Wojciech Jagielski Dom, Wnętrze, Ogród - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Wojciech Jagielski Dom, Wnętrze, Ogród - książki, ebooki i audiobooki

Wojciech Jagielski to urodzony w 1960 roku polski podróżnik, reportażysta, dziennikarz telewizyjny, radiowy i prasowy oraz publicysta. Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1986-1991 pracował dla Polskiej Agencji Prasowej. Po przemianie ustrojowej zaczął współpracować z „Gazetą Wyborczą” i dołączył do zespołu dziennika. W 2012 roku z powrotem związał się z PAP-em. Od 2017 roku współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”, gdzie publikuje doniesienia ze świata. Pisze też dla brytyjskiego BBC i francuskiego „Le Monde”. Jest autorem wielu reportaży i książek. Specjalizuje się w pisaniu o problematyce Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu. Jagielski był obserwatorem konfliktów zbrojnych m.in. w Afganistanie, Czeczeni i Gruzji. Do jego najważniejszych książek należą „Wszystkie wojny Lary”, „Modlitwa o deszcz” oraz „Wypalanie traw”.

Wojciech Jagielski jest laureatem wielu prestiżowych nagród literackich oraz wielokrotnie honorowany był istotnymi odznaczeniami państwowymi. Na swoim koncie ma m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Odznakę Honorową „Bene Merito”. Wśród nagród literackich warto wyróżnić Nagrodę im. Pruszyńskich, Nagrodę im. Dariusza Fikusa, Nagrodę im. Józefa Tischnera oraz Studencką Nagrodę Dziennikarską MediaTory. W 2010 roku znalazł się w finale Nagrody Literackiej Nike za książkę „Nocni wędrowcy”. Z kolei w 2015 roku za książkę „Wszystkie wojny Lary” nominowany był do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej oraz do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Jagielski swoje pierwsze książki opublikował nakładem Wydawnictwa W.A.B., a od kilku lat współpracuje z krakowskim Wydawnictwem Znak.

Debiut literacki Wojciecha Jagielskiego

Autor debiutował w 1994 roku książką „Dobre miejsce do umierania”, do której wstęp napisał sam Ryszard Kapuściński. To opowieść o Kaukazie, rejonie niezwykle doświadczonym przez liczne wojny. Jagielski opisuje swoje podróże w tamte strony. Próbuje zrozumieć i opisać relacje panujące między Gruzinami, Czeczenami i Ormianami oraz ich status w krajach ościennych. To teren, w którym interesy ma nie tylko Rosja, ale również Iran i Turcja.

Modlitwa o deszcz

Drugim pełnowymiarowym reportażem Jagielskiego była „Modlitwa o deszcz", która ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B. w 2002 roku. Jagielski snuje w niej opowieść o Afganistanie, kraju, który wychował mudżahedinów i talibów. To miejsce, w którym ścierają się interesy wielu potęg świata. To tu zaczął rozpadać się Związek Radziecki i to tu na szwank została wystawiona reputacja Stanów Zjednoczonych.

Wieże z kamienia

“Wieże z kamienia”, kolejna książka Jagielskiego, to opowieść o Czeczenii. Reportażysta portretuje w niej postać Szamila Basajewa, szalonego przywódcę terrorystycznych akcji oraz Asłana Maschadowa, pułkownika rosyjskiej armii. Książkę przetłumaczono na kilka języków i została przyjęta bardzo pozytywnie, zwłaszcza we Włoszech, gdzie otrzymała nagrodę Cassino.

Nocni wędrowcy

W swojej czwartej książce Wojciech Jagielski po raz pierwszy zabiera czytelników do Afryki. „Nocni wędrowcy” to historia krwawych konfliktów na Czarnym Lądzie - wstrząsająca opowieść o dzieciach wcielonych siłą do Armii Bożego Oporu i zmuszanych do mordowania swoich krewnych, niejednokrotnie swoich braci i sióstr. To także uniwersalna historia o tym, do czego może doprowadzić fanatyzm.

