Majówkowy Maraton Czytelniczy

Tess Gerritsen Książki podróżnicze i Przewodniki - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Tess Gerritsen Książki podróżnicze i Przewodniki - książki, ebooki i audiobooki

Tess Gerritsen jest współczesną pisarką, znaną przede wszystkim z bestsellerowych thrillerów medycznych. Jej książki zostały wydane w 40 krajach, przetłumaczone na 30 języków i sprzedane w nakładzie przekraczającym 30 milionów egzemplarzy. Stephen King jest zdania, że Gerritsen jest najciekawszą pisarką w swoim gatunku. Została uhonorowana nagrodą Romance Writers of America za powieść „Chirurg” i nagrodą Nero Award za „Autopsję”. Najpopularniejsze powieści autorki to „Dawca”, „Chirurg” oraz „Skalpel”.

Tess Gerittser urodziła się w 1953 roku w San Diego w rodzinie o chińskich korzeniach. Z zawodu jest lekarzem internistą. Zaraz po ukończeniu studiów odbywała praktykę w Honolulu na Hawajach razem ze swoim mężem, który także jest lekarzem. Początkowo traktowała pisanie jako hobby, jednak po sukcesie, jaki odniosły jej thrillery medyczne, mogła zrezygnować z pracy jako internista i całkowicie poświęcić się pisaniu. Obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych w stanie Maine. W wolnym czasie gra na skrzypcach, uprawia ogród i spędza czas z rodziną.

Debiut i romanse kryminalne Tess Gerittsen

Swoją przygodę z pisaniem zaczęła na urlopie macierzyńskim. Napisane przez nią opowiadanie “On Choosing the Right Crack Seed” otrzymało pierwszą nagrodę w konkursie magazynu „Honolulu”. Zadebiutowała w 1987 roku książką „Telefon po północy”. Była to pierwsza powieść z serii ośmiu romansów kryminalnych. Główna bohaterka Sarah dowiaduje się o śmierci męża. Nie wierzy jednak w tę informację i rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Stopniowo zaczyna odkrywać, że jej mąż nie był osobą, za którą się podawał. Pozostałe romanse kryminalne Gerittsen to „Czarna loteria”, „Zagrożenie”, „Nigdy nie mów żegnaj”, „Osaczona”, „Śladem zbrodni”, „Złodzieje serc” oraz „Z zimną krwią”.

Bestsellerowe thrillery medyczne

Literacka kariera Tess Gerittsen nabrała tempa pod koniec lat 90., kiedy autorka opublikowała swój pierwszy thriller medyczny „Dawca”. Młoda stażystka podejmuje decyzję, która można zniszczyć jej karierę. Po tym, jak dowiaduje się, że serce przeznaczone dla umierającego chłopca ma trafić do żony milionera, postanawia wbrew woli przełożonych uratować życie nastolatka. Jednak natychmiast pojawia się nowy dawca, a operacja kobiety kończy się sukcesem. Stażystka zaczyna zadawać niewygodne pytania o pochodzenie organu i o jego dawcę. Władze szpitala każą jej zapomnieć o sprawie – jeśli nie, może za to słono zapłacić. Prawa do książki zakupiła wytwórnia Paramount. Gerittes napisała także takie thrillery medyczne jak „Ciało”, „Infekcja”, „Nosiciel”, „Grawitacja”, „Ogród kości”, „Igrając z ogniem” i „Kształt nocy”.

Cykl książek Tess Gerittsen z Jane Rizzoli i Maurą Isles

Tess Gerittsen jest autorką cieszącego się dużą popularnością cyklu z Jane Rizzoli i Maurą Isles. Rizzoli i Isles tworzą świetnie uzupełniający się zespół – jedna z nich jest detektywem pracującym w wydziale zabójstw, druga patologiem sądowym. Kobiety pracują razem nad rozwiązywaniem zagadek śmierci i ujęciem mordercy. Do tej pory w tej serii ukazało się dwanaście powieści: „Chirurg”, „Skalpel”, „Grzesznik”, „Sobowtór”, „Autopsja”, „Klub Mefista”, „Mumia”, „Dolina umarłych”, „Milcząca dziewczyna”, „Ostatni, który umrze”, „Umrzeć po raz drugi” oraz „Sekret, którego nie zdradzę”. Wszystkie zostały wydane w Polsce, a na ich podstawie został zrealizowany nagradzany i ceniony serial „Partnerki”.

Jeśli uwielbiacie medyczne thrillery bądź romanse kryminalne, zachęcamy do sięgnięcia po twórczość Tess Gerittsen. Powieści autorki znajdziecie na Woblinku – w formie książek papierowych, ebooków i audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Książki podróżnicze i Przewodniki

Książki z kategorii „Książki podróżnicze / Przewodniki” dotyczą wszystkiego, co wiąże się z podróżowaniem. Znajdą się tu pozycje przedstawiające porady dla podróżników, opisujące wędrówki do miejsc zarówno bardzo odległych, jak i nieco bliższych, ze wskazówkami dla początkujących oraz doświadczonych podróżników, przedstawiające podróże śladami literackich bohaterów lub znanych pisarzy. Są tu publikacje opisujące zarówno kraje, ludzi, jak i kultury takich miejsc jak Iran, Wielka Brytania, Czechy, Australia, RPA, Kaukaz, Japonia czy Chiny. Coś dla siebie znajdą tu podróżnicy, którzy już zdecydowali, gdzie chcą pojechać i poszukują konkretnych porad oraz wskazówek na temat danego miejsca, osoby, które dopiero szukają inspiracji do odkrywania świata, a także ci, którzy szukają najlepszego sposobu na podróżowanie bez wychodzenia z domu. W kategorii „Książki podróżnicze / Przewodniki” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się między innymi publikacje podróżnicze Wojciecha Cejrowskiego, dziennikarza i podróżnika, który wędrował po blisko 60 krajach („Gringo wśród dzikich plemion”, „Wyspa na prerii”, „Rio Anaconda Gringo i ostatni szaman plemienia Carapana”), oraz Martyny Wojciechowskiej, która przez 10 lat sprawowała funkcję redaktor naczelnej polskiej edycji „National Geographic” oraz „National Geographic Traveler” („Przesunąć horyzont”, seria „Zwierzaki świata”). Możemy tu znaleźć również takie pozycje jak „Weź wyjdź. Sztuka aktywnego odpoczywania przez cały rok” Patryka Świątka, „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia” Piotra Milewskiego, „Busem przez Świat. Ameryka za 8 dolarów” Karola Lewandowskiego, „Rzeźnik. Historia kultowego biegu” Anny Dąbrowskiej i Piotra Skrzypczaka. Czytelnicy zainteresowani bliższymi podróżami odnajdą tutaj książki „Kraków. Historie, anegdoty, plotki” Zbigniewa Leśnickiego, „Damsko-męski przewodnik po Wrocławiu” Macieja Molczyka i Jagienki Świetlik-Prus, „Historie warte poznania” Filipa Czekały czy „Viva Warszawa” Steffena Möllera.