Agata Przybyłek Kryminał i Sensacja - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agata Przybyłek Kryminał i Sensacja - książki, ebooki i audiobooki

Agata Przybyłek to polska pisarka, absolwentka psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Pracowała między innymi jako redaktorka portalu rodzicielskiego. Pisanie pełnych miłości i przewrotnych żartów powieści traktowała pierwotnie jako autoterapię. Debiutowała w 2015 roku i od tamtej pory napisała przeszło 20 książek. Jest autorką kilku cykli oraz kilku powieści stanowiących osobną całość. Pisze głównie powieści obyczajowe z elementami komedii. W krótkim czasie Agacie Przybyłek udało się podbić serca polskich czytelniczek. Jak sama przyznaje, znajduje wspólny język z czytelniczkami Nicholasa Sparksa – nie tylko pisze książki utrzymane w podobnym stylu, ale również jest miłośniczką prozy Amerykanina. W książkach Agaty Przybyłek, obok tematów obyczajowych i humorystycznych, nie brakuje jednak ważnych kwestii społecznych. To, co jednak najważniejsze w książkach Przybyłek, to pierwiastek autentyczności – każda jej opowieść musi mieć choć minimalne zaczepienie w rzeczywistości. Pisarka wykorzystuje swoje doświadczenie wyciągnięte ze studiów – pisze na tematy psychologiczne. Na co dzień Agata Przybyłek mieszka w niewielkiej miejscowości niedaleko Szczecina. Jest szczęśliwą posiadaczką owczarka niemieckiego – Emmy. Ponadto prowadzi blog osobisty agataprzybylek.blogspot.com

Autorka kilku cykli książek - Agata Przybyłek

Agata Przybyłek jest autorką kilku cykli i serii – „Tak smakuje miłość” („Tak smakuje miłość”, „Recepta na szczęście”, „Recepta na szczęście”), „Bądź przy mnie zawsze” („Bądź przy mnie zawsze”, „W promieniach szczęścia”, „Dlatego od ciebie odeszłam”, „Najlepsze, co mnie spotkało”, „Historia naszych pożegnań”, „Zrobię dla ciebie wszystko”, „Pójdę za tobą wszędzie”, „Gdybym cię nie spotkała”, „I znowu Cię zobaczę”), „Nie zmienił się tylko blond” („Nie zmienił się tylko blond”, „Nieszczęścia chodzą stadami”, „Grzechu warta”), „Bez ciebie” („Bez ciebie”, „Jeszcze raz”), „Miłość i inne szaleństwa” („Ja chyba zwariuję!”, „Wierność jest trudna”, „Kto by się spodziewał”, „Miłość i inne nieszczęścia”), „Takie rzeczy tylko z mężem” („Takie rzeczy tylko z mężem”, „Kobiety wzdychają częściej”, „Małżeństwo z odzysku”, „Żona na pełen etat”). Ponadto napisała kilka książek nie wchodzących w skład żadnego cyklu – „Siedem cudów”, „Przyjaciółki”, „Droga, którą przeszłam”, „Masz wiadomość”, „Bądź moim światłem”.

Nie zmienił się tylko blond

Bohaterką cyklu „Nie zmienił się tylko blond”, który swoją premierę miał w 2015 roku, jest Iwonka, pewna siebie trzydziestosiedmiolatka, która prowadzi bardzo udane życie. Osiągnęła wszystko, co sobie zamierzyła, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Jej mąż ma sklep z ekskluzywną bielizną dla kobiet. Zarabia na tyle, że Iwonka nie musi pracować w zawodzie, dlatego kobieta spełnia się pisząc bestsellerowe książki, gotując przepyszne dania i zajmując się domem – dwójką dzieci, psami oraz kotami. Niestety ten idealny świat legnie w gruzach – mąż Iwonki okaże się nie być tak wierny, na jakiego chciał wyglądać. Do tej pory w cyklu ukazały się trzy książki – „Nie zmienił się tylko blond”, „Nieszczęścia chodzą stadami”, „Grzechu warta”.

Bez ciebie

„Bez ciebie”, czyli pierwszy tom cyklu o tym samym tytule, ukazał się w maju 2016 roku. To jedna z najbardziej poruszających książek Agaty Przybyłek. W książce autorka udowadnia, że czasem najlepsze co możemy zrobić dla drugiej osoby to pozwolić jej odejść. W mieszkaniu syna, Lucy odnajduje jego pobitą żonę. Kobieta orientuje się, że to jej syn zgotował Katarzynie takie piekło. Pod wpływem chwili, Lucy postanawia udzielić synowej pomocy. Wraz z młodym lekarzem Alanem zabierają ją do Toronto – na miejscu Katarzyna przechodzi kurację i powoli dochodzi do siebie. Kobieta rozpoczyna nowe życie, a między nią a Alanem rodzi się uczucie. Niestety widmo przeszłości wraca jak bumerang.

Takie rzeczy tylko z mężem

W lipcu 2017 roku ukazał się pierwszy tom cyklu „Takie rzeczy tylko z mężem”. To przewrotna i niezwykle zabawna opowieść o mężatce, której mąż zdecydowanie bardziej woli biegać po lesie i szukać skarbów, niż podtrzymywać żar w domowym ognisku. Rudowłosa Zuzanna postanawia stanąć naprzeciw przyzwyczajeniom męża i decyduje się go odzyskać. Do tej pory w serii pojawiły się cztery książki – "Takie rzeczy tylko z mężem", "Kobiety wzdychają częściej", "Małżeństwo z odzysku" i "Żona na pełen etat".

Bądź przy mnie zawsze

Październik 2017 roku przyniósł czytelnikom i czytelniczkom Agaty Przybyłek pierwszy tom najliczniejszej do tej pory serii pt. „Bądź przy mnie zawsze”. Cykl zwany jest również serią z domkami, z racji pojawiających się na okładkach książek domów. To jedna z najciekawszych i najchętniej kupowanych serii obyczajowych wydanych w naszym kraju. Fabuła powieści wchodzących w skład serii osadzona jest w sielskiej atmosferze. Co ciekawe, wszystkie części można czytać w dowolnej kolejności. W chronologicznie pierwszym tomie spotykamy Laurę, świeżo upieczoną absolwentkę psychologii. Dziewczyna poznaje chłopaka ze wsi – Alek nadzoruje gospodarstwo, które otrzymał w spadku po rodzicach. Choć należą do dwóch zupełnie różnych światów, ich sympatia zaczyna przeradzać się w szczere uczucie. Ona ma przed sobą wyjazd na zagraniczny doktorat, on nie zamierza ruszać się poza obręb swojej rodzinnej spuścizny. Czy ambicje bohaterów „Bądź przy mnie zawsze” stłumią przybierające na sile uczucie?

Każda z dziewięciu książek „serii z domkiem” Agaty Przybyłek stanowi osobną opowieść. W „Bądź przy mnie zawsze” czytelnik śledzi losy Laury. W „W promieniach szczęścia” poznajemy Łucję, której życie diametralnie zmienia się po znalezieniu porzuconego dziecka. „Dlatego od ciebie odeszłam” to z kolei opowieść o zderzeniu losów kobiet, które stają przed uniwersalnym dylematem – podążać za rozumem czy za sercem? „Najlepsze, co mnie spotkało” to powieść o Oldze, która na Podhalu próbuje odnaleźć się po rozwodzie rodziców. Główna bohaterka powieści „Historia naszych pożegnań” podejmuje się dorywczej pracy. Zaczyna opiekować się staruszką, swoją imienniczką, która opowiada jej historię wielkiej miłości. W wyniku nieszczęśliwego wypadku, bohaterka „Zrobię dla ciebie wszystko” musi wyjawić prawdę, którą skrywała w sobie przez kilkanaście lat. „Pójdę za tobą wszędzie” to książka o Kai, która staje przed wyzwaniem samotnego wychowywania swojego dziecka„. W powieści „Gdybym cię nie spotkała”, główna bohaterka Sara odkrywa tajemnice z przeszłości ośrodka kultury w którym pracuje. Okazuje się, że w czasie wojny, w budynku mieściła się synagoga i przytułek dla sierot. W ostatnim, do tej pory wydanym tomie cyklu pt. „I znowu Cię zobaczę”, Agata Przybyłek pisze o Tamarze, wdowie, która próbuje odbudować swoje życie po stracie męża.