Wypalanie traw i Trębacz z Tembisy

W 2012 roku swoją premierę miała książka „Wypalanie traw”, a rok później ukazał się „Trębacz z Tembisy”, w którym autor zabiera czytelników do Republiki Południowej Afryki. Z jednej strony jest to opowieść o życiu Nelsona Mandeli, z drugiej zaś historia Freddiego Maake, twórcy wuwuzeli, czyli trąbek popularnych podczas mistrzostw świata w piłce nożnej. Na podstawie tych dwóch życiorysów, Jagielski opowiada o kraju doświadczonym wojnami, dyskryminacją, rasizmem, biedą oraz walką o równość i sprawiedliwość.

W 2015 roku swoją premierę miała jedna z najgłośniejszych książek Jagielskiego pt. „Wszystkie wojny Lary”. To poruszająca opowieść o Gruzji, wojnie, doświadczeniu cierpienia, samotności i zamkniętym kole przemocy. Tytułowa Lara snuje swoją opowieść o synach, gruzińskich Czeczenach, którzy wyruszyli do Polski, by stać się Europejczykami. W Europie jednak doświadczają inności, frustracja doprowadza ich do Syrii. Jagielski pisze o tym, jak rodzi się fundamentalizm i jak cienka granica dzieli normalne życie od życia w poczuciu ciągłego zagrożenia i wojny.

Na Wschód od Zachodu

Z kolei w książce „Na Wschód od Zachodu”, która ukazała się w 2018 roku, Jagielski demitologizuje zachwyt kulturą Dalekiego Wschodu ludzi z Europy i Stanów Zjednoczonych. Reportażysta wyrusza w podróż drogą hipisów by odnaleźć szczęście. Jego reportaż to próba zderzenia oczekiwań z rzeczywistością.

Najnowsza książka Wojciecha Jagielskiego

Najnowszą książką Wojciecha Jagielskiego jest „Strona świata”, czyli zbiór tekstów Jagielskiego, które ukazywały się na łamach „Tygodnika Powszechnego”. Jest to zatem jedno z najbardziej przekrojowych dzieł Jagielskiego, w którym znajdziemy teksty poświęcone sytuacji politycznej na Bliskim Wschodzie, w Indiach, na Kaukazie oraz Afryce. Są tu zarówno relacje z konfliktów zbrojnych, jak i opowieści o losach zwykłych ludzi.

Książki Wojciecha Jagielskiego w ebooku, audiobooku oraz formacie papierowym znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.

Co znajdziesz w kategorii: Dom, Wnętrze, Ogród

Nie ma chyba osoby, która przynajmniej raz w życiu nie doświadczyłaby radości i spokoju, jakie niesie kontakt z naturą. Cudownie jest móc zaaranżować swoją przestrzeń – zarówno w domu, jak i w ogrodzie – zgodnie z własnymi potrzebami i gustami. Niestety nie wszyscy mogą pozwolić sobie na własny, idealny ogród - to jednak wcale nie oznacza, że wiedza na temat pielęgnacji różnych gatunków roślin zupełnie się Wam nie przyda! Rośliny doniczkowe mogą zagościć wszędzie, wystarczy tylko odpowiednio się nimi zająć. Na Woblink znajdziecie wiele praktycznych poradników na temat uprawy roślin domowych.

Szczególnie polecamy książkę "Ogród w pojemnikach. Poradnik pielęgnacji, zasady komponowania, katalog roślin na taras i balkon" Hanny Wypych i Ireny Przydróżnej. Dzięki niej i wielu innym książkom, ebookom oraz audiobookom o domu i roślinach Wasze otoczenie zmieni się nie do poznania! Dodatkowo, Katarzyna Bellingham wyjawi Wam "Tajemnice angielskiego ogrodu", a bogato ilustrowany poradnik "365 dni w ogrodzie i na działce" pozwoli spędzić niezapomniany rok w zielonym świecie.

Najlepsze książki ogrodnicze

Nawet malutki skrawek ziemi czy niewielka doniczka mogą stać się zaczątkiem idealnego ogrodu, na miarę naszych możliwości. Uprawa roślin wcale nie jest taka trudna, jeśli tylko wie się, z czym mamy do czynienia. A wiedza ogrodnicza jest przecież na wyciągnięcie ręki! Na Woblink czeka na Was wiele książek napisanych przez pasjonatów, profesjonalistów i miłośników roślin, dzięki którym rośliny ozdobne, doniczkowe czy nawet rośliny jednoroczne nie będą miały przed Wami tajemnic!

