Wojciech Chmielarz Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Wojciech Chmielarz Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Wojciech Chmielarz to polski pisarz kryminałów, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru, najważniejszej polskiej nagrody przyznawanej za najlepszy kryminał roku. Otrzymał go za „Przejęcie”, trzeci tom serii z Jakubem Mortką w roli głównej. Jest autorem bestsellerowej powieści „Żmijowisko”, na podstawie której powstał serial produkcji Canal+.

Książki Wojciecha Chmielarza z komisarzem Jakubem Mortką

Wojciech Chmielarz zadebiutował w 2012 roku powieścią „Podpalacz”, która ukazała się w serii Ze Strachem wydawnictwa Czarne. Książka zapoczątkowała cykl kryminalny z komisarzem Jakubem Mortką w roli głównej. Seria składa się z pięciu tomów – „Podpalacz”, „Farma lalek”, „Przejęcie”, „Osiedle marzeń” i „Cienie”.

W pierwszym tomie Mortka podejmuje się rozwiązania sprawy pozornie wyglądającej na nieszczęśliwy wypadek. W willi znajdującej się na warszawskim Ursynowie wybucha pożar. Ofiarą pada właściciel posiadłości, popularny biznesmen. Jego żonie, celebrytce, udaje się przeżyć, ale wychodzi z wypadku ciężko poparzona. Po rozeznaniu funkcjonariusze straży pożarnej rozwiewają wszelkie wątpliwości – to było celowe podpalenie, a w okolicy dochodzi do podobnych wypadków. Niestety Mortce ciężko jest się w pełni skupić na pracy, ponieważ boryka się z problemami rodzinnymi.

Żmijowisko

Ogromną popularność przyniosła Chmielarzowi książka „Żmijowisko”, osobna powieść, nie zaliczająca się do żadnego cyklu. Chmielarz przedstawia w niej historię grupy znajomych, która wybrała się na wakacyjny urlop do małej miejscowości ‒ tytułowego Żmijowiska. W trakcie pobytu dochodzi do tajemniczego zniknięcia córki jednej z par. Dziewczynki nie udaje się znaleźć, nie ma również żadnych śladów w tej zagadkowej sprawie. Rok po tych wydarzeniach ojciec zaginionej postanawia wrócić do Żmijowiska, żeby podjąć ostatnią próbę odnalezienia córki. Na podstawie książki powstał siedmioodcinkowy serial produkcji Canal+ w reżyserii Łukasza Palkowskiego. W rolach głównych wystąpili Paweł Domagała, Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura, Piotr Stramowski i Wojciech Zieliński.

Opowiem ci o zbrodni

Wojciech Chmielarz jest jednym z autorów, którzy brali udział w multimedialnym eksperymencie literackim „Opowiem ci o zbrodni”. Jest to projekt, w którym najpopularniejsi polscy pisarze kryminałów stworzyli antologię opowiadań o prawdziwych zbrodniach popełnionych na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Ponadto w tekstach pisali o tym, jak przygotowują się do pracy przy opisywaniu prawdziwych zbrodni. Książce towarzyszył program telewizyjny emitowany w telewizji Crime + Investigation. Do tej pory w dwóch odsłonach „Opowiem ci o zbrodni” wzięli udział Katarzyna Bonda, Katarzyna Puzyńska, Max Czornyj, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Igor Brejdygant, Marta Guzowska i Joanna Opiat-Bojarska.

Cykl Bezimienny

Oprócz pełnych napięcia kryminałów Wojciech Chmielarz ma w swoim dorobku także dwie powieści sensacyjne. Pierwsza z nich pt. „Prosta sprawa” otwiera cykl „Bezimienny”. Autor zaczął ją pisać w czasie lockdownu i publikował w odcinkach na swoim profilu na Facebooku. W październiku 2020 roku ukazała się, nakładem Wydawnictwa Marginesy, w rozszerzonej i poprawionej wersji. Główny bohater przyjeżdża do Jeleniej Góry, żeby odwiedzić swojego przyjaciela Prostego oraz spłacić zaciągnięty niegdyś dług. Kiedy dociera na miejsce zastaje tylko zdemolowane mieszkanie. Dodatkowo w domu Prostego pojawiają się umięśnieni bandyci, którzy zaczynają zadawać dziwne pytania. Tym sposobem mężczyzna zostaje uwikłany w wyjątkowo niebezpieczną grę.

Kolejny tom z cyklu ukazał się na jesień 2021 roku. W „Długu honorowym” powraca znany z „Prostej sprawy” bezimienny bohater. Tym razem mężczyzna pojawia się w Wilkach, w których doszło do morderstwa młodej dziewczyny. O zbrodnię oskarżono znanego ze skłonności do agresji Traszkę. Bohater, w ramach spłaty zaległego długu, ma wytropić prawdziwego zabójcę.

Książki Wojciecha Chmielarza w formie ebooka, audiobooka i papierowej dostępne są w księgarni internetowej Woblink.com.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o nowożytności

Historia nowożytna to okres w dziejach, który nastąpił po średniowieczu, a więc w XV wieku, i trwał aż do początku wieku XIX. Nowożytność dzieli się na cztery okresy: renesans, barok, oświecenie i romantyzm, dlatego kategoria „Historia nowożytna” jest bardzo obszerna. Należą do niej książki opisujące wydarzenia historyczne, przemiany kulturowe, polityczne i ideologiczne. W kategorii „Historia nowożytna” znajdziemy wiele książek napisanych przez Normana Daviesa, jednego z najbardziej znanych w Polsce historyków. Davis to autor posiadający polskie i brytyjskie obywatelstwo, ale pochodzący z Walii. Napisał wiele książek historycznych dotyczących Europy Środkowej i Wschodniej, głównie Polski. W księgarni internetowej Woblink.com odnaleźć możemy takie książki Daviesa jak „Boże igrzysko. Historia Polski”, pozycję przez większość historyków uznaną za jedną z najlepszych książek o dziejach naszego kraju, „Serce Europy” – książkę, w której Davies przeciwstawia się utartym schematom i przedstawia historię Polski od czasów najnowszych do epok najbardziej w czasie odległych, czy „Zaginione królestwa”, w których przeczytać możemy o nieznanej historii Europy. Warto sięgnąć także po biografie i poznać bliżej takie postaci jak laureat literackiego Nobla Henryk Sienkiewicz („Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy” Kamila Kartasińskiego), niezrównany francuski dowódca Napoleon Bonaparte („Napoleon na ziemiach polskich. Przewodnik historyczny” Jakuba Hermanowicza), inicjator reformacji Marcin Luter („Marcin Luter. Prorok i buntownik” Lyndal Roper). Znajdują się tu również książki, które w centrum zainteresowania stawiają życie kobiet. Wśród nich są „Damy złotego wieku” Kamila Janickiego czy „Kobiety niepokorne. Reformatorki – buntowniczki – rewolucjonistki. Herstorie” Izabeli Desperak i Ingi Kuźmy. W tej kategorii mieszczą się też książki poświęcone historii seksualności – „W łożu z Tudorami. Intymne życie dynastii” Amy Licence oraz „Kochanki, bastardzi, oszuści. Nieprawe łoża królów Polski: XVI–XVIII wiek” Marka Telera.