Czy pamiętacie Tomasza, niedowiarka z Biblii? Oto opowieść o współczesnym Tomaszu, nawet niejednym. To historia o wierze i o tym, co zrobić, gdy zdarza się prawdziwy cud. Przekazujemy słuchaczom kolejny audiobook ze znakomitej serii historii opowiadanych przez Tadeusza Rucińskiego. Opowiadania nawiązują do Ewangelii, ale traktują o obecnych czasach. Kierowane są szczególnie do dzieci, ale poruszane tematy są uniwersalne. Tłumaczą ważne i poważne sprawy, które czasami dorośli...
Tadeusz Ruciński jest autorem serii opowiadań, które ukazały się jako nagrania i które nawiązują do chrześcijaństwa i Ewangelii. To pogodne, bardzo pouczające historyjki, których bohaterami są najczęściej dzieci. Również do dzieci Tadeusz Ruciński kieruje swoje opowiadania. Audiobook „Co złowili Papuasi” to historia misjonarza, który głosił Słowo Boże w Papui Nowej Gwinei. Jeśli jesteście ciekawi, jak tam trafił, co spotkało go na wyspie i jak jego oraz jego nauki przyjęli t...
Kategoria książki religijne dla dzieci to niezwykle ważny segment literatury, którego celem jest wprowadzenie najmłodszych w świat wiary, wartości duchowych i tradycji religijnych, w sposób zrozumiały oraz angażujący. Są to publikacje dostosowane do wieku i zdolności poznawczych dzieci, często wzbogacone w elementy edukacyjne oraz piękne rysunki. Dziecięce książki religijne poruszają tematy związane m.in. z Życiem Jezusa i jego naukami. Przedstawiają także żywoty świętych i nawiązują do opowieści biblijnych. Ich celem jest ukazanie postaci, wydarzeń i przesłań w uproszczonej formie, przystępnej dla dzieci. Często są to opowieści z morałem, jak np. książka Karoliny Garlej -Zgorzelskiej pt. „O chłopcu, który spotkał Anioła”. To pozycja niosąca ze sobą ewangeliczne przesłanie. Książki z tej kategorii uczą takich wartości, jak miłość, szacunek, przebaczenie, empatia, uczciwość czy odpowiedzialność, poprzez np. historie z życia codziennego lub alegorie. Wyjaśniają również pojęcia dobra i zła, w kontekście religijnym.
Rekomendowane książki religijne dla dzieci są wsparciem w rozwoju ich duchowości. Umożliwiają najmłodszym poznanie biografii postaci religijnych, ponieważ zawierają często życiorysy świętych lub ważnych historycznie osób związanych z religią. Przedstawiają ich życie jako przykład do naśladowania. W tej grupie publikacji na uwagę zasługuje m.in. książka pt. „Święta Teresa z Lisieux”, Mary Windeatt, która stanowi jedną z pozycji z cyklu pt. „5 świętych”. To historia małej Tereski w jej drodze do świętości. Innym przykładem tego rodzaju publikacji może być pozycja pt. „Święta Brigida i wilk króla” napisana przez Amy Steedman, zawierająca opowieści o świętych, których żywoty były związane z Anglią.
Popularność takich publikacji, jak książki religijne dla dzieci nie słabnie. Dla wielu rodzin religia jest integralną częścią kształtowania moralności i systemu wartości u dziecka. Dlatego książki o tematyce religijnej stanowią doskonałe narzędzie do przekazywania tych fundamentów. Dziecięce książki religijne upraszczają te treści, czyniąc je zrozumiałymi i interesującymi dla najmłodszych, bez przytłaczania ich nadmiarem informacji. Opowieści religijne często zawierają uniwersalne przesłania o miłości bliźniego, przebaczeniu i pomaganiu innym, co sprzyja rozwijaniu empatii oraz wrażliwości u dzieci. Taka jest np. książka pt. „Kaczor Kwaczek i lekcja pokory”, Janette Oke, która jest jedną z pozycji z serii 12 książek pt. „Szkoła Charakteru”, uczących najmłodszych prawidłowych zachowań w codziennym życiu i poszanowania określonych wartości. Dzieciom wychowywanym w tradycji religijnej, książki tego rodzaju pomagają w budowaniu ich tożsamości kulturowej i duchowej, wzmacniając poczucie przynależności do wspólnoty. Wspierają również ich rozwój emocjonalny, przekazując najważniejsze wartości religijnych w sposób otwarty i inspirujący.