Miłość i inne szaleństwa

„Ja chyba zwariuję” to książka, która miała swoją premierę w maju 2018 roku. Powieść otwiera cykl „Miłość i inne szaleństwa”. To seria, której bohaterkami są cztery zupełnie różne od siebie siostry oraz ich nadopiekuńcza matka. Każda z nich – Nina, Eliza, Patrycja i Małgosia – jest jak zupełnie inny żywioł. Do tej pory w cyklu ukazały się cztery tomy – „Ja chyba zwariuję!”, „Wierność jest trudna”, „Kto by się spodziewał”, „Miłość i inne nieszczęścia”.

Tak smakuje miłość

We wrześniu 2019 roku ukazała się powieść „Tak smakuje miłość” – pierwszy tom cyklu o tym samym tytule. To jeden z najmłodszych cykli w dorobku Agaty Przybyłek. Tematem przewodnim będą tutaj różne smaki, jakie można odczuwać dzięki miłości. W pierwszym tomie poznajemy Olę, która popełnia dwa największe błędy, jakie można popełnić po rozstaniu. Mowa o ucieczce od świata i ludzi oraz zbyt szybkim wejściu w kolejny związek. Choć Ola jest blogerką kulinarną i potrafi ugotować wszystko, nie zna jednego, najważniejszego przepisu, na miłość.

Ponadto Agata Przybyłek jest autorką takich powieści jak „Przyjaciółki” (wspólnie z Natalią Sońską), „Przytulajka”, „Siedem cudów”, „Bądź moim światłem”, „Droga, którą przeszłam”, „Masz wiadomość”.

Opowiadania Agaty Przybyłek

Opowiadania Agaty Przybyłek znalazły się również w zbiorach wydanych przez Wydawnictwo Czwarta Strona. W projektach „Przytulajka” i „Pierwsza miłość” wzięli udział m.in. Gabriela Gargaś, Robert Kornacki, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Agnieszka Lis, Lidia Liszewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Natasza Socha, Natalia Sońska, Joanna Szarańska, Karolina Wilczyńska.

Wszystkie książki Agaty Przybyłek, w formie ebooka, audiobooka oraz papierowej znajdziecie do kupienia w księgarni internetowej Woblink.

Co znajdziesz w kategorii: Kryminał i Sensacja

Czym są książki sensacyjne? 

Książki sensacyjne są z nami nie od dziś - już w średniowieczu, kiedy królowały romanse rycerskie, wciągające, pełne intryg fabuły były niezwykle popularne. Obecnie ebooki należące do tego gatunku są niezmiennie jednymi z najchętniej czytanych nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Książki sensacyjne pełne są wartkiej, pełnej zwrotów akcji fabuły oraz częstych wątków kryminalnych. Dodatkowo napisane są przystępnym, często lekkim językiem, który sprawia, że jesteśmy w stanie spędzić długie godziny, podążając za kolejnymi odkryciami i niespodziewanymi wydarzeniami w życiu bohaterów. Choć niektórzy uważają książki sensacyjne za mało ambitną literaturę, której celem jest przede wszystkim dostarczenie emocji i silnych wrażeń, trudno się z tą opinią w pełni zgodzić. Często sięgają one także po political fiction, tworząc nieistniejące w realnym życiu scenariusze oparte na napięciach i rozgrywkach politycznych. 

Najlepsze ebooki sensacyjne

Powieści sensacyjne z najwyższej półki potrafią zaskoczyć czytelnika na każdym kroku, wciągają w tajemnicę oraz wielowątkowe fabuły osadzone w realistycznym świecie pozbawionym wątków fantastycznych. Do takich historii należy chociażby seria powieści autorstwa Camilli Läckberg i Henrika Fexeusa, która składa się z tomów “Mentalista” oraz “Kult”. W pierwszej części policja zostaje wezwana do mocno nietypowego znaleziska - skrzyni ze zwłokami młodej kobiety, która przebita jest mieczami. Brutalne morderstwo czy nieudana magiczna sztuczka? Prowadząca śledztwo inspektor Mina Dabiri prosi o pomoc Vincenta Waldera, mentalistę, który jest ekspertem od mowy ciała oraz świata iluzji. Wspólnie szybko udaje im się odnaleźć wcześniejszą, bardzo podobną sprawę, co prowadzi do wniosku, że mają do czynienia z seryjnym mordercą. Tym bardziej więc muszą się spieszyć, by powstrzymać go, nim pojawią się kolejne ofiary… 

Innym przykładem wciągającej serii powieści sensacyjnych jest kultowy już cykl “ Jack Reacher Lee Childa - ponad dwadzieścia tomów historii związanych z życiem emerytowanego majora żandarmerii wojskowej Armii Stanów Zjednoczonych, który wychowywał się i uczył całe życie w bazach wojskowych. Służył w 110. Specjalnej Jednostce Dochodzeniowej, gdzie zajmował się szczególnie wymagającymi sprawami żołnierzy Armii Amerykańskiej. Kiedy odszedł z wojska, Reacher rozpoczął życie jako włóczęga, a przez wrodzoną ciekawość często pakował się w różne intrygi, pościgi oraz tajemnice. Jack Reacher mierzy się z kolejnymi wyzwaniami i zagadkami, a także niejednym fałszywym oskarżeniem. Na serię składają się tytuły: "Poziom śmierci", "Umrzeć próbując" (także znane jako "Uprowadzony"), "Wróg bez twarzy", "Podejrzany", "Echo w płomieniach", "Bez pudła", "Siła perswazji", "Nieprzyjaciel", “Jednym strzałem”, "Bez litości", "Elita zabójców", "Nic do stracenia", "Jutro możesz zniknąć", "61 godzin", "Czasami warto umrzeć", "Ostatnia sprawa", "Poszukiwany", “Nigdy nie wracaj”, "Sprawa osobista", "Zmuś mnie", "Sto milionów dolarów", "Adres nieznany" oraz "Nocna runda". Znajdziecie je wszystkie na Woblink - czekają na Was jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).

Jak odróżnić kryminał od sensacji? 

Czasami pojawia się poważny dylemat - czy mamy do czynienia z sensacją, czy z kryminałem? Granice pomiędzy tymi dwoma gatunkami bywają bardzo nieostre, postaramy się jednak pomóc. Obydwa opierają się na niespodziewanych rozwiązaniach fabularnych, jednak kryminał odróżnia od sensacji przede wszystkim fakt, że jego głównym wątkiem niezmiennie pozostaje zbrodnia, której zagadkę próbują z reguły rozwiązać bohaterowie powieści. Kryminały są zatem bardziej oparte na rozważaniach dotyczących sensu życia, wartości czy ludzkich działań niż doświadczeń zmysłowych, które z kolei są głównym elementem wyróżniającym literaturę sensacyjną. Tutaj czytelnik aktywnie zaangażowany jest przede wszystkim w odczuwanie fizycznych doświadczeń, jakich doświadczają zaprezentowani w książce ludzie. Wszystko dzieje się tam dynamicznie, znacznie mniej niż w kryminale jest tu także skupienia na wyglądzie bohaterów czy opisach miejsc, a racjonalnie zbudowana zagadka rozwiązuje się wraz z końcem historii. To oczywiście dzieje się także w kryminałach, tu jednak dość często zakończenie ma gorzki smak - choć zabójca zostaje odnaleziony, nie przynosi to upragnionej satysfakcji i zadośćuczynienia. Tak dzieje się chociażby w klasycznych już kryminałach noir autorstwa Raymonda Chandlera, takich jak “Wysokie okno”, “Głęboki sen” czy “Żegnaj laleczko”, które znajdziecie na Woblink jako ebooki w formatach epub, mobi lub pdf. Do jednych z najbardziej uznanych autorów polskich kryminałów należą z pewnością Katarzyna Bonda (“Urodzony morderca”, “Do cna”, seria “Cztery żywioły Saszy Załuskiej”) oraz Remigiusz Mróz ( seria z Joanną Chyłką, "Widmo Brockenu ", "Langer"), którzy od wielu lat zajmują najwyższe miejsca na listach bestsellerowych powieści. Z kolei kryminały retro, osadzone w przeszłości, tworzy w Polsce chociażby Marek Krajewski - do nich należy jego seria powieści Eberhardzie Mocku, na którą składają się między innymi “Śmierć w Breslau”, “Mock. Golem” czy “Błaganie o śmierć”. 

Jakie są typy kryminałów?

Szukacie czegoś z dreszczykiem, a przy tym dużą dawką humoru? Komedie kryminalne to coś dla Was! Sięgnijcie po książki autorstwa Maryli Szymiczkowej - pod tym pseudonimem kryją się pisarze Jacek Denhel oraz Piotr Tarczyński. Stworzone przez nich powieści to także kryminały retro, które opowiadają o licznych zagadkach kryminalnych, które rozwiązuje fikcyjna krakowska profesorowa Zofia Szczupaczyńska. Wśród dzieł Marii Szymiczkowej znajdują się takie tytuły jak: “Seans w domu egipskim”, “Złoty róg” czy “Rozdarta zasłona” pełne nie tylko tajemnic i intryg, ale także charakterystycznego poczucia humoru i lekkości. 

Niewątpliwie ważnymi pozycjami wśród ebooków kryminalnych są te zaliczane do kryminału skandynawskiego. Pełne elementów charakterystycznych dla powieści noir, trudnych tematów oraz nierzadko atmosfery ciężkiej od wzajemnych podejrzeń, niepewności i wrogości kryminały skandynawskie nie od dziś cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Wśród nich warto wskazać na Jo Nesbø i jego seria z Harrym Holem, niepokornym i nieuznającym kompromisów policjantem stosującym niekonwencjonalne metody, dzięki którym ma tyle samo przyjaciół, co wrogów. Jego zmagania znajdziecie w tomach “Człowiek-nietoperz", "Karaluchy", "Czerwone gardło", "Trzeci klucz", "Pentagram", "Wybawiciel", "Pierwszy śnieg", "Pancerne serce", "Upiory", "Policja", "Pragnienie" czy "Nóż". Szukajcie ich wszystkich na Woblink!

Czy thrillery to też kryminały?

Zarówno w thrillerach, jak i kryminałach mamy do czynienia z jakąś zagadką i tajemnicą, napięciem, a także silnymi emocjami. Czym zatem różnią się od siebie te dwa gatunki literackie? W niektórych wypadkach trudno jednoznacznie przyporządkować powieść do któregoś z nich. W kryminale mamy do czynienia ze śledztwem i łamigłówką kryminalną, którą próbuje rozwikłać detektyw lub policjant. W thrillerze także spotkamy się z różnego typu tajemnicami, jednak nad ich rozwiązaniem pracują nie tylko ci funkcjonariusze - tak dzieje się na przykład w thrillerze prawniczym, gdzie głównymi bohaterami są osoby związane ze środowiskiem prawniczym takie jak sędziowie, adwokaci czy prokuratorzy. Należy do nich na przykład bardzo popularny cykl powieści autorstwa Remigiusza Mroza oparty na postaci Joanny Chyłki. Bezwzględna i bezkompromisowa prawniczka staje w szranki z niesprawiedliwością nie tylko na salach sądowych, ale także na miejscach zbrodni. Jej historia zawarta jest w powieściach: “Kasacja”, „Zaginięcie”, „Rewizja”, „Immunitet”, „Inwigilacja”, „Oskarżenie”, „Testament”, „Kontratyp”, „Umorzenie”, „Wyrok”, „Ekstradycja”, „Precedens¨, „Afekt”, „Egzekucja” czy „Skazanie”, wszystkich dostępnych na Woblink. Innym znanym komisarzem, który jest głównym bohaterem powieści Mroza, jest Wiktor Forst, który mierzy się z licznymi zbrodniami przede wszystkim w okolicach Tatr. Znajdziecie je w tomach: „Ekspozycja”, „Przewieszenie”, „Trawers”, „Deniwelacja”, „Zerwa”, „Halny” bądź „Przepaść”.

Thrillery medyczne

Obok thrillerów psychologicznych innym chętnie czytanym podtypem tego gatunku jest thriller medyczny. Ich akcja rozgrywa się w środowisku medycznym i często dotyczy zaskakujących zbrodni popełnianych właśnie wśród jego przedstawicieli. Akcja obejmuje często zagrożenia z zakresu biologii medycznej, inżynierii genetycznej lub biotechnologii. Jedną z czołowych przedstawicielek tego nurtu jest Tess Gerritsen. Jej cykl książek o detektyw Jane Rizzoli i doktor Laurze Isles, na podstawie którego powstał serial “Partnerki”, rozpoczyna powieść “Chirurg”. Jej akcja rozgrywa się w Bostonie, po którym grasuje nieznany morderca polujący na samotne młode kobiety, nazywany przez prasę Chirurgiem z racji swoich okrutnych metod. Policja odnajduje trop - podobne zbrodnie miały miejsce dwa lata wcześniej, tyle że sprawca został zastrzelony przez doktor Catherine Cordell, jedyną ofiarę, której udało się przeżyć. Teraz znów czuje się jak w potrzasku - jej jedynym sprzymierzeńcem wydaje się być Thomas Moore, który wraz z Jane Rizzoli prowadzi to śledztwo. Czy jednak uda mu się ocalić Cordell przed genialnym skalpelem mordercy? Dowiedzcie się, sięgając po “Chirurga”, którego znajdziecie na Woblink jako ebook w formacie epub, mobi lub pdf. Innym niezwykle popularnym twórcą thrillerów medycznych jest Robin Cook, uważany za mistrza tego gatunku. Głównymi bohaterami jego bestsellerowego cyklu powieści są patolog Jack Stapleton i jego współpracowniczka Laurie Montgomery. Spotkacie ich w takich tomach jak: “Interwencja”, “Marker”, “Ciało obce” czy “Niebezpieczna gra”. 

Thrillery psychologiczne

Amy Engel, B. A. Paris, Fiona Barton, Jenny Blackhurst czy Sharon Bolton - to tylko kilka nazwisk spośród wielu autorów i autorek, którzy tworzą thrillery psychologiczne. Skupiają się one przede wszystkim na motywacjach i przeżyciach bohaterów. Często za punkt wyjścia obierają zwyczajnego, niczym nie wyróżniającego się człowieka, który niespodziewanie zostaje wrzucony w wir zagadkowych, zaskakujących, często mocno niepokojących wydarzeń. F abuły thrillerów psychologicznych do końca trzymają nas w ogromnym napięciu i niepewności. Zaliczyć można do nich “Żmijowisko” Wojciecha Chmielarza kojarzonego bardziej z kryminałami, sięgającego jednak również do bogactwa nurtu thrillerów psychologicznych. Także “Zaginiona dziewczyna” Gillian Flynn, “Jedno po drugim” Ruth Ware, “Złota klatka” Camilli Läckberg czy “Nieznajomy” Harlana Cobena należą do tego podgatunku. Te i wiele innych kryminałów, sensacji oraz thrillerów znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf) - dajcie się porwać pełnym napięcia i emocji historiom!