Robert Małecki Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Robert Małecki Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Robert Małecki to politolog, dziennikarz, filozof, a przede wszystkim wielbiciel i autor klimatycznych kryminałów. Pisarz jest absolwentem Akademii Bydgoskiej oraz toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Przez lata pracował jako redaktor i dziennikarz gazety Pomorza i Kujaw „Nowości”. Obecnie zawodem Roberta Małeckiego jest pisanie książek. Dodatkowo jest prezesem zarządu Fundacji Kult Kultury. Oprócz pisania kryminałów autor „Skazy” uwielbia je również czytać. Na liście jego ulubionych autorów znalazły się takie nazwiska jak Harlan Coben, Peter May, Arnaldur Indriðason czy Bernard Minier.

Robert Małecki jest bardzo otwarty na technologiczne nowości. To fan najróżniejszych gadżetów elektronicznych, w tym czytników. Jako czytelnik jest wierny ebookom. W związku z zainteresowaniami autora nikogo nie powinno dziwić, że wszystkie jego książki są dostępne w formie ebooków oraz audiobooków.

Robert Małecki – początki literackiej kariery

Robert Małecki w 2012 roku uczęszczał na warsztaty literackie, które odbywały się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Uczył się pisania od Marty Mizuro, Mariusza Czubaja oraz Marcina Świetlickiego. W 2015 roku uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez Katarzynę Bondę i zorganizowanych przez Maszynę do Pisania. W 2016 roku podpisał umowę z wydawnictwem Czwarta Strona. Od tego czasu jego powieści kryminalne zdobywają coraz większą popularność i uznanie – zarówno wśród czytelników, jak i krytyków. Dotychczas pisarz został uhonorowany nagrodą Kryminalnej Piły oraz Nagrodą Wielkiego Kalibru 2019 za powieść „Skaza”.

Seria kryminalna z Markiem Benerem

Serię kryminalną z dziennikarzem śledczym Markiem Benerem otwiera książka „Najgorsze dopiero nadejdzie”. To debiutancka powieść Roberta Małeckiego, która została wydana w 2016 roku. Akcja toczy się pewnej wyjątkowo ponurej jesieni w Toruniu. Dziennikarz Marek Bener dowiaduje się, że lada chwila straci pracę. Jego ostatnim zadaniem ma być wyjazd do spalonego domu. Okazuje się, że zginął w nim przyjaciel Marka sprzed lat, który uwiódł jego narzeczoną. Pogrążona w rozpaczy kobieta szuka wsparcia u dziennikarza, a wkrótce znika bez śladu. Bener postanawia ją odnaleźć. Poszukiwania zaprowadzą go do prawdy, której zupełnie się nie spodziewa.

Kolejnymi książkami z cyklu są „Porzuć swój strach” (2017) i „Koszmary zasną ostatnie” (2018).

Bestsellerowy cykl z komisarzem Bernardem Grossem

Głównym bohaterem drugiego cyklu kryminalnego Roberta Małeckiego jest komisarz Bernard Gross. Pierwsza część, „Skaza” (2019), wyróżniona nagrodą Wielkiego Kalibru 2019, jest mrocznym kryminałem, którego akcja dzieje się na polskiej prowincji. Ze skutego lodem jeziora wydobyto zwłoki nastolatka. Patolog stwierdza, że śmierć chłopca jest wynikiem wypadku. Równie przypadkowy wydaje się zgon bezdomnego mężczyzny. Obie śmierci łączy tylko zimowa noc, a to zdecydowanie za mało, żeby otworzyć śledztwo. Komisarz Gross czuje jednak, że za sprawą kryje się coś więcej. Mężczyzna zaczyna zadawać pytania, które zaprowadzą go do tajemniczego zaginięcia sprzed lat. Kolejne części cyklu to „Wada” (2019) i „Zadra” (2020).

Najsłabsze ogniwo – ekscytujący thriller Małeckiego

„Najsłabsze ogniwo” to pełen napięcia, ekscytujący thriller o sile rodzinnych więzi, a także złu, jakie niepostrzeżenie przekracza próg każdego domu. Powieść ukazała się 29 września 2021 roku, nakładem wydawnictwa Czwarta Strona, i jest dostępna we wszystkich trzech formatach (książka papierowa, ebook oraz audiobook).