Jeśli zastanawiacie się nad stworzeniem szklarni na swoim terenie, sięgnijcie po poradnik „Szklarnia w ogrodzie miesiąc po miesiącu” autorstwa Jorna Pinskiego. Ten doświadczony ekspert ogrodnictwa szklarniowego rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości i przedstawi skuteczne sposoby uprawy. Już niedługo Wasz zielony kącik w domu może zamienić się w prawdziwą dżunglę! Z kolei książka „Permakultura w ogrodzie. Miesiąc po miesiącu” autorstwa Damiena Dekarza krok po kroku podpowie, jak najlepiej dbać o ogród w rytmie mijających miesięcy. Natomiast Danuta Młoźniak podzieli się z Wami swoimi sekretami projektowania rabat oraz pomoże przejść „Od chwastowiska do Ogrodowiska”. Podpowie także, „Jak stworzyć niezwykły warzywnik”. Odkryjcie radość z uprawy roślin i stwórzcie swoje zielone królestwo!

Wyjątkowa aranżacja wnętrz

Uprawa ogrodu to jedno - aranżacja wnętrza, które otacza to zupełnie inna historia. Nie musicie być architektami wnętrz, by wprowadzać zmiany w swoim domu. Doskonałym rozwiązaniem może być odrestaurowanie starych mebli. W tym zadaniu z pewnością pomoże Wam książka „Meble od nowa. Domowe renowacje” autorstwa Małgorzaty Budzich. Znajdziecie w niej praktyczne porady dotyczące odnawiania starych mebli, dzięki którym nadacie im unikalny charakter. Jakie narzędzia będą Wam potrzebne? Czy tapicerowanie rzeczywiście jest tak skomplikowane? A może zastanawiacie się, jak wykorzystać orzechy włoskie, by odświeżyć blat? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie właśnie w tej wyjątkowej książce! Jeśli natomiast interesuje Was, jak połączyć troskę o naszą planetę z codziennym życiem i wyborami, nie możecie przegapić lektury „Dom w zgodzie z naturą. Żyj prosto, zdrowo i ekologicznie” autorstwa Christine Liu. Warto zadbać zarówno o siebie, jak i o naszą planetę!

Piękny ogród na wyciągnięcie ręki

Dbanie o zielone otoczenie to nie tylko kwestia estetyczna czy wynik naszej pasji - to również zagadnienie ekologiczne, a nawet niekiedy duchowe. Z całego serca polecamy "Ogrodowe przebudzenie. W trosce o Ziemię i nas samych" Mary Reynolds. To wyjątkowe połączenie praktycznego poradnika o ogrodowym designie i inspirującego duchowego przewodnika o tym, jak odzyskać utraconą więź z naturą. Fachowa wiedza ogrodnicza łączy się tutaj z dawnymi rytuałami, intuicją oraz wsłuchiwaniem się w potrzeby samej ziemi.

Wszystkim poszukującym płynącej z przyrody radości polecamy książkę "Rok w ogrodzie" Dana Pearsona, cenionego brytyjskiego architekta krajobrazu i wielkiego miłośnika ogrodnictwa. Czerpcie z jego zaraźliwego entuzjazmu oraz ogromnej wiedzy, która pozwoli Wam jeszcze bardziej docenić radość pracy w ogrodzie oraz dostrzec piękno zmieniającego się, w rytmie pór roku, otoczenia. Nawet kilka doniczek na parapecie okna w Waszym mieszkaniu może na nowo odkryć przed Wami uroki natury!

Inną wartą uwagi książką jest „Dziki ogród” autorstwa Łukasza Łuczaja. To wielka pochwała bioróżnorodności i napisany z perspektywy praktyka pionierski na polskim rynku poradnik omawiający tą ważną kwestię. Te i wiele innych dzieł na temat uprawy roślin znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).