Adam Przechrzta Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Demony zemsty. Abakumov, Książka | Adam Przechrzta

    Zbliża się nowy rok, ale nie wszyscy są w nastroju do świętowania. Ktoś powiedział kilka zdań za dużo, ktoś usłyszał zbyt wiele. Kto inny postanowił, że czas usunąć z szachownicy kłopotliwą figurę.
    Na szczytach władzy zapadła decyzja: Razumowski musi umrzeć!
    Nadchodzi nowy, tysiąc dziewięćset pięćdziesiąty pierwszy rok.D13

    Promocja
    okładka Demony czasu pokoju, Książka | Adam Przechrzta

    Mroczna i brutalna opowieść. Trochę powieść wojenna, trochę sensacja w niezwykłych realiach powojennej Moskwy. Główny bohater Aleksander Razumowski jest prawdziwym twardzielem, który Jamesa Bonda zjadłby na drugie śniadanie Upadek Trzeciej Rzeszy. Do kraju powraca armia tych, których rozkaz Stalina wyciągnął z więzień i łagrów, którzy mieli własną krwią odkupić swoje winy. I odkupili. A teraz chcą powetować sobie czas spędzony w okopach i za kratami. Najgorsi bandyci, którzy ...

Adam Przechrzta Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Adam Przechrzta jest polskim naukowcem, doktorem nauk humanistycznych, a także autorem dzieł z gatunku fantasy. Ukończył studia historyczne i zdobył stopień doktora na Uniwersytecie Zielonogórskim. Wydawniczo związany jest z Fabryką Słów, gdzie opublikowany został między innymi jego cykl powieści o Aleksandrze Razumowskim, oficerze rosyjskiego Głównego Zarządu Wywiadowczego (GRU). Przechrzta otrzymał Srebrne Wyróżnienie Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego w 2014 roku za wydaną nakładem Narodowego Centrum Kultury powieść “Gambit Wielokpolskiego”. Adam Przechrzta prywatnie interesuje się działaniami służb specjalnych, a także cybernetyką.

Twórczość Adama Przechrzty

Literacko Adam Przechrzta zadebiutował w 2006 roku, gdy na łamach magazynu “Nowa Fantastyka” ukazało się jego opowiadanie “Pierwszy krok”. Zostało ono potem rozwinięte w powieść, która została opublikowana pod tym samym tytułem w 2008 roku przez Wydawnictwo Fabryka Słów. Rok później w “Science Fiction” pojawiło się opowiadanie Przechrzty “Alchemik”, które w 2009 roku pojawiło się jako część powieści “Chorągiew Michała Archanioła” (jej kontynuację stanowią “Białe noce”). Jego historyczna wiedza została wykorzystana zwłaszcza w książce “Wilczy legion” (2009), która opowiada o alternatywnej rzeczywistości w okresie międzywojennym, na którą spoglądamy oczami oficerów polskiego wywiadu oraz kontrwywiadu. Największą popularność przyniosła Adamowi Przechrzcie seria powieści, których głównym bohaterem jest Aleksander Razumowski.

Cykl o Aleksandrze Razumowskim Adama Przechrzty

W 2011 roku ukazała się pierwsza książka, która stała się wprowadzeniem do opowieści o Aleksandrze Razumowskim, oficerze GRU, rosyjskiego Głównego Zarządu Wywiadowczego. Bezlitosny świat wywiadowczy oraz polityczne czystki okresu stalinowskiego stanowią tło tych powieści sensacyjnych. Jest ich obecnie sześć. Cykl otwierają “Demony Leningradu” pełne udręczonego głodem i czystkami miasta, w którym królują zrozpaczeni kanibale - ludzie, którym udało się umknąć Śmierci. Gdzie nie widać rozkazów Stalina albo bestialskich katów z NKWD, tam na pewno z czasem pojawią się drużyny GRU. W drugim i trzecim tomie serii, “Demony wojny”, Aleksander Razumowski, człowiek, który Jamesa Bonda zjadłby na śniadanie i nawet nie zwrócił na to większej uwagi, z coraz większą uwagą musi przyglądać się nieprzewidywalnym działaniom okrutnego Genkoma Ławrtintija Berii. Tymczasem trwa jedna z ostatnich europejskich bitew II wojny światowej, Festung Breslau. Razumowski przybywa do miasta, by odnaleźć niezwykle ważne dokumenty, ukryte na polecenie Himmlera… “Demony czasów pokoju”, czwarta część serii autorstwa Adama Przerzchty, rozgrywa się w II połowie 1947 roku, dwa lata po zakończeniu wojny i upadku III Rzeszy. To jednak nie koniec kłopotów - do Związku Radzieckiego wróciła armia pełna ludzi, którzy zobaczyli życie poza granicami swojego kraju. Wielu spośród nich poszło na front wprost w łagrów i więzień, by walką odkupić swoje winy - a teraz chcą powetować sobie czas stracony w okopach oraz za kratami. Po tym, co zobaczyli w czasie wojny, nie boją się już niczego i kraj ogarnia fala przestępstw oraz zbrodni, z którą nie może poradzić sobie milicja. Razumowski otrzymuje propozycję nie do odrzucenia - a towarzysz Stalin szykuje dodatkowo coś specjalnego… W “Demonach zemsty. Abakumow”, wydanych w 2019 roku, choć zbliża się nowy rok 1951, nie wszyscy są w nastroju do świętowania. Niektórzy usłyszeli za wiele, inni za dużo powiedzieli, ktoś postanowił usunąć z horyzontu kłopotliwą personę. Na szczytach podjęto decyzję - Razumowski musi umrzeć. Ostatnia jak dotychczas część cyklu, “Demony zemsty. Beria”, to historia pułkownika Razumowskiego po tym, jak ocalał z zamachu Abakumowa i spotkał się z Qingbao. Nagła choroba Stalina sprawia, że nie będzie mu jednak dane spokojnie przejść rekonwalescencji - rusza bowiem brutalna rozgrywka, w której pułkownik musi, choć nie chce, odegrać ważną rolę - poradzić sobie z czekistami, Berią, triadami, przeszłością własnej rodziny i nieśmiertelnymi z sekty Doskonałych. Nawet jeśli najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się przyłożenie lufy do skroni i pociągnięcie za spust, to Razumowski nie ma na to czasu…

Książki Adama Przechrzty w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku czekają na Was liczne dzieła autorstwa Adama Przechrzty, w tym takie powieści wydane nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów jak: “Gambit Wielkopolski”, “Cień”, dwutomowa “Materia Prima”, “Sługa honoru”, “Sługa krwi” czy wszystkie tomy cyklu o pułkowniku Aleksandrze Razumowskim. Czekają one na Was jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Powieść obyczajowa

Powieść obyczajowa, a właściwie społeczno-obyczajowa, wywodzi się z powieści realistycznej. Książki będące reprezentantami tego gatunku literatury zaczęły dominować w II połowie XIX stulecia. Wykształcenie się powieści obyczajowej jest uznawane za jeden z najważniejszych etapów ewolucji tego gatunku literackiego. Książki obyczajowe są obecnie dominującym typem powieści. Z uwagi na zakładaną prawdziwość opisu społeczeństwa, tendencji czy środowiska charakterystycznych dla danych czasów ten rodzaj powieści jest często ich stosunkowo wiernym odbiciem. Taki gatunek odznacza się dużym zainteresowaniem każdym aspektem ludzkiego życia. Czytelnik powieści obyczajowej może zapoznać się z realiami i zwyczajami panującymi w opisywanych przez autora czasach. Powieść obyczajowa ewoluuje i obecnie nie jest tak łatwa do zaklasyfikowania czy zdefiniowania jak w okresie pozytywizmu. W kategorii „Powieść obyczajowa” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Ósme życie” Nino Haratischwili, będące powieścią napisaną z epickim rozmachem, pełną bohaterów z krwi i kości oraz wielkich namiętności, „Wszystko, czego pragnęliśmy” Emily Giffin, która jest powieścią dojrzałą, aktualną społecznie i prowokującą do zadawania pytań o współczesne wychowanie, a także o nadużycia wobec kobiet, poruszająca i inspirująca opowieść autorstwa Catherine Isaac pod tytułem „Francuskie lato” oraz „Na plaży Chesil” Iana McEwana będąca złożoną i emocjonującą powieścią obyczajową o pokonywaniu własnych barier, rozmowie i problemach prowadzących do nieuchronnego dramatu. Nie zabrakło tutaj również powieści kojarzonych z najlepszymi i najgłośniejszymi obyczajowymi serialami i filmami – to na przykład „Seks w wielkim mieście” Candace Bushnell, „Dziennik Bridget Jones” Helen Fielding oraz polska pozycja „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił” Radosława Figury.