Walter Isaacson Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Walter Isaacson Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Walter Isaacson to amerykański pisarz, dziennikarz i były korespondent polityczny. Jest autorem biografii Steve’a Jobsa, Alberta Einsteina, Benjamina Franklina, Henry’ego Kissingera i Leonarda da Vinci. W przeszłości sprawował funkcję przewodniczącego telewizji CNN. Był też redaktorem czasopisma „Time”.

Biografie Waltera Isaacsona

Największą pasją Waltera Isaacsona są ludzkie biografie. Autor ma już na swoim koncie 8 książek biograficznych. Ich bohaterami są ludzie, którzy wpłynęli na losy świata. Pierwsza z nich, „The Wise Men: Six Friends and the World They Made”, ukazała się w 1986 roku. Jest to opowieść o sześciu przyjaciołach politykach, którzy w okresie zimnej wojny pracowali nad strategią polityczną Stanów Zjednoczonych, współtworzyli koncepcję NATO, Banku Światowego i Planu Marshalla. Ponadto byli doradcami kilku amerykańskich prezydentów – od Franklina D. Roosevelta do Lyndona Johnsona. Mężczyźni, których opisał Isaacson, to Dean Acheson, Charles E. Bohlen, W. Averell Harriman, George F. Kennan, Robert A. Lovett i John J. McCloy.

Następnie Isaacson wziął na warsztat Henry’ego Kissingera (1992), Benjamina Franklina (2003) i Alberta Einsteina (2007). Kolejną książką Isaacsona był zbiór esejów o charyzmatycznych myślicielach, przywódcach i aktorach. W “American Sketches” przeczytamy zatem o Ronaldzie Reaganie, Hillary Clinton, Billu Gatesie czy Woodym Allenie.

Największą popularność Isaacsonowi przyniosła jednak książka wydana w 2011 roku – monumentalna biografia Steve’a Jobsa. Książka miała swoją premierę 19 dni po śmierci założyciela Apple’a i znalazła się na liście książek roku magazynu „Time”.

Trzy lata później ukazała się kolejna książka Isaacsona pt. „Innowatorzy”. Jest to opowieść o ludziach, którzy wymyślili komputery i internet. Isaacson pisze tu nie tylko o cyfrowej rewolucji, ale również o umiejętnościach i charyzmie, które posiadali tytułowi innowatorzy. W książce występują między innymi Alan Turing, John von Neuman, Doug Engelbart, Robert Noyce, Bill Gates, Steve Wozniak, Steve Jobs oraz Larry Page.

Najnowszą książką Isaacsona jest opasła, przeszło 800-stronicowa biografia Leonarda da Vinci. Isaacson precyzyjnie zrekonstruował życie jednego z najwybitniejszych i najbardziej wszechstronnych ludzi w historii. Dzięki dostępowi do archiwów, rękopisów i dzienników da Vinciego Isaacson miał szansę bardzo szczegółowo zagłębić się w świat renesansowego artysty, konstruktora, malarza, rzeźbiarza. A dzięki znakomitej linii narracyjnej biografię czyta się jak dobrą, trzymającą w napięciu powieść.

Ebooki, audiobooki i wersje papierowe książek Waltera Isaacsona znajdziecie na Woblink.com.

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Kategoria „Fantastyka / Horror” zawiera książki należące przede wszystkim do gatunku fantastyki. Jest to obszerny, rozbudowany oraz bardzo pojemny gatunek literacki charakteryzujący się osadzaniem opisywanej historii w świecie przedstawionym różnym od rzeczywistego. Autorzy takich publikacji często opisują zjawiska nadprzyrodzone oraz wykreowane przez siebie technologie czy bronie. W ramy fantastyki należy włączyć fantastykę naukową (science fiction), której akcja toczy się zazwyczaj w przyszłości, oraz fantasy, w której znaleźć możemy elementy mitologii i folkloru. W obrębie dokładniejszych podziałów funkcjonują również liczne podgatunki, takie jak na przykład weird fiction, low fantasy, urban fantasy czy space opera. W kategorii „Fantastyka / Horror” znajdują się również książki należące do literatury grozy, czyli horrory. Charakteryzują się one takim ukształtowaniem świata przedstawionego, że występujące w nim wydarzenia nie mogą zostać wytłumaczone bez odwołania się do zjawisk paranormalnych czy nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u odbiorcy poczucia zagrożenia, strachu czy obrzydzenia. Najczęściej podejmowanymi w horrorze motywami są nawiedzenia (ludzi, przedmiotów, miejsc), wampiry, zombie, duchy, wilkołaki, demony, diabły, wiedźmy i tym podobne. W serwisie Woblink.com odnaleźć można należącą do fantastyki postapokaliptycznej serię „Metro” napisaną przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, nominowaną do licznych nagród literackich i utrzymaną w steampunkowym klimacie „Zadrę” Krzysztofa Piskorskiego, książkę „Player One” Ernesta Cline’a, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Spielberga, powieści Terry’ego Pratchetta (zarówno te należące do „Świata Dysku”, jak i te spoza serii). Miłośnicy grozy znajdą tu natomiast zarówno „Frankensteina” Mary Shelley, uznawanego za prekursora całego gatunku, „Draculę” Brama Stokera, dzięki któremu postać wampira na trwałe weszła do popkultury, czy „Dziecko Rosemary” Iry Levin, na podstawie którego Roman Polański wyreżyserował kultowy film pod tym samym tytułem.