Bony podarunkowe na Święta

Rachel Joyce Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Marzenie panny Benson, Ebook | Rachel Joyce

    Brawurowa opowieść o sile kobiecej przyjaźniMając lat dziesięć, Margery Benson się zakochała. Mając lat czterdzieści sześć, uświadamia sobie, że to ostatni moment, by odnaleźć tę miłość i zacząć wszystko od nowa. Rzuca pracę nauczycielki i postanawia podążyć za marzeniem z dzieciństwa – odnaleźć złotego chrząszcza, który przed laty oczarował ją na ilustracji w książce o niesamowitych stworzeniach. Na jej ogłoszenie o poszukiwaniu asystenta na ekspedycję do Nowej Kaledonii zgł...

    Promocja
    okładka Niezwykła wędrówka Harolda Fry, Ebook | Rachel Joyce

    Ekranizacja powieści już w kinach. W rolach głównych Jim Broadbent i Penelope Wilton Nadzieja jest podróżą List, który zmienił wszystko, przyszedł we wtorek. Zamiast wysłać krótką odpowiedź, Harold Fry postanawia ruszyć na drugi koniec kraju. Wierzy, że dzięki temu Queenie będzie żyć.  „Proszę jej powiedzieć, że Harold Fry jest w drodze. Wystarczy, że będzie czekać. Ponieważ mam zamiar ją uratować, rozumie pani. Ja będę maszerował, a ona musi żyć”. Harold ...

Rachel Joyce Ebooki

Rachel Joyce jest brytyjską pisarką, autorką międzynarodowych bestsellerów, takich jak “Marzenie panny Benson”, czy “Niezwykła wędrówka Harolda Fry”, która znalazła się na długiej liście książek nominowanych do nagrody Man Booker Prize w 2012 roku. Powieści Joyce zostały przetłumaczone na 36 języków i sprzedane w sumie ponad 5,5 miliona egzemplarzy.

Rachel Joyce - w drodze do pisarstwa

Rachel Joyce urodziła się w 1962 roku, w południowo wschodnim Londynie, jako pierwsza z trzech sióstr (Amy oraz Emily (aktorka)), z którymi zaczytywała się w twórczości Beatrix Potter, Noel Streatfeild, czy Joan Aiken. Razem, co tydzień, odwiedzały bibliotekę w West Norwood. W wywiadach przyznaje, że pisała od dziecka gdyż pisarstwo było jej bezpieczną przystanią. W obawie, że jej talenty pisarskie przejdą bez echa, napisała autobiografię już jako 8 latka. Zaledwie 6 lat później, pod pseudonimem Mary Thornton (ukłon w stronę Jane Eyre), wysłała swoją historię wydawcy.

Po ukończeniu Uniwersytetu w Bristolu (język angielski), pracowała dorywczo jako niania, sprzedawca objazdowy, barmanka oraz asystentka w sklepie z pamiątkami. Na żadnej z tych posad nie zagrzała miejsca na długo. Następnie aplikowała do Royal Academy of Dramatic Art (RADA) i przez 20 lat pracowała jako aktorka teatralna (RSC, Royal National Theatre, Royal Court, Cheek by Jowl), zdobywając nagrodę Time Out dla najlepszej aktorki. Będąc w pierwszej ciąży, przeczytała w gazecie historię, która zainspirowała ją do stworzenia pierwszej sztuki radiowej. Do tej pory napisała ich dla BBC Radio 4 ponad 20. Jest autorką adaptacji wielu klasyków, w tym powieści Bronte oraz Henry’ego Jonesa, a także dramatu telewizyjnego dla stacji BBC 2. W 2007 roku zdobyła nagrodę Tinniswood za najbardziej oryginalne słuchowisko radiowe “To be a Pilgrim”. Pisuje również dla Sunday Times.

Kocha biblioteki, które są nie tylko miejscem przechowywania książek, ale przede wszystkim przestrzenią, w której czytelnicy mogą spotykać się, rozmawiać, tworzyć społeczności. Przez lata była przewodniczącą komitetu sędziowskiego David Vaisey Prize, corocznej nagrody, przyznawanej wybitnym inicjatywom podejmowanym z inicjatywy bibliotek publicznych Gloucestershire.

Prywatnie jest żoną aktora Paula Venablesa i matką czwórki dzieci, z którymi mieszka w wiekowym wiejskim domu na obrzeżach jednej z pięciu dolin Stroud, w Gloucestershire. Jak sama przyznaje, to jej własny skrawek nieba, miejsce które żyje opowieściami. Tu właśnie powstają jej książki. Jest też zwierzolubką, jej dom pełen jest psów, kotów oraz świnek morskich. Zimą, szczególnie podczas Świąt Bożego Narodzenia, znajduje komfort w lekturze grubych, ciężkich książek. Powraca także do klasyki literatury autorstwa Thomasa Hardy’ego, Charlesa Dickensa, czy George’a Elliota. Jest fanką muzyki klasycznej.

Kariera literacka Rachel Joyce

Rachel Joyce jest autorką kilku powieści - „Niezwykła wędrówka Harolda Fry”, „Perfect” (2013), „The Love Song of Miss Queenie Hennessy” (2014), „The Music Shop)” (2017), „Marzenie panny Benson” (2020), czy „Maureen Fry & the Angel of the North” (2022), a także kolekcji powiązanych ze sobą opowiadań „A Snow Garden & Other Stories”.

Inspiracji do pisania szuka w codziennym życiu, w najdrobniejszych detalach. Przygląda się ludziom i “pożycza” od nich cechy lub rzeczy, którymi obdarza swoje postacie. Jak twierdzi, jako pisarkę ukształtowali ją bibliotekarze, doradzając jej i asystując.

Niezwykła wędrówka Harolda Fry

Debiutancka powieść Rachel Joyce, “Niezwykła wędrówka Harolda Fry” powstała gdy autorka miała 50 lat. Pisała ją w swojej posiadłości w Gloucestershire - w ogrodzie, w kuchni nim dom zbudził się do życia. Czasem dyktowała ją dzieciom odwożąc je do szkoły. Książka trafiła na krótką listę Commonwealth Book Prize, znalazła się również na długiej liście nominacji do Man Booker Prize 2012. W tym samym roku Joyce została wyróżniona tytułem „New Writer of the Year” przez Specsavers National Book Awards. W 2014 roku została umieszczona na krótkiej liście „UK Author of the Year.” Książka doczekała się filmowej adaptacji w reżyserii Hettie Macdonald z Jimem Broadbentem oraz Penelope Wilton w rolach głównych. Autorką scenariusza jest sama Rachel Joyce. Premiera w przyszłym, 2023 roku.

Rachel Joyce powraca do bohaterów z „Niezwykłej wędrówki Harolda Fry” w swojej najnowszej powieści, „Maureen Fry & the Angel of the North”(2022).

Marzenie panny Benson

„Marzenie panny Benson” miała swoją premierę w sierpniu 2020 roku, otrzymując bardzo entuzjastyczne recenzje. To ciepła, pełna humoru powieść obyczajowa o poszukiwaniu… złotego chrząszcza, a może czegoś więcej? Książka została uznana najlepszą książką 2020 roku przez „Women & Home” oraz „Daily Mail”, a w 2021 nagrodzona Wilbur Smith Adventure Writing Prize.

Książki Rachel Joyce w Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie „Marzenie panny Benson” w formie ebooka lub książki papierowej.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.