczyzny nie wierzy w jego winę. Razem z dziennikarką Rose Parker prowadzą prywatne śledztwo i wpadają na trop tajemniczego spisku.

Radykalni

Powieści z serii „Radykalni” to thrillery political fiction. Autor podejmuje w nich temat mocny i kontrowersyjny, jakim niewątpliwie jest radykalny islam. Każdy z nich jest opowieścią o nienawiści, stracie, cierpieniu i bólu, ale także o miłości. Pierwszy tom to „Radykalni. Terror” będący pełną mroku wizją Starego Kontynentu. Rok 2023 w Europie. Wielomilionowa migracja muzułmanów z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki przybywa na pełen konfliktów kontynent. W największych miastach powiększają się strefy szariatu. Popularność na nowo zaczyna zdobywać skrajna prawica. Wojna, w której ludzie znowu będą mordować w imię Boga, wydaje się nieuchronna. Kontynuacją tej kontrowersyjnej powieści political fiction jest tytuł „Radykalni. Rebelia”.

Cykl książek Piotrowskiego z Igorem Brudnym

Przemysław Piotrowski jest znany jednak przede wszystkim z bestsellerowego cyklu kryminalnego z Igorem Brudnym w roli głównej. Rozpoczyna go świetnie przyjęte przez czytelników „Piętno”. Powieść została wydana w 2020 roku i z miejsca znalazła się na listach najpopularniejszych tytułów w polskich księgarniach.

Głównym bohaterem „Piętna” jest Igor Brudny, twardy glina pracujący na co dzień w stolicy. Mężczyzna nie chce już nigdy wracać do swojej przeszłości, jednak szybko okazuje się, że tym razem może nie mieć innego wyjścia. W jego rodzinnej Zielonej Górze w sprawie bestialskiego morderstwa poszukiwany jest mężczyzna łudząco podobny do Brudnego. Komisarz musi wrócić do miasta, oczyścić się z podejrzeń i rozwiązać zagadkę swojego pochodzenia. Razem z nim nad sprawą ma pracować inspektor Romuald Czarnecki, będący zupełnym przeciwieństwem Igora. Czy ta dwójka może sobie zaufać?

Niedługo po premierze „Piętna” Piotrowski wydał dwie kolejne powieści, „Sfora” i „Cherub”, w których kontynuuje wątki Czarneckiego i Brudnego pracujących nad nowymi sprawami kryminalnymi w Zielonej Górze.

Najnowszą książką z serii jest „Zaraza”. Igor Brudny powoli dochodzi do siebie po spotkaniu z psychopatycznym mordercą. Komisarz jest zmuszony do trzymania się z daleka od Warszawy. Dodatkowo zespół inspektora Romualda Czarneckiego już nie istnieje. Jedyną osobą, która pozostała przy boku Brudnego jest jego była partnerka, Julia Zawadzka. Pokiereszowany i sfrustrowany własną niemocą komisarz będzie musiał znaleźć w sobie siłę, aby rozwiązać jeszcze jedną sprawę kryminalną.

Wszystkie książki z serii z Igorem Brudnym znajdziecie na Woblinku w formie elektronicznej (ebook i audiobook) oraz papierowej.

Krew z krwi Przemysława Piotrowskiego

„Krew z krwi” ukazała się 19 maja 2021 roku. „Krew z krwi” została wydana nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Na jej kartach autor przedstawia historię bezgranicznej ojcowskiej miłości. Daniel Adamski to autor kryminałów i samotny ojciec śmiertelnie chorego Leosia. Pewnego dnia do drzwi mężczyzny puka policja. Ktoś dokonał morderstwa dokładnie tak, jak opisał to Adamski. Pisarz rozpoczyna grę z policją i zabójczym fanem.

Matnia

„Matnia” to najnowsza powieść Przemysława Piotrowskiego. Ty razem autor postawił na mroczny thriller psychologiczny. Głowna bohaterka, Zuza, nigdy nie miała w życiu szczęścia, ale zawsze dawała sobie radę. Do czasu, kiedy okazało się, że jej były to seryjny naciągacz. Kobieta została sama, bez pracy, oszczędności i w ciąży z bliźniaczkami. Kiedy Zuza poznaje Marka i wchodzi z nim w związek, wydaje jej się to zbyt piękne, by było prawdziwe. Para przeprowadza się na wieś do domu rodzinnego mężczyzny – sielanka będzie musiała jednak poczekać. Marek dostaje pilne zlecenie, a trzydziestoczterolatka zostaje sama w położonych na krańcu świata Toporzycach. Dodatkowo Zuza dowiaduje się, że w pobliskim jeziorze topiono niegdyś czarownice…

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Przemysława Piotrowskiego w formie ebooków, audiobooków i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.