okładka Malownicze. Wymarzony dom. Ebook | EPUB, MOBI | Magdalena KordelPromocja

Ebook

Malownicze. Wymarzony dom

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

"Każdy ma swój Wymarzony Dom. Miejsce, w którym może znaleźć ukojenie, szczęście i miłość. Kiedy Magda podejmuje szaloną decyzję i kupuje stary dom w Malowniczem, miasteczku u podnóża Sudetów, nie wie jeszcze, jak bardzo zmieni się jej życie. W pierwszym odruchu chce się go pozbyć, ale dom nie chce wcale pozbyć się jej. Siła kryjąca się w jego wnętrzu pozwala Magdzie odnaleźć swoje miejsce i pomóc innym: Małej Marcysi, która potrzebuje mamy. Krysi, która leczy złamane serca kawą migdałową, a wieczorami piecze „kłopotki”, by zapomnieć o przeszłości. Michałowi, który uczy się walczyć o miłość Magdy. ""Malownicze. Wymarzony dom"" to wzruszająca i pełna humoru opowieść o spełnianiu marzeń, a przede wszystkim o miłości, która zmienia życie i nadaje mu sens. Jeśli wyciągniesz rękę do innych i nauczysz się marzyć, los uśmiechnie się do ciebie."

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

3.51 MB (MOBI), 1.37 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Joanna Cieszyńska

Joanna C

09.03.2015, 13:45

Piękna powieść przepełniona pozytywną energią i odpowiednią dawką humoru na zimne wieczory. Rozwesela, pociesza i ociepla wszystkie serca i te spragnione miłości jak i te spragnione poczucia obdarowywania miłością.

Joanna Cieszyńska

Joanna C

09.03.2015, 13:45

Piękna powieść przepełniona pozytywną energią i odpowiednią dawką humoru na zimne wieczory. Rozwesela, pociesza i ociepla wszystkie serca i te spragnione miłości jak i te spragnione poczucia obdarowywania miłością.

Mona

25.03.2014, 21:47

Hasłem przewodnim najnowszej książki Magdaleny Kordel jest „wiara w lepsze jutro”. Warto czasem dać się ponieść marzeniom, nawet gdy oznacza to całkowitą zmianę naszego dotychczasowego życia. Tak właśnie zrobiła główna bohaterka, Magda. W książce jest wiele ciekawych wątków, które pozwalają na lepsze zrozumienie idei, która przyświecała autorce przy pisaniu.

Olga

24.03.2014, 12:32

Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. To zasługa „lekkiego pióra” Magdaleny Kordel, która swych wyimaginowanych bohaterów przedstawiła w bardzo prawdziwy sposób, powodując, że „Wymarzony dom” jest książką o ludziach i dla ludzi.

magda L

magda L

22.03.2014, 19:35

Pani Magdo dziekuje Pani za kazda ksiazke!!!Czytam je z prawdziwa przyjemnoscia!!

magda L

magda L

22.03.2014, 19:35

Pani Magdo dziekuje Pani za kazda ksiazke!!!Czytam je z prawdziwa przyjemnoscia!!

Dev

20.03.2014, 21:22

Cudowna książka. Jestem pod wielkim wrażeniem talentu pani Kordel. Stworzyła z jednej strony cudowny, optymistyczny i ciepły świat, a z drugiej sprawnie wplotła w to wszystko dość poważne problemy społeczne. Świetnie napisana powieść obyczajowa.

Basia

19.03.2014, 21:23

"Wymarzony dom" bardzo przyjemnie się czyta, bo został po prostu dodrze napisany. Barwnym językiem, pełen ciekawych dialogów. Magdalena Kordel stworzyła również szereg interesujących bohaterów o indywidualnych osobowościach. Szczerze polecam.

A.M.

18.03.2014, 19:26

Wiem, że świat przedstawiony w książce może nie jest identyczny jak ten "realny", ale czy właśnie nie o to chodzi w literaturze? Ja świetnie się bawiłam podczas czytania "Wymarzonego domu". Jest pełen optymizmu i ciepła. Miło się go czytało i mogę szczerze polecić tę propozycję od Magdaleny Kordel.

Marzanna

17.03.2014, 20:08

"Wymarzony dom" jest książką, która podczas czytania jednocześnie mnie wzruszała i rozśmieszała. Jest to świetny "poprawiacz" nastroju. Serdecznie polecam

Marzanna

17.03.2014, 20:08

"Wymarzony dom" jest książką, która podczas czytania jednocześnie mnie wzruszała i rozśmieszała. Jest to świetny "poprawiacz" nastroju. Serdecznie polecam

Anik

17.03.2014, 11:05

Magdalena Kordel pod przykryciem lekkiej i przyjemnej formy, w jaką ubrała swoją opowieść, przypomina nam o prostych prawdach, o których często zapominamy w codziennej gonitwie za pracą, pieniędzmi. Gonimy za jakimiś mrzonkami, nie doceniając tego co mamy. W Malownicze znajdziemy miłość, przyjaźń, czyli wszystko, to co do życia jest niezbędne. Polecam „Wymarzony dom”.

