Waldemar Cichoń Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Trafność wyszukiwania
    Promocja
    okładka Zdarziło sie na Ślonsku Łopowieści niysamowite niy ino dlo bajtlo, Książka | Waldemar Cichoń

    Na Górnym Śląsku zawsze rodzili się wielcy i nietuzinkowi ludzie. Ich historie nie są jednak powszechnie znane. Opowieści niesamowite – mity, legendy, historie o baśniowym rodowodzie – stanowią ważny element historii każdego państwa, regionu, narodu, zbiorowości. Oddziałując na wyobraźnię, pozwalają odczuwać szacunek do przodków i historii oraz dumę z własnej tożsamości. Dzieje Górnego Śląska pełne są takich historii. Historii niesamowitych, ale równocześnie prawdziwych. W sw...

    Promocja
    okładka Nie martw się Cukierku!, Książka | Waldemar Cichoń

    Druga odsłona przygód niezwykłego czworonoga, który z wdziękiem czaruje najmłodszych wielbicieli książek i czytania opowieściami o trudnej sztuce wspólnego życia z ludźmi, a przy tym przeżywa zwariowane – choć przecież typowe dla kotów – przygody. Tym razem Cukierek ma nie lada kłopoty – w domu pojawia się nowy członek rodziny, w ogródku dokazują wojownicze sroki, w garażu dochodzi do „kotostrofy”, a tata Marcela zapomina o swoich obowiązkach właściciela kota z powodu ważneg...

    Promocja
    okładka Skrzat, Książka | Waldemar Cichoń

    „Skrzat” to pełna humoru, ale i wzruszeń, historia o przyjaźni pewnego sprawiającego problemy nastolatka z kimś, kogo istnienie wkładano dotąd między bajki… Gdy chłopiec przypadkowo niszczy domostwo pewnego niewysokiego osobnika w czerwonej czapeczce, który ma wybitne skłonności do mówienia wierszem, musi się nim zaopiekować. Doprowadzi to do wielu śmiesznych, zwariowanych i zupełnie nieprawdopodobnych wydarzeń… Książkę Waldemara Cichonia (który jest autorem m.in. książek o ...

    Promocja
    okładka Dasz radę Cukierku!, Książka | Waldemar Cichoń

    Cukierek, najbardziej niezwykły kot na świecie, kotka Tradycja, a także Maciek, Marcel oraz mama i tata, po raz kolejny zapraszają wielbicieli dobrej zabawy do swojego świata. "Dasz radę, Cukierku!" - to już ósmy tom pełnych humoru i zabawnych wydarzeń opowiadań o kocich sprawach i sprawkach. Nasz bohater znowu będzie miał pełne łapy roboty i mnóstwo do opowiedzenia: Maciek postanowi zostać sławnym iluzjonistą i spowoduje zniknięcie Tradycji, z powodu spodziewanych mrozów tat...

    Promocja
    okładka Nie martw się Cukierku, Książka | Waldemar Cichoń

    Druga część przygód Cukierka – najbardziej niezwykłego kota na świecie, znanego czytelnikom m.in. z książek „Cukierku, Ty łobuzie!”, „Nie martw się, Cukierku!”, „Popraw się, Cukierku!”, „Jak się masz, Cukierku!”, „Gdzie jesteś, Cukierku?”, „Dziękuję Ci, Cukierku!” czy „Co słychać, Cukierku?”. Ich bohaterowie zdążyli zdobyć sympatię czytelników w każdym wieku, a rozpoczynająca serię cyklu książka „Cukierku, Ty łobuzie!” w 2017 roku została wpisana na listę lektur szkolnych Min...

    Promocja
    okładka Gdzie jesteś Cukierku?, Książka | Waldemar Cichoń

    Jeśli w okolicy rozlega się rozpaczliwe „Gdzie jesteś, Cukierku?” – to znak, że szykuje się heca. Tytułowy bohater – kot Cukierek, z pewnością przysporzy swoim opiekunom kolejne kłopoty! Nie zwalnia tempa i w piątej części serii udowadnia, że w pełni zasłużył na przydomek najbardziej niesfornego czworonoga na świecie! Jak zaopiekować się koszatniczką? Czy opłaca się pomagać wścibskim bliźniaczkom z sąsiedztwa? Jak pogodzić skłóconych rodziców Marcela i Maćka? Co wspólnego z w...

    Promocja
    okładka Przepraszam, Cukierku!, Książka | Waldemar Cichoń

    Najbardziej niezwykły kot na świecie powraca! Znany m.in. z książki „Cukierku, ty łobuzie!”, (która w 2017 roku została wpisana na listę lektur szkolnych), a także Maciek, Marcel oraz mama, tata i kotka Tradycja, już po raz jedenasty zapraszają wielbicieli zwierząt i dobrej zabawy do swojego świata.Dlaczego mama została „kocią ciocią”? Kim jest sobowtór? Jak oszczędzać słowa i opracować kamień filozoficzny? Czy remont w domu to dobra okazja do zabawy? Na czym polega zabawa w ...

Waldemar Cichoń Książki

Waldemar Cichoń to polski pisarz książek dla dzieci, twórca historii kota Cukierka, dumny tata Marcela i Macieja.

Tata Marcela i Macieja

Autor przyszedł na świat 9 marca 1974 roku w Tychach. W dzieciństwie Waldemar Cichoń był stałym bywalcem biblioteki. Uwielbiał czytać i czytał dużo - nawet 3 książki tygodniowo! W poczet ulubionych autorów chłopca zaliczyć można było m.in. Edmunda Niziurskiego, A. A. Milne'a czy Alfreda Szklarskiego. Cichoń marzył o tym, by zostać pisarzem, jednak swoje marzenia odłożył do szuflady na długie lata. W tym czasie ukończył II Liceum Ogólnokształcące W Tychach im. C.K. Norwida, a następnie studia politologiczne na Uniwersytecie Śląskim. Przez lata pracował jako dziennikarz w mediach lokalnych i regionalnych, później jako specjalista PR.

Długo skrywane marzenie spełniło się przypadkowo w 2009 roku, gdy Waldemar Cichoń postanowił napisać książkę dla starszego syna, który nie lubił... czytać. Tak powstała książka o Marcelu i kocie Cukierku, która dała początek serii książek dla dzieci.

Obecnie Waldemar Cichoń mieszka wraz z żoną, synami (Marcelem oraz Maciejem), a także dwoma kotami (Cukierkiem i Tradycją) w dzielnicy Żwaków w Tychach. Gdy nie czyta, gotuje, słucha muzyki, śledzi rozgrywki hokeja na lodzie (jest fanem GKS Tychy) i chłonie historię Górnego Śląska, który napawa go dumą i jest źródłem inspiracji. Jako ukształtowany pisarz, w gronie docenianych pisarzy wymienia Sándora Máraiego, Philipha K. Dicka, Leopolda Tyrmanda, Jana Parandowskiego, Jacka Dukaja, Predraga Matviejevicia oraz Josepha Hellera.

Seria "Kot Cukierek" i inne książki Waldemara Cichonia

Waldemar Cichoń ma na swoim koncie kilkanaście propozycji dla dzieci, w tym serię książek, której bohaterem jest najmądrzejszy pies na świecie: "Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie!", "Zaszczekaj to jeszcze raz", "Kto szczeka nie błądzi" oraz tych o historii i bohaterach Górnego Śląska: „Zdarziło sie na Ślonsku. Łopowieści niysamowite niy ino dlo bajtli”, "Tam, kaj rodzom sie djamynty" oraz "Bebok, heksa i inksi".

Najbardziej popularnymi książkami Waldemara Cichonia są jednak te opowiadające historię kota Cukierka. Zapoczątkowana książką pt. "Cukierku, Ty łobuzie" (2011) dziś jest jedną z najczęściej kupowanych pozycji literatury dziecięcej w Polsce. W 2017 roku MEN wpisał ją na listę lektur szkolnych dla klas I-III.

Seria książek Waldemara Cichonia Kot Cukierek liczy obecnie 10 tytułów i doczekała się 27 wydań. W księgarni internetowej Woblink o przygodach niesfornego kota przeczytacie w formacie ebooka, audiobooka oraz książki papierowej (ilustracje wykonał Dariusz Wanat).

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.