Bony podarunkowe na Święta

Suchecka Justyna Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat, Ebook | Suchecka Justyna

    Młodzi, odważni, zaangażowani, wytrwali! Udowadniają, że nie trzeba czekać, żeby zmienić świat. Piotrek narysował robota z tyłu zeszytu do polskiego. Chyba każdy tak czasem robi. Ale on zaszył się potem w garażu rodziców i wprowadził pomysł w życie. Po tygodniach stukania, wiercenia i skręcania - na podwórko wjechał podobny do marsjańskiego łazika robot: ALISA. Urządzenie potrafi wwiercić się w ziemię, pobrać próbkę i natychmiast ocenić...

Suchecka Justyna Ebooki

Justyna Suchecka urodziła się w 1987 roku. To polska dziennikarka, autorka książek, publicystka, instruktorka tańca i pisarka. Suchecka specjalizuje się w tematyce edukacyjnej. Na co dzień współpracuje z telewizją TVN24 i portalem internetowym tvn24.pl oraz pisze dla dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do czytania”, wydawanego przez Wydawnictwo Agora. Justyna Suchecka jest autorką bestsellerowej książki „Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”, która ukazała się w formie papierowej i ebooka nakładem Wydawnictwa Znak.

Życiorys Justyny Sucheckiej

Suchecka ukończyła II Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wielkopolskim. Następnie studiowała publicystykę ekonomiczną i PR oraz politykę społeczną, finanse i zarządzanie usługami społecznymi na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Swoje pierwsze kroki stawiała w „Gazecie Wyborczej”, gdzie odbywała praktyki. Po roku dołączyła do redakcji poznańskiego wydania gazety. W 2013 roku przeprowadziła się do Warszawy i zaczęła pracę w ogólnopolskim wydaniu „Gazety Wyborczej”. Pisała przede wszystkim na tematy związane z edukacją.

Justyna Suchecka jest współzałożycielką i współprowadzącą kanał „Krótka przerwa”, w którym z Natalią Szostak opowiadają o książkach. Od października 2019 roku Suchecka pracuje dla portalu informacyjnego TVN24.pl. Po wybuchu pandemii koronawirusa stała się jedną z najważniejszych komentatorek rządowych rozwiązań dotyczących edukacji i reform szkolnictwa. W związku z upowszechnieniem nauczania zdalnego Suchecka prowadziła w telewizji Metro program „Jak się uczyć”. Była też ekspertką w cyklicznym programie „Koronawirus Raport. Szkoła” emitowanym w telewizji TVN24.

W przeszłości Justyna Suchecka związana była z tańcem towarzyskim. Na swoim koncie miała wiele sukcesów, w tym mistrzostwo województwa lubuskiego. Tańczyła tańce standardowe i latynoamerykańskie. Zajmowała się również nauczaniem tańca – jako instruktorka pracowała w Klubie Tańca Sportowego „Bolero” w Witnicy, a po przeprowadzce do Warszawy współpracowała ze studiem „Tańcz Warszawo”.

Prywatnie Suchecka związana jest z Szymonem Jadczakiem, dziennikarzem i publicystą, dwukrotnym laureatem nagrody Grand Press. Obecnie Jadczak współpracuje z portalem Wirtualna Polska. W przeszłości przez wiele lat pracował w TVN, gdzie współtworzył program „Uwaga!”. Później pracował dla TVN24. Publikował również na portalach gazeta.pl i interia.pl. Jadczak ujawnił, że przygotowania Poczty Polskiej do wyborów prezydenckich w maju 2020 roku mogły kosztować ponad 68 milionów złotych. Jak wiadomo, do wyborów korespondencyjnych nie doszło. W październiku 2019 ukazała się jego książka pt. „Wisła w ogniu. Jak bandyci ukradli Wisłę Kraków”, w której opisywał powiązania właścicieli klubu ze światem przestępczym.

Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat

W maju 2020 roku nakładem krakowskiego Wydawnictwa Znak ukazała się książka Justyny Sucheckiej pt. „Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”. Dziennikarka przedstawia w niej sylwetki trzydziestu utalentowanych, pracowitych i zaangażowanych młodych ludzi, którzy swoimi pomysłami i działaniami zadziwiają dorosłych. Bohaterowie książki udowadniają, że nie trzeba być dojrzałym i dorosłym, by móc zmieniać świat. Dzieci i nastolatki przedstawione w książce są ciekawe świata i starają się swoją energią zarazić innych. Są tu historie o niesamowitych odkryciach, sukcesach sportowych, przełamywaniu własnych słabości, mierzeniu się z samym sobą. „Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat” to książka, która pozwoli niejednemu młodemu człowieki odkryć drzemiący potencjał i przekona do działania. Wśród bohaterów książki znajdują się m.in. Igor Falecki, Viki Gabor, Zuzanna Jabłońska, Michał Karbownik, Tymon Radzik i Iga Świątek.

Nagrody i wyróżnienia

Justyna Suchecka jest laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Suchecka otrzymała m.in. Nagrodę im. prof. Romana Czarneckiego, Nagrodę Grand Press w kategorii „dziennikarstwo specjalistyczne”. Jej książka „Young power” znalazła się w finale plebiscytu na Książkę Roku 2020 portalu LubimyCzytać.pl.

Książki Justyny Sucheckiej na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Justyny Sucheckiej w formie ebooka i papierowej.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.