Ada

16.03.2014, 17:21

Wymarzony dom to taki, gdzie każdy znajdzie ukojenie i spokój. Taka jest też najnowsza książka pani Magdaleny Kordel. Lekka i optymistyczna. Ale nie bez miejsca na refleksję. Muszę przyznać, że "Wymarzony dom" to moja ulubiona pozycja tej autorki. Naprawdę bardzo dobra książka.

Paweł

14.03.2014, 15:01

Nie czytałem, więc nie jestem w stanie ocenić, czy książka mi się podoba czy nie, jednak obserwowałem żonę, która podczas lektury zaśmiewała się do łez i wnioskuję, że to kawał pełnej humoru literatury, która zadowoli wybredne Panie, bo moja małżonka do takich właśnie należy. Na plus okładka i dobry humor osoby czytającej ; )

Bergamotka

14.03.2014, 10:08

Pod namowami bliskich mi kobiet zdecydowałam się sięgnąć po Malownicze. Nie zawiodłam się ani na historii ani na humorze ani na poleceniach moich przyjaciółek. Pozwala oderwać się od problemów i świata, zabierając w ciepły choć nie cukierkowy opis życia Magdy i jej perypetii. Świetna

Basiunia

13.03.2014, 12:08

Magdalena Kordel po raz pierwszy zabrała mnie do siebie, by pokazać swój punkt widzenia. Ucieszyłam się, kiedy jej sposób patrzenia na świat bezpośrednio korespondował z moim, mamy podobne poczucie humoru, zmysł obserwacji i intuicję. Obie jesteśmy odważne i nie boimy się podjąć radykalnych kroków w drodze ku satysfakcji i szczęściu. Myślę, że nie tylko ja, ale też wiele innych kobiet odnalazłoby w tej książce siebie i coś dla siebie. Polecam

Grażka

13.03.2014, 11:57

Zabrałam się za lekturę dopiero teraz, miesiąc po premierze i nie żałuję, bo pogoda idealnie wpasowała się w nastrój jaki panuje w książce. Te dwa aspekty uczyniły mnie szczęśliwą i pełną pokory wobec losu, ale też odważną. Na tę wiosnę mam wiele radykalnych planów i mam wrażenie, że gdyby nie ,,Wymarzone..." trudniej byłoby mi postawić te kroki ku szczęściu

Hania Maj

19.02.2014, 16:09

Nie sposób się nie zakochac, więc przestrzegam wszystkich zainteresowanych, bo Ci których ,,Wymarzony dom" będzie pierwszą lekturą, nie omieszkają polecieć do księgarni po inne (albo kupić e0booka), a Ci, którzy ją znają przyjemnie spędzą co najmniej 3 wieczory. Niebanalna, fantastycznie skonstruowana opowieść o życiu z perspektywy kobiety, która postanawia wziąć życie w swoje ręce. Jestem pod wrażeniem Pani Magdo i czekam na kolejne : )

Joanna Cieszyńska

Joanna C

09.03.2015, 13:44

„Piękna powieść przepełniona pozytywną energią”

Pomyślałam, zbliża się wielkimi krokami okropna zima, więc trzeba mi czegoś miłego i pozytywnego. Wymagam natychmiastowej terapii humorem i wzruszeniami oraz dobrym sercem i pozytywną energią. No i natknęłam się na „Malownicze. Wymarzony dom” Pani Magdaleny Kordel co okazało się strzałem w dziesiątkę.

Główna bohaterka, Magda ma wszystko, cudowne mieszkanko i pracę, którą uwielbia oraz teoretycznie wspaniałego narzeczonego. Na szczęście dla niej już nie długo ponieważ związek z Grzegorzem, owym narzeczonym i zarazem szefem, rozpada się co automatycznie wiąże się też z utratą pracy. Zatem Magda, oczywiście idzie do przyjaciółki szukać pocieszenia w lampce dobrego wina co niespodziewanie kończy się porannym bólem głowy i umową kupna domu w ręku. No i wydawałoby się że „żyli długo i szczęśliwie” ale niestety nic z ty rzeczy. Kupno niewidzianego domu przewraca życie bohaterki dosłownie do góry nogami. No i jak by tego było mało dom ten stanowi swego rodzaju magnes, który przyciąga innych ludzi wymagających uczucioterapii.
Nie, nie, nie wysuwajcie błędnych wniosków bo to nie ckliwa książeczka o pięknych, bogatych i szczęśliwych. Akcja powieści toczy się bardzo dynamicznie i od pewnego momentu (nie pamiętam już którego) wciąga bez reszty tak że nie można się oderwać. Natomiast wartka akcja i niesamowita tajemnica w tle nie pozwalają się w ogóle nudzić.

Piękna powieść przepełniona pozytywną energią i odpowiednią dawką humoru na zimne wieczory. Rozwesela, pociesza i ociepla wszystkie serca i te spragnione miłości jak i te spragnione poczucia obdarowywania miłością.
Jednak też ostrzegam i stanowczo nie polecam malkontentom – zbyt dużo pozytywnej energii która mogłaby ich uszkodzić.

Magdalena Barwińska

Magdalena Barwińska

09.05.2014, 15:06

„lekka, przyjemna lektura o znalezieniu swojego miejsca na ziemi.”

Sięgając po tą pozycję mniej więcej wiedziałam, czego się spodziewać, jednak na początku czułam pewien niesmak. Miejsce, w którym Magda kupiła swój dom okazało się rajem na ziemi. Od pierwszej chwili zjednuje sobie mieszkańców, z każdej strony wyciąga się do niej pomocna dłoń. Miejscowość, mieszkańcy, życie, wszystko, co stworzyła autorka było niesamowicie przesłodzone. Po pewnym czasie przestałam zwracać na to uwagę, a może raczej klimat Malowniczego zaczął mnie przenikać. Miejsce, które stworzyła autorka jest wyspą szczęścia. Spokojna mieścina w niezbyt wysokich górach, na tyle duża że posiada ryneczek, wszystkie potrzebne sklepy, na tyle mała, że wszyscy się znają. Odcięta od świata, ale blisko dużego miasta. Magda od samego przyjazdu trafiała na ludzi „którzy znają Józefa” (zwrot użyty w książce, zrozumiały dla każdego, kto czytał i pamięta przygody Ani Shirley), pomocnych, życzliwych, miłych i uczynnych. Oczywiście poznaje również ludzkie problemy, jak dziewczynki, wychowywane przez dziadków alkoholików, problemy z młodszą siostrą – wampem, czy stary sekret, który niszczy życie niektórych ludzi w miasteczku od lat, a który poruszyła swoim przyjazdem pewna maturzystka. Mimo to, bohaterka odkrywa w sobie zapomniane uczucia, wartości, o których w Warszawie dawno zapomniała. Początkowo myśli tylko o odnowieniu domu i powrocie do miasta po wakacjach, jednak z czasem jej plany się zmieniają.

Zastanawiam się, czy można wskazać tu jedną główną postać – może nią być Magda, z którą się utożsamiam z powodu wieku i imienia, ale Julia również aspiruje do postaci pierwszoplanowej. Dziewczyna wychowywana jedynie przez ojca, który zupełnie o nią nie dba, postanawia przyjechać do Malowniczego, poszukując rozwiązania sekretu i pewnej kobiety. Bohaterka właśnie skończyła szkołę średnia, od dzieciństwa była bardzo samotna, w Malowniczym odkrywa spokój, przyjaźń, miłość, rodzinę.
Chciałabym trafić do miejsca, stworzonego przez panią Kordel, niestety sama nigdy nie miałam tyle szczęścia. Brzmi to trochę tak, jakby Malowiczne ściągało w swoje progi jedynie pewien rodzaj ludzi.
Oczywiście nie zabraknie tu również cierpienia, złości, bezsilności, jednak jakby z przyjazdem Magdy wszystkie krzywdy zaczynają znikać, a problemy się wyjaśniają.

Muszę tez zwrócić uwagę na proboszcza tamtejszej parafii. Wraz ze swoją gosposią bardzo przypominał mi postacie z „Rancza”, zresztą pani Dorota miała w mojej wyobraźni taki sam wygląd, jak Michałowa. Ksiądz w książce jest pozytywniejszy, to postać, która zawsze pomoże, poradzi, a jeśli trzeba sam zakasa rękawy do pracy.
Postaci pozytywnych, charakterystycznych, które powinny znaleźć tu swoje miejsce jest bardzo dużo.

„Malownicze. Wymarzony dom” to bardzo pozytywna lektura, która mogę polecić na wolne popołudnie a przede wszystkim na chandrę. Jest to typ książki, która nie zaskakuje. Akcja toczy się spokojnie i w mniej lub bardziej przewidzianym kierunku. Wszystko zdąża do szczęśliwego zakończenia. Po skończeniu tej lektury miałam pewien żal do autorki. Stworzyła miejsce i ludzi, których niestety nie miałam okazji poznać w prawdziwym życiu i nie wiem, czy kiedykolwiek będzie mi to dane.
Polecam lekturę tej książki, bo można się po niej bardzo pozytywnie odstresować. Ja tymczasem w najbliższym czasie z pewnością sięgnę po kontynuację przygód bohaterów.

Anik

17.03.2014, 11:04

„Kobieca siła w Malowniczym”

Nie spodziewałam się, że ta książka, aż tak mi się spodoba. Wydawać by się mogło, ze jest to jedna z wielu opowieści o kobiecie, która po zawodzie miłosnym, postanawia zmienić swoje życie i zacząć wszystko od nowa. Nic bardziej mylnego. Opowieść prosta w początkowym założeniu, zmienia się w historię, w której na pierwszy plan wysuwają się problemy, których większość z nas nie chciałaby doświadczyć. Śmiało można powiedzieć, że książka zmusza do zastanowienia się nad własnym życiem. Polecam dla tych, którzy szukają czegoś więcej niż tylko pięknej opowieści.