Piotr Warot, znany pisarz powieści obyczajowych i główny bohater „Najsłabszego ogniwa”, przeżywa najgorsze wakacje w swoim życiu. Brat Piotra razem z dziewczyną znikają w tajemniczych okolicznościach. Policja początkowo podejrzewa, że para wyjechała na romantyczną wycieczkę, jednak kiedy przez dłuższy czas nie dają znaku życia Warot przeczuwa, że musiało stać się coś bardzo złego.

W tym samym czasie nastoletni syn sąsiadów ucieka z domu. Czy obie sprawy może coś łączyć? Aby dotrzeć do prawdy bohater będzie musiał wyplątać się z sieci kłamstw utkanej przez jego bliskich…

Wstyd – mocny thriller kryminalny

„Wstyd” to jedna z najnowszych książek Roberta Małeckiego. Tym razem autor przygotował dla czytelników opowieść o uczuciu mogącym dawać początek złu oraz o mrocznej drodze ku prawdzie. Główna bohaterka, Julia Karlińska, to była policjantka, która po tragicznej śmierci męża odwiesiła mundur. Pracuje jako nauczycielka historii w liceum medycznym i samotnie wychowuje nastoletnich bliźniaków. Niespodziewanie miastem Karlińskiej wstrząsa wiadomość o zabójstwie jej znajomego, Sławomira Nowaka. To dopiero początek dramatycznych wydarzeń. Jeszcze tego samego dnia kobieta będzie musiała zmierzyć się z zaginięciem jednego z synów. Kiedy okaże się, że dziecko Julii nie żyje, bohaterka postanawia znaleźć sprawcę.

„Wiatrołomy” - nowa seria kryminalna Roberta Małeckiego

W 2020 roku Robert Małecki zainaugurował nową serię kryminalną o komisarz Marii Herman. Pierwszy tom, zatytułowany „Wiatrołomy”, rozpoczyna się w początku lat 90. XX wieku w Grudziądziu. Witbergowie nareszcie mają wyczekiwanego syna, ale ich szczęście trwa krótko. Gangsterzy porywają dwumiesięcznego Filipa. Zrozpaczeni rodzice robią wszystko, by go odzyskać - policja się stara, ale wszystkie tropy prowadzą donikąd. Kolejni podejrzani przewijają się przez akta śledcze, ale chłopca nie udaje się odnaleźć. Trzydzieści lat później komisarz Maria Herman próbuje uwolnić się od nałogu i idzie jej to bardzo ciężko. Jej zawodowym partnerem zostaje Olgierd Borewicz, który z kolei ponosi konsekwencje błędnych decyzji z przeszłości. Razem ruszają do Grudziądza, by raz na zawsze rozwikłać zagadkę porwania małego Witberga. Policjanci z bydgoskiego Archiwum X nie wiedzą jednak, w jakie otchłanie zaprowadzi ich poszukiwanie prawdy.

Szeroki wybór ebooków, audiobooków i książek papierowych Roberta Małeckiego znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com. Zapraszamy!

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Czym jest fantastyka?

Fantastyka jest bardzo obszernym gatunkiem filmowym, komiksowym, dotyczącym gier, a nade wszystko literatury. Jego cechą charakterystyczną jest tworzenie przez autorkę lub autora świata, który dalece lub w całości odbiega od znanej nam rzeczywistości. To tutaj pojawiają się elementy nadnaturalne, w tym nowe gatunki stworzeń, magia czy nieznane nam zjawiska oraz tereny. Książki fantastyczne często zawierają także nieistniejącą w naszym świecie technologię. Jedną z najważniejszych cech, jakimi wyróżnia się literatura fantastyczna jest bardzo duża swoboda w zakresie tworzenia świata przedstawionego i wypełniających go postaci. Autorka lub autor tworzą go od samych podstaw, nierzadko łącznie z historią dotyczącą jego powstania, rządzących nim praw (w tym nawet praw fizyki), stosunku sił, a także wielowiekowej czasem przeszłości. Fantastyka rozwijała się jako gatunek literacki szczególnie w okresie romantyzmu. Nie sposób pominąć tutaj takiej postaci jak Ernst Theodor Amadeus Hoffmann, autor między innymi opowiadania “Dziadek do orzechów”, a także jeden z prekursorów podtypu fantastyki, fantastyki grozy (tak zwanego weird fiction). Jego dzieła miały ogromny wpływ na twórczość innego niezwykle znanego autora dzieł weird fiction, którym był Edgar Allan Poe. Wiele jego książek fantastycznych, takich jak “Zagłada domu Usherów”, “Czarny kot”, “Opowieść Artura Gordona Pyma” czy zbiór “Opowiadania prawie wszystkie” czeka na Was na Woblink jako ebooki w formatach epub, mobi lub pdf. Do weird fiction zalicza się także opowiadania Thomasa Ligottiego, zebrane między innymi w tomie “Teatro Grottesco”. 

Jakie książki należą do kategorii fantastyka? Najlepsze książki fantastyczne.

Wśród książek z kategorii fantastyka znajdziecie wiele świetnych pozycji rozgrywających się w alternatywnej rzeczywistości. Niektóre z nich należą do podgatunku fantastyki - fantasy, rozległego obszaru literatury, który sam ma wiele własnych pomniejszych typów. Wyróżniamy tu między innymi tzw. high fantasy (np. “Władca Pierścieni” J. R. R. Tolkiena), low fantasy (np. “Trylogia husycka” Andrzeja Sapkowskiego), urban fantasy czy dark fantasy. W tym dziale znajdziecie także między innymi takie najlepsze powieści fantasy jak “Ucznia skrytobójcy” Robina Hobba, “Mgły Avalonu” Marion Zimmer, “Amerykańskich bogów” Neila Gaimana czy cykl “Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych” Stevena Ericksona. Ciekawe książki fantasy znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Fantastyka to jednak nie tylko fantasy - to również science fiction. Czym jest fantastyka naukowa? To gatunek filmów, gier komputerowych, a także literatury osnutej wokół nieistniejących jeszcze lub zupełnie wyimaginowanych osiągnięć nauki i techniki, które znacząco wpływają na życie społeczeństw i poszczególnych jednostek. Science fiction jest swoiście futurystyczne - wyróżnia je także przywiązanie do zasad prawdopodobieństwa oraz brak elementów nadprzyrodzonych, które wypełniają świat fantasy. Podobnie jak fantasy, fantastyka naukowa ma wiele własnych podtypów literackich. Wśród nich wyróżnić można między innymi takie rodzaje jak dystopia (np. “Równi bogom” Isaaca Asimova), cyberpunk (np. “Blade Runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?” Philipa K. Dicka), biopunk (np. “Wyspa doktora Moreau” H. G. Wellsa), postapokalipsa (np. “Metro 2033” Dmitrija Glukhovsky'ego), historia alternatywna (np. “Lód” Jacka Dukaja) czy space opera (np. “Diuna” Franka Herberta). Z pewnością trzeba także wspomnieć o polskim mistrzu fantastyki naukowej, Stanisławie Lemie, którego “Solaris”, “Dzienniki gwiazdowe”, “Cyberiada” czy “Bajki robotów” weszły już do klasyki gatunku. Cenioną książką jest także “Ślepowidzenie” Petera Wattsa,  nominowane do nagród Hugo, Campbella, Sunburst, Locusa i Aurory.

Wiele spośród najlepszych książek fantastycznych należy do cenionych serii powieści. Należy tu niewątpliwie wspomnieć o cyklu “Pieśń lodu i ognia” George’a R. R. Martina, sadze “Pan Lodowego Ogrodu” Jarosława Grzędowicza, trylogii “Wspomnienie o przeszłości Ziemi” Cixin Liu, “Wojnie makowej” Rebecci F. Kuang, “Ziemiomorzu” Ursuli K. Le Guin, “Świecie Dysku” Terry’ego Pratchetta, “Zwiadowcach” Johna Flanagana, “Sadze Endera” Orsona Scotta Carda, czy “Achai” Andrzeja Ziemiańskiego. Wśród samodzielnych powieści polecamy wejść w świat pełen zjawisk nadprzyrodzonych i niespodziewanych wydarzeń, jakie mają miejsce w “Babel” Rebecci F. Kuang, “Planecie małp” Pierre Boulle, “Odysei kosmicznej 2001” Arthura C. Clarke’a, czy “Szczelinie” Jozefa Kariki. Po najlepsze książki fantastyczne dla młodzieży chętnie sięgają także dorośli czytelnicy - należą do nich  “Igrzyska śmierci” Suzanne Collins, “Trylogia Grishy” Leigh Bardugo czy dzieła J. K Rowling, w tym “Fantastyczne zwierzęta”. Najlepsze książki fantasy, science fiction oraz sagi ulubionych bohaterów, których karty wypełniają magiczne przygody czekają na Was niecierpliwie na Woblink!

Jakie książki należą do kategorii horrory? Najlepsze książki horrory.

Do fantastyki literackiej zaliczane są także książki z gatunku horroru - trzymające w napięciu źródła silnych przeżyć i emocji. Niedające się wytłumaczyć na kanwie istniejących praw rządzących rzeczywistością zjawiska nadprzyrodzone są w dziełach literatury grozy wprowadzane, by wywołać strach i przerażenie. Najlepsze horrory opowiadają o nie tylko o duchach i potworach, ale niewyjaśnionych zjawiskach, brutalnych konsekwencjach wcześniejszych błędów bohaterów lub nieukojonej zemście. Do klasyki literatury grozy zaliczamy między innymi dzieła H. P. Lovecrafta  - szczególnie cenione są jego opowiadania tworzące mitologię o Cthulhu, które zapoczątkowało dzieło “Zew Cthulhu”. Na Woblink jako ebooki znajdziecie także “W górach szaleństwa”, “Kolor nie z tej planety” czy “W poszukiwaniu nieznanego Kadath”. Klasyczne pozycje to także “Frankenstein” Mary Shelley, “Drakula” Brama Stokera, “Upiór w operze” Gastona Leroux, czy “Doktor Jekyll i pan Hyde” Roberta Louisa Stevensona. Wielcy reprezentanci literatury grozy to również z pewnością Stephen King, Graham Masterton, czy Polacy - Stefan Darda i Stefan Grabiński. Powieści Stephena Kinga, określanego niekiedy “królem horroru”, weszły już do klasyki literatury. Tytuły takie jak “To”, “Lśnienie”, “Miasteczko Salem” czy “Carrie” jest w stanie bez zastanowienia wymienić każdy fan literatury grozy. Z kolei pierwsza powieść grozy Mastertona, “Manitou”, niemal natychmiast stała się bestsellerem i zapoczątkowała całą serię kontynuacji. Brytyjczyk jest autorem ponad sześćdziesięciu horrorów, w tym “Zwierciadła piekieł”. Stefan Darda jest twórcą poczytnej serii “Dom na wyrębach”, której pierwsza część - a równocześnie jego debiut literacki - była nominowana do Nagrody im. Janusza Zajdla. Darda znany jest także z cyklu “Czarny Wygon” czy samodzielnej powieści “Zabij mnie, tato”. Stefana Grabińskiego świetnie zna każdy polski fan literatury grozy - ten polski pisarz z okresu międzywojennego nazywany jest czasem “polskim Poe” lub “polskim Lovecraftem”. Cenione jest zwłaszcza jego “Muzeum dusz czyśćcowych”, zbiór opowiadań, a także “Demon ruchu” czy “Namiętność”.

Najciekawsze książki fantasy i horrory, a także science fiction czekają na Was na Woblink! Najlepsze książki grozy, trzymające w napięciu historie, magiczne przygody rozgrywające się w świecie fantasy - wszystkie znajdziecie tutaj jako książki papierowe, audiobooki bądź ebooki.