Jeśli się Wam wydaje, że dzień z życia przedszkolaka jest nudny, mylicie się! Kiedy uparty budzik wyrwie go ze snu, zakłada dwie skarpetki nie do pary i tak powstaje nowa moda różnoskarpetkowa. Czasem zdarza się mu marzyć, że podróżuje czajnikiem, i wtedy nawet deszczowe dni są pełne zabawy i fantazji! W tej książeczce każdy przedszkolak znajdzie odrobinę własnego niepowtarzalnego świata.Dodatkową zaletą śpiewnika jest płyta zawierająca nagrania piosenek w wykonaniu dzieci z ...
Rodzina jest najważniejsza na świecie! – co do tego nie ma wątpliwości żadne dziecko. Ta książeczka została w całości poświęcona mamie, tacie, rodzeństwu i dziadkom, bo bez nich „byłoby smutno i w ogóle nie tak” – jak nam powiedziały zaprzyjaźnione z wydawnictwem przedszkolaki. Zapraszamy do czytania, słuchania i śpiewania piosenek z kolejnej książki z ulubionej przez dzieci i rodziców serii „Piosenki dla przedszkolaka”. Dodatkowym atutem książeczki jest płyta zwierająca nagr...
Kołysanki to kolejny tytuł z bestsellerowej serii Piosenki dla przedszkolaka. Nastrojowe kompozycje tworzą niezapomniany klimat, a poetyckie teksty ukoją i ukołyszą do snu każdego malucha. Zapraszamy do odwiedzin w pogodnym, przytulnym świecie piosenek prosto z kołysankowego kraju. Dodatkowym atutem książeczki jest płyta zawierająca nagrania piosenek w wykonaniu kompozytorki s. Adriany Miś oraz instrumentalną utworów.
Ponownie zapraszamy do zabawy z pełnymi humoru tekstami Danuty Zawadzkiej i muzyką s. Adriany Miś. Piosenki są łatwe do śpiewania, a świat w nich opisany jest bliski wszystkim maluchom.
Płyta zawiera nagrania piosenek w wykonaniu dzieci z krakowskiego Przedzkola nr 3 im. Bł. Ojca Gwidona oraz wersję instrumentalną utworów.
Dla naszego sympatycznego przyjaciela nadeszły wreszcie wakacje. Na malowniczych Mazurach kogutek Ziutek przeżywa zabawne przygody. Ku uciesze kuzynek kaczek nie radzi sobie z rozbijaniem namiotu, pływaniem czy zbieraniem grzybów. Ale gdy w okolicy pojawia się złodziej, to właśnie Ziutek wpada na pomysł, jak go odnaleźć.
Pamiętacie kogutka Ziutka? Pewnie go nie poznacie, bo trochę urósł, jest wzorowym przedszkolakiem i grzecznym synkiem. Kiedy w zagrodzie pojawia się daleka krewna ze Śląska - gąska Lutka, Ziutek raz jeszcze udowadnia, że jest dzielnym kogucikiem. Ratuje naiwną kuzynkę z poważnych tarapatów. W nagrodę strażacy spełniają jego największe marzenie.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.