Wyjątkowa, stylizowana na starodruk publikacja, kulinarna podróż w przeszłość oparta jest na książce autorstwa Elfriede Rathmann Asu schmeckt’s derhääme (Smacznie, jak niegdyś). To nie tylko zbiór oryginalnych receptur, ale również unikalny zapis lokalnej historii i tradycji. W publikacji znajdziecie: ✔ Tradycyjne przepisy – autentyczne smaki regionu, które można odtworzyć we własnej kuchni. ✔ Unikalne wiersze i teksty w niemal zapomnianej gwarze kłodzkiej – oryginalne i tł...
Nowa, 13 edycja informatora wydawanego pod patronatem FZPOZ Porozumienie Zielonogórskie. Prezentowane są w nim ośrodki i organizatorzy turnusów rehabilitacyjnych. Jest to jednocześnie kompendium wiedzy z aktualnymi aktami prawnymi z tej dziedziny. Publikacja zawiera ponadto charakterystyki miejscowości z ośrodkami prowadzącymi turnusy rehabilitacyjne wraz z informacjami o ich walorach turystycznych.
Nowa, 22 edycja informatora wydawanego pod patronatem FZPOZ Porozumienie Zielonogórskie.
Prezentowane są w nim ośrodki posiadające kontrakty z oddziałami wojewódzkimi NFZ na świadczenie usług lecznictwa i rehabilitacji uzdrowiskowej.
To kompendium wiedzy z najbardziej aktualnymi aktami prawnymi z tej dziedziny.
Publikacja zawiera charakterystyki uzdrowisk, informacje o ich profilach leczniczych, klimacie i naturalnych tworzywach leczniczych.
Wspaniała, stylizowana na starodruk z okuciami publikacja przybliża barwne dzieje Ziemi Kłodzkiej i jej najbliższej czeskiej okolicy. Wśród legend umieszczonych na blisko 300 stronach nie brakuje opowieści o Liczyrzepie, zwykłych i niezwykłych ludziach, czarownicach, duchach i rozbójnikach, o przedziwnych wydarzeniach. Poczytać można o dobroci i nikczemności, o złocie, biedzie i klejnotach. Każdy – czy to dorosły, czy dziecko – znajdzie w tej książce swoją legendę lub opowieś...
Kolejna część niezwykle popularnego przewodnika z serii „Atrakcje Ziemi Kłodzkiej i czeskiego pogranicza”. Tym razem w książce znajdziecie warte zobaczenia miejsca • w Górach Stołowych i okolicy po polskiej stronie granicy • w regionach turystycznych Broumovsko i Kladské pomezí po czeskiej stronie granicy oraz ilustrowana archiwaliami XIX-wieczna opowieść Franza Pabla o „uprzystępnieniu Szczelińca” W uznaniu zawartości merytorycznej przewodnika, patronaty nad wydawnictwem...
Miłostki, dancingi, spacery, wycieczki – przeróżne, często zabawne wydarzenia niemal codziennie zdarzają się gościom sanatoriów. Dzięki „Uzdrowisku na wesoło” mogą oni zabrać je ze sobą i wspominać miło spędzone chwile w gronie przyjaciół lub znajomych. Na stronach tej książeczki ukazujemy kulisy życia znanego jedynie kuracjuszom. To krótkie historyjki niekonwencjonalnie opowiadające o tym, co każdemu z nich może, a niejednemu na pewno, przytrafiło się w uzdrowisku. Całość uz...
Nowa, 21 edycja informatora wydawanego pod patronatem FZPOZ Porozumienie Zielonogórskie. Prezentowane są w nim ośrodki posiadające kontrakty z oddziałami wojewódzkimi NFZ na świadczenie usług lecznictwa i rehabilitacji uzdrowiskowej. To kompendium wiedzy z najbardziej aktualnymi aktami prawnymi z tej dziedziny. Publikacja zawiera charakterystyki uzdrowisk, informacje o ich profilach leczniczych, klimacie i naturalnych tworzywach leczniczych.
Kolejna edycja niezwykle popularnego przewodnika z serii „Atrakcje Ziemi Kłodzkiej i czeskiego pogranicza”.Tym razem w książce znajdziecie warte zobaczenia miejsca• w Górach Bystrzyckich i Orlickich po polskiej stronie granicy• w Orlickich horach i Podorlicku po czeskiej stronie granicy oraz ilustrowany archiwaliami opis Drogi Sudeckiej i granicznej Doliny Dzikiej Orlicy. W uznaniu zawartości merytorycznej przewodnika, patronaty nad wydawnictwem objęli m.in. Dolnośląska Organ...
Jedyne na rynku wydawnictwo rzetelnie i kompleksowo przedstawiające wszystkie polskie miejscowości uzdrowiskowe.Dla każdego z uzdrowisk podajemy skonsultowane przez specjalistów:• położenie fizyczno-geograficzne• bioklimat• naturalne tworzywa lecznicze• kierunki lecznicze Opisujemy dzieje każdego z uzdrowisk ilustrowane archiwalnymi zdjęciami.Specjalnie dobrane współczesne fotografie obrazują wszelkie atrakcje poszczególnych miejscowości uzdrowiskowych....
Kolejna książka z serii Dawnych pocztówek piękno i czar, gdzie znajdziecie przedwojenne widokówki z wybranych przez nas miejscowości lub krain geograficznych. Tym razem będą to najciekawsze miejsca w Górach Bialskich oraz Masywie Śnieżnika, a także archiwalne wizerunki wybranych obiektów. Pod każdą z reprodukcji umieszczamy krótką, stosowną informację. Wspaniała pamiątka z pobytu w miejscowościach gminy Stronie Śląskie lub w Międzygórzu.Cykl rozpoczęło wydawnictwo ukazujące p...
Bogato ilustrowana archiwalnymi i współczesnymi fotografiami praca przedstawia dzieje Kłodzkiego Towarzystwa Górskiego. Działało ono w latach 1881-1945 na terenie Ziemi Kłodzkiej, okolic Barda, Złotego Stoku i w południowej części Wzgórz Strzelińskich. Godłem towarzystwa była róża kłodzka (pełnik europejski) do dzisiaj pozostająca symbolem tej ziemi. Stowarzyszenie położyło podwaliny pod profesjonalną obsługę turystyczną w regionie. Zajmowało się m.in. promocją Ziemi Kłodzki...
„Pamiątka z Długopola-Zdroju” to kolejna książeczka z serii „Dawnych pocztówek piękno i czar”, w której znajdziecie najpiękniejsze przedwojenne widokówki z wybranej miejscowości. Pod każdym ze zdjęć umieszczony jest jego krótki sentymentalno-informacyjny opis, a całość poprzedza równie sentymentalny wstęp z epoki. Ekskluzywnie przygotowana książeczka posiada twardą oprawę z tłoczeniami.
„Pamiątka z Międzygórza” to kolejna książeczka z serii „Dawnych pocztówek piękno i czar”, w której znajdziecie najpiękniejsze przedwojenne widokówki z wybranej miejscowości. Pod każdym ze zdjęć umieszczony jest jego krótki sentymentalno-informacyjny opis, a całość poprzedza równie sentymentalny wstęp z epoki. Ekskluzywnie przygotowana książeczka posiada twardą oprawę z tłoczeniami.
Dzieje Zamku Praskiego, bardzo ważne dla mieszkańców Republiki Czeskiej, miały także duży wpływ na historię całej Europy. Zmieniali się na zamku władcy wywodzący się z różnych dynastii europejskich. Jednym z najważniejszych z nich i najbardziej znanych był Karol IV słynący szczególnie z prowadzenia nowoczesnej polityki, wspierania edukacji i znaczących budowli. Warto wspomnieć, że jego czwartąmałżonką była Elżbieta Pomorzanka, córka księcia pomorskiego Bogusława V i Elżbiety,...
Rzecz o wspomnieniach pionierów i o pionierach, rozszerzona tematycznie o wycinki prasowe z lat 1946-1951. Publikacja przenosi nas w czasie do wczesnych lat powojennej historii Polanicy-Zdroju. Odnajdziemy w niej atmosferę tamtych dni, ludzkie charaktery i dylematy, wolę przetrwania w nowym miejscu, a także obraz tego, jak istotny był wypoczynek w kurorcie dla ludzi pracy.
Informator Rehabilitacja i wypoczynek ukazuje się cyklicznie od 2013 roku, zawsze na początku II kwartału danego roku. Przeznaczony jest on głównie dla osób niepełnosprawnych, ubiegających się o dofinansowanie ze środków PFRON kosztów uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych oraz dla ośrodków i organizatorów, którzy złożyli wnioski o wpis do rejestru.
Reprint dzieła K. F. Moscha w przekładzie A. Kuszańskiego, wydanego w 1821 r. we Wrocławiu nakładem drukarni W. B. Korna. Opracowanie łączy informacje kuracyjne z krajoznawczymi, w którym opisy poszczególnych uzdrowisk i porady praktyczne uzupełniają opisy ciekawych okolic i szlaków turystycznych.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.