Jaka jest recepta na udany związek, jak dbać o bliskość i jak przezwyciężać kryzysy? Po sukcesie poprzedniej książki „Luz. I tak nie będę idealna” Tatiana Mindewicz-Puacz tym razem pochyla się nad tematem relacji w miłości, bo tajemnicą poliszynela jest przecież to, że bycie w związku nie zawsze jest łatwe i radosne.
Twórca takich arcydzieł jak „Dekalog” czy „Trzy kolory”. Reżyser, którym zachwycił się Zachód, gdy w Polsce trwał zgrzebny koniec XX w. Artysta, który mimo wielkiego sukcesu zmagał się z widmem niespełnienia. Kim był Krzysztof Kieślowski? Z historią jego życia, twórczością i legendą mierzy się Katarzyna Surmiak-Domańska.
Nowe, rozszerzone wydanie popularnego zbioru „kobiecych” reportaży Mariusza Szczygła. Niezwykłe, nostalgiczne, nastrojowe historie zwykłych kobiet – od pani Janiny, która zapełniła ponad 700 zeszytów, opisując krok po kroku swoje życie, aż do dwóch przyjaciółek, które od 50 lat co tydzień piszą do siebie listy. Audiobook czytany jest przez samego autora z gościnnym udziałem Zofii Czerwińskiej.
Łobuziara z urodą nastolatki i głosem Jana Himilsbacha. W zasadzie nie musiała niczego grać. Pojawiła się w polskim kinie znikąd i od razu stała się fenomenem. Pierwsza autoryzowana przez rodzinę biografia Anny Przybylskiej napisana przez dziennikarzy trójmiejskiej „Gazety Wyborczej” – Grzegorza Kubickiego i Macieja Drzewickiego.
Kolekcjoner dziwnych maszyn. Entuzjasta nart i słodkości. Słynny na cały świat pisarz, który wielu tajemnic nie zdradził nawet bliskim. Co robił z nieudanymi wersjami książek? Czym podpadł Philipowi K. Dickowi? Jak przetrwał trzy okupacje Lwowa? Jednym słowem: Stanisława Lema życie nie z tej ziemi.
W wilczej norze przychodzą na świat trzy szczeniaki. Jeden z nich, o kłopotliwym imieniu Ambaras, jest mniejszy i słabszy od braci z watahy. Ma też dwie tajemnice: od urodzenia nie ma węchu oraz jako jedyny spośród wszystkich wilków rozumie ludzką mowę. Ten niezwykły dar i wielkie serce sprawią, że Ambaras pospieszy na pomoc zagubionej w lesie dziewczynce i sam wpadnie we wnyki…
Historia wyprawy dwóch braci, którzy przemierzyli największą rzekę świata na... rowerach. Opowieść tak brawurowa jak sama podróż, która wydawała się niemożliwym do zrealizowania szaleństwem, a okazała się wspaniałą przygodą i bezcenną lekcją. Dla jednego z jej bohaterów była spełnieniem marzeń, dla drugiego – ostatnią szansą na ocalenie.
Reporterskie opowieści – jedne zakończone happy endem, drugie druzgoczącą tragedią, proste lub niewiarygodnie pogmatwane, pełne miłości lub palącej goryczy. Marcin Wójcik, dziennikarz „Dużego Formatu”, w swojej świetnie udokumentowanej i wyważonej książce, oddaje głos księżom, ukazując ich jako ludzi z krwi i kości.
„Radziecki program kosmiczny Interkosmos, żelazna kurtyna, generał Hermaszewski i szaleńczy wyścig mocarstw” – fascynujący reportaż, który odsłania okoliczności polskiego lotu w kosmos w czerwcu 1978 roku. Kapitalna opowieść o tym, że żadnego bohaterstwa nie da się zaplanować. Może się ono jedynie przytrafić.
Pierwsza biografia Wspaniałej Aktorki w doskonałej interpretacji Danuty Stenki. 102 lata fascynującego życia, burzliwej kariery i dramatycznych zwrotów historii. Gabriel Michalik kreśli subtelny portret legendy teatru i kina, ludzi, których spotkała Danuta Szaflarska, oraz epoki, którą mimo dramatycznych przeszkód przeżyła z naturalną elegancją, wdziękiem i niezwykłą pogodą ducha.
Mam szczęście, bo ciągle żyję - przyznaje Krzysztof Wielicki, jeden z najwybitniejszych wspinaczy w historii himalaizmu. Jego reporterska biografia to opowieść o determinacji w dążeniu do celu, sztuce cierpienia na ośmiotysięcznikach, śmierci, związanych z nią dylematach moralnych, miłości, a także cenie, jaką trzeba zapłacić za sukces. To historia jednego z ostatnich Lodowych Wojowników. Człowieka, który zdobył wszystko i znalazł powód, aby powiedzieć sobie dość. Ta biografi...