Robert Galbraith Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Robert Galbraith Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Pod pseudonimem Robert Galbraith ukrywa się jedna z najpopularniejszych brytyjskich pisarekJ. K. Rowling. Autorka zasłynęła na całym świecie swoją siedmiotomową serią o przygodach chłopca z błyskawicą na czole - czarodzieja Harry’ego Pottera. Powieści sygnowane nazwiskiem Robert Galbraith, Rowling rozpoczęła pisać w 2013 roku, wtedy też pojawiła się pierwsza część serii o losach detektywa Cormorana Strike’a, czyli „Wołanie kukułki”. W następnych latach autorka sprezentowała nam również „Jedwabnika”, „Żniwa zła”, „Zabójczą biel” oraz „Niespokojną krew”. Po ujawnieniu prawdziwego wizerunku Roberta Galbraitha, seria o Cormoranie Strike’u wspięła się na szczyty list bestsellerów.

Trudne dobrego początki

Nim J. K. Rowling zajęła się pisaniem, pracowała jako nauczycielka języka angielskiego. Literatura towarzyszyła jej przez całe życie. Swoją pierwszą książkę, zatytułowaną „Rabbit”, napisała w wieku 6 lat. Zanim zyskała popularność serią o Harrym Potterze napisała jeszcze kilka niepublikowanych tekstów. Rowling jest laureatką wielu nagród, w tym Nagrody Księcia Asturii za osiągnięcia związane z wspieraniem dialogu między narodami, Orderu Imperium Brytyjskiego za wkład w rozwój literatury dziecięcej, Francuskiej Legii Honorowej bądź Nagrody Hansa Christiana Andersena. Pisarka wspiera inicjatywy charytatywne przez fundusz Volant oraz jest założycielką organizacji Lumos, która zajmuje się opieką nad dziećmi z niepełnosprawnościami. Wśród jej wielu wyróżnień pojawiło się również międzynarodowe odznaczenie – Order Uśmiechu – przyznane przez polskich czytelników w 2002 roku.

Książki o tematyce kryminalnej wydane pod pseudonimem Robert Galbraith

Jako Robert Galbraith, pisarka publikowała książki o tematyce kryminalnej od 2013 roku. Tomem, który rozpoczął serię o Cormoranie Strike’u było „Wołanie kukułki”. Początkowo tożsamość autora pozostawała tajemnicą, a same publikacje obyły się bez większego rozgłosu. Brytyjska pisarka została zdemaskowana jako Robert Galbraith w lipcu 2013 roku przez artykuł w gazecie „The Sunday Times”, która otrzymała przeciek od osób pracujących w kancelarii prawnej Russells Solicitors. Rzekomo Rowling była bardzo niezadowolona z ujawnienia jej tożsamości, gdyż Robert Galbraith miał pozostać jej fikcyjną tożsamością, dzięki której mogłaby pisać teksty kryminalne bez przyczepiania do niej etykietki „pisarki od Harry’ego Pottera”. Wkrótce jednak okazało się, że ujawnienie tożsamości autora serii o Cormoranie Strike’u było dobrym posunięciem – książka „Wołanie kukułki” z 4709. miejsca na liście bestsellerów Amazonu nagle znalazła się na pierwszym. Już w 2014 roku stacja BBC wykupiła prawa do zekranizowania serii o przygodach detektywa, a serial jest dostępny do obejrzenia pod tytułem „Cormoran Strike”.

Niedługo potem Rowling wyznała, że Robert to jedno z jej ulubionych imion męskich, natomiast z nieznanych dla siebie powodów pragnęła w dzieciństwie nosić nazwisko Galbraith. Przyjęcie męskiego pseudonimu pozwoliło pisarce na nowy początek – bez rozgłosu związanego z serią „Harry Potter”. Kryminał jest również gatunkiem z reguły przypisywanym mężczyznom, a Rowling przyjmując nazwisko Robert Galbraith, niejako wpisała się w tę konwencję, ale również dobitnie pokazała, że kobiety potrafią tworzyć kryminały równie dobre jak mężczyźni, gdyż literatura nie ma płci i nie powinna być przez nią definiowana.

Ujawnienie skrywanej tożsamości Roberta Galbraitha nie doprowadziło również do uśmiercenia tego pseudonimu – wręcz przeciwnie, Rowling postanowiła kontynuować serię o Cormoranie Strike’u. Już w 2014 roku w sprzedaży pojawiła się kolejna powieść sygnowana nazwiskiem Galbraith - „Jedwabnik”, a w kolejnym roku „Żniwa zła”. Do trzech wydanych książek z serii dołączyły również „Zabójcza biel” oraz „Niespokojna krew”.

Wszystkie tomy serii o Cormoranie Strike’u znajdziesz na stronie Woblink.com w formie książek papierowych, ebooków oraz audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.