Agnieszka Lingas-Łoniewska Kultura, Sztuka, Design - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Agnieszka Lingas-Łoniewska Kultura, Sztuka, Design - książki, ebooki i audiobooki

Agnieszka Lingas-Łoniewska to polska autorka powieści obyczajowych łączących w sobie elementy romansu i powieści sensacyjnej, czasem identyfikowanych jako proza kobieca. Urodziła się w 1972 roku w Wałbrzychu, jednak związana jest z Wrocławiem, gdzie na tamtejszym Uniwersytecie ukończyła filologię polską. Zadebiutowała w 2010 roku książką “Bez przebaczenia”, opowiadającą historię pozornie nieprawdopodobnego spotkania dwóch zupełnie różnych osób. Od tego czasu wydała już ponad 40 powieści w takich wydawnictwach jak Novae Res, Replika, Burda Książki czy Filia. Jej czytelnicy nazywają ją Dilerką Emocji.

“Bez przebaczenia” debiutancka książka Agnieszki Lingas-Łoniewskiej

Zanim Lingas-Łoniewska wydała pierwszą powieść pod swoim prawdziwym nazwiskiem była twórczynią fanfików, znaną pod pseudonimem AgnesScorpio. Pisała między innymi opowiadania na podstawie sagi “Zmierzch” Stephenie Meyer (w tym na przykład “Brudny świat”). “Bez przebaczenia”, wydane w 2010 roku, było jej pierwszą autorską powieścią, którą określiła charakterystyczne dla niej połączenie romansu, dramatu i sensacji. Bohaterka, Paulina Litwiak pewnego nieszczęsnego dnia traci w wypadku matkę i musi zamieszkać z nieobecnym dotychczas w jej życiu ojcem, który nie jest tym faktem zachwycony. Bez zrozumienia i miłości, za to z ciążącym poczuciem winy za śmierć matki Paulina zamyka się w swoim świecie. Z kolei Piotr Sadowski to matematyk, który właśnie rozpoczyna swoją wojskową karierę w jednostce, gdzie dowodzi ojciec Pauliny. Nie brakuje mu niczego, także rodzicielskiej miłości. Może się wydawać, że różni ich wszystko - jednak to właśnie ich losy splotą się ze sobą. Ta opowiadająca o braku akceptacji, narastających niedomówieniach i niezbywalnej sile miłości książka szybko stała się bestsellerem, a Agnieszka Lingas-Łoniewska nie zamierzała zostać autorką jednego przeboju. Wśród kolejnych zajmujących wysokie miejsca na listach bestsellerów pozycji znalazły się serie “Zakręty losu” oraz “Bezlitosna siła”. Wśród jej najpopularniejszych powieści znajdują się także “Obiad z Bondem”, “Zakład o miłość”, “Kolacja z Tiffanym” oraz “Molly”, wszystkie dostępne na Woblinku zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej (ebook oraz audiobook).

“Kolacja z Tiffanym”

Wydana w 2020 roku “Kolacja z Tiffanym” opowiada historię Natalii Lisek, której życie niespodziewanie zaczyna przypominać jedną z filmowych komedii romantycznych, za którymi dziewczyna nie przepada. Natalia jest inteligentna, błyskotliwa, ma oryginalne pomysły i dużo uroku osobistego. Ma też niestety pewien problem - jest trochę roztrzepana, a do tego właśnie straciła pracę. Robi jednak wszystko, by jak najszybciej zmienić ten stan rzeczy, a przy tym udowodnić rodzicom i wszystkim wokół, że jest samodzielna i bardzo dobrze radzi sobie w życiu ułożonym po swojemu. Los jej sprzyja - znajduje zatrudnienie w firmie Macieja Garnickiego, a tym samym wchodzi w zupełnie nowy dla siebie świat, pełen bogatych klientów, przytłaczająco pięknych klejnotów i sprytnych kradzieży. Do tego między szefem a nową pracownicą wyraźnie iskrzy, a pogoń za zuchwałym złodziejem tylko sprzyja głębszemu wzajemnemu poznaniu się… Powieść ta zapoczątkowała całą serię.

Kolejnym tomem, który ukazał się w ramach cyklu jest „Obiad z Bondem”. Eliza, przyjaciółka znanej czytelnikom z poprzedniej części Natalii, zostaje sama w wielkim mieszkaniu. Nie byłoby to dla niej żadnym problemem, gdyby nie to, że najwyraźniej ktoś się do niej włamał. Na pomoc kobiecie przybywa zabójczo przystojny komisarz o niewyparzonym języku, Jacek Granicki. Para ma za sobą nie najszczęśliwszą historię. Teraz oboje udają, że nie ciągnie ich ku sobie. Jednak kiedy Eliza znajdzie się w niebezpieczeństwie Jacek zrobi wszystko, aby ją uratować.

Pod koniec stycznia 2022 roku ukaże się trzecia część cyklu pt. „Śniadanie z Arsenem”. Tym razem Agnieszka Lingas-Łoniewska przegotowała dla czytelników historię sprytnego złodzieja, którego urokowi trudno się oprzeć i kobiety, która wie, że jego powrót to same kłopoty. Linda, roztrzepana i pełna ciepła dziewczyna stara się poskromić wkradający się w jej życie chaos. W sercu nadal nosi pamiątkę po płomiennej miłości, po której zostało jej coś więcej niż tylko wspomnienia. Christ to zadziorny chłopak, dla którego ważne są wyłącznie honor i rodzina. Nie spodziewa się, że w opuszczonej przed laty Gołdapi czeka na niego bardzo poważne wyzwanie. Czy dawno utracona miłość ma szansę narodzić się na nowo?

“Molly”

Warto wspomnieć także o innej powieści Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, “Molly”, na podstawie której powstał serial audio. Tytułowa Molly to Melania Tarczyńska, której życie dotychczas nie oszczędzało. Jako dziecko wędrowała pomiędzy domami dziecka i rodzinami zastępczymi po tym, jak została osierocona przez matkę, a ojciec wylądował w więzieniu za defraudacje. Trudno się więc dziwić, że dla pełnoletniej już Molly liczy się tylko zabawa i adrenalina. Najbliższą jej osobą pozostaje przyjaciel z domu dziecka, Robson, w którym kiedyś nawet była zakochana, ale chłopak ją zdradził - siła przyjaźni pozwoliła jednak na zaleczenie ran. Melania niczego już nie szuka - jednak los ma wobec niej inne plany i stawia na jej drodze Wiktora Tulę, który jest synem dawnego wspólnika ojca i spadkobiercą rodzinnej fortuny. Znów wydaje się, że te dwie osoby nie mogą się bardziej od siebie różnić - a jednak Molly wprowadza w stateczne i spokojne życie Wiktora dozę szaleństwa i nieznanych mu dotąd emocji. Z kolei on otacza ją kokonem bezpieczeństwa, którego dotąd nie znała, trudno jej jednak wciąż całkowicie mu zaufać. Wiktor jest jednak gotowy stanąć sam przeciwko całemu światu, byle tylko Melania mu zaufała. Lingas-Łoniewska niezmiennie płynnie łączy tu romans, obyczaj i elementy sensacyjne.

Agnieszka Lingas-Łoniewska: nowe powieści

Agnieszka Lingas-Łoniewska to pisarka bardzo płodna – jej czytelnicy nie mogę narzekać na brak nowych powieści pióra autorki. Jednymi z nowszych książek w jej dorobku są pełen napięcia kryminał „Przyjdę, gdy zaśniesz”, zabawny romans z zimą w tle „Zasypani zakochani” oraz opowieść o ludziach niemających do stracenia nic poza miłością pt. „Gdyby jutra miało nie być”.

Działalność Agnieszki Lingas-Łoniewskiej poza pisaniem

Agnieszka Lingas-Łoniewska nie poprzestaje jedynie na pisaniu powieści. Jest założycielką portalu “Czytajmy polskich autorów”, który prowadzi promując polską literaturę. Dostała żelazny glejt Ambasadora Krakowskich Targów Książki w roku 2012, a od 2017 roku należy do kapituły nagrody Literackiego Debiutu Roku. Jest także autorką wielu opowiadań w różnych antologiach, między innymi “Zatrute pióra”, “Książki moja miłość” czy “31.10 Halloween po polsku”. Została również laureatką w konkursie na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle. W plebiscycie “Gazety Wrocławskiej” Kobieta Wpływowa 2016 zajęła II miejsce. Jej działania wykraczają także poza świat literatury - od wielu lat prowadzi akcję “Karma zamiast kwiatka”, w ramach której na swoich spotkaniach autorskich zbiera karmę dla zwierząt, przekazywaną potem wrocławskim fundacjom.

Szukacie powieści romantycznej z dreszczykiem? Wszystkie pozycje autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, ebooki, audiobooki oraz książki papierowe znajdziecie na Woblink.

Co znajdziesz w kategorii: Kultura, Sztuka, Design

Kultura we współczesnym świecie rozwija się w niespotykanym wcześniej tempie, a poznanie i zrozumienie nowych dzieł sztuki może wydawać się wręcz niemożliwe. Na szczęście zarówno osoby studiujące historię znanych twórców muzyki i teatru, jak i pragnące zgłębić nowe formy sztuki znajdą odpowiednie dla siebie pozycje wśród najpopularniejszych książek o fascynującym świecie sztuki i kultury. Stanowią one bezcenne źródło wiedzy, nie tylko omawiając najważniejsze dzieła znakomitych artystów, ale też pozwalając na bliższe poznanie ich biografii i sposobu myślenia. Najciekawsze książki o kulturze i sztuce lat 90., piękne albumy o malarstwie, a może biografie najważniejszych postaci polskiej sztuki? Na Woblink znajdziesz najlepsze publikacje na każdy z tych tematów autorstwa takich znawców jak Janusz Górski, Światosław Lenartowicz, czy Dorota Folga-Januszewska. Coś dla siebie znajdą tu zarówno fani malarstwa, sztuk wizualnych, teorii kultury, jak i miłośnicy książek ogólnie podejmujących tematykę twórczości artystycznej.

Najlepsze książki o kulturze i sztuce

Czy historię sztuki tworzą wyłącznie twórcy i ich dzieła? „Złota dama. Gustav Klimt i tajemnica wiedeńskiej Mona Lisy" Anne-Marie O'Connor przybliża sylwetkę jednej z najważniejszych kobiet w życiu malarza, jego mecenaski i modelki, Adeli Bloch-Bauer. Choć dla wielu znana z jest głównie ze stworzonych przez Klimta portretów, jej salon stanowił miejsce spotkań elit wspaniałego świata sztuki wiedeńskiego międzywojnia, a życie osobiste pełne było zawirowań i osobistych tragedii. Pozycja pozwala poznać zarówno biografię samej złotej damy", jak i perypetie jej słynnego pierwszego portretu aż do czasów obecnych. Sylwetki kobiet związanych ze sztuką poznamy także dzięki książce Whitney Chadwick „Artystki i surrealizm”. To fascynująca analiza roli kobiet w ruchu surrealistycznym, który zdominował sztukę XX wieku. Pozwala czytelnikