Steven Erikson Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Steven Erikson Audiobooki

Steven Erikson jest kanadyjskim pisarzem fantasy, cenionym na całym świecie twórcą epickich dzieł rozgrywających się w świecie pełnym magii i niesamowitych istot. Najbardziej znanym dziełem autorstwa Eriksona pozostaje jego Malazańska Księga Poległych, która stanowi cykl powieści opowiadających o istotach zamieszkujących Imperium Malazańskie oraz jego pogranicza. Steven Erikson jest jednym z najpopularniejszych twórców powieści fantasy na świecie.

Steven Erikson - fantastyczny archeolog

Steven Erikson, a właściwie Steve Rune Lundin, urodził się 7 października 1959 roku w Toronto. Z wykształcenia jest archeologiem oraz antropologiem - przez kilkanaście lat pracował jako archeolog, w międzyczasie tworząc krótkie opowiadania oraz powieści fantastyczne. Swoje umiejętności pisarskie wyrabiał czytając dzieła Roberta Ludluma oraz uczestnicząc w kursie kreatywnego pisania w ramach Iowa Writer’s Workshop. Erikson przez wiele lat żył i pracował w Wielkiej Brytanii, powrócił jednak do Kanady, gdzie obecnie mieszka i tworzy. Steven Erikson zadebiutował literacko w 1999 roku książką “Ogrody Księżyca”, która później stała się pierwszym tomem serii “Malazańska Księga Poległych”. Od tej chwili jego kolejne dzieła spotykają się z ogromnym zainteresowaniem, a sam Erikson porównywany jest do największych twórców gatunku fantasy. “Ogrody Księżyca” uzyskała nominację do Nagrody World Fantasy w kategorii “Powieść” w roku swojego debiutu. Po zakończeniu “Malazańskiej Księgi Poległych” pisarz rozpoczął pracę nad jej kontynuacją, “Trylogią Świadków”. Później powstał także siedmiotomowy podcykl “Opowieść o Bauchelainie i Korbalu Broachu”, który opowiada historię nekromantów, a także dwa tomy serii “Kharkanas”, która skupia się na losach magicznej krainy Kurald Galain rządzonej przez Matkę Ciemność.

“Malazańska Księga Poległych” - kultowy świat Stevena Eriksona

Rozpoczęty w 1999 roku cykl “Malazańska Księga Poległych” przyniósł Stevenowi Eriksonowi poczesne miejsce wśród najbardziej popularnych i cenionych pisarzy fantasy na świecie. Seria ta składa się z dziesięciu tomów zatytułowanych kolejno: “Ogrody Księżyca” (1999), “Bramy Domu Umarłych” (2000), “Wspomnienie lodu” (2001), “Dom Łańcuchów” (2002), “Przypływy nocy” (2004), “Łowcy kości” (2006), “Wicher śmierci” (2007), “Myto ogarów” (2008), “Pył snów” (2009) oraz “Okaleczony Bóg” (2011). Wszystkie powieści Eriksona, które rozgrywają się w świecie Malazańskiej Księgi Poległych zostały wydane w Polsce nakładem Wydawnictwa Mag. Od trzeciej części polskie wydania były przy tym dzielone na dwa tomy - późniejsze wydania powracały jednak do jednoczęściowych wersji powieści. Malazańska Księga Poległych pełna jest wojen i krwawych walk. Już w “Ogrodach Księżyca” wkraczamy w świat wyniszczony dwunastoletnią wojną. Potężne Imperium Malazańskie podbija kolejne Wolne Miasta. Jego legiony wydają się być niezwyciężone, a do tego prowadzone przez potężnych magów przemieszczają się coraz dalej na południe w kierunku legendarnego Darudżystanu. To tam w eksplozji czarów z wrogimi czarodziejami zmierzy się najpotężniejszy z władających magią ludzi, Anomander Rake, władca latającej fortecy Odprysk Księżyca. Poniżej, na ulicach metropolii, także nie ma spokoju - elitarna jednostka podległa cesarzowej Leseen, Imperialni Podpalacze Mostów, zaciekle walczą z zabójcami Rake’a. Kolejne tomy “Malazańskiej Księgi Poległych” Stevena Eriksona kontynuują pełną spektakularnych bitew opowieść o wojnie i zdradzie. Obok podstawowych dziesięciu tomów w ramach stworzonego przez Kanadyjczyka świata powstały także kolejne powieści, również stworzone przez Iana Camerona Esselmonta. Sam Erikson jest autorem przygód nekromantów Bauchelaina i Korbala Broacha, a także trzytomowego prequela “Trylogia Kharkanas”. Esselmont napisał z kolei serię książek znaną jako “powieści malazańskie”.

Książki Stevena Eriksona w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku czekają na Was liczne dzieła Stevena Eriksona, w tym poszczególne części cyklu “Malazańska Księga Poległych”, a także “Opowieści o Bauchelainie i Korbalu Broachu” czy “Cena szczęścia”. Te i inne cenione pozycje z gatunku fantasy znajdziecie tutaj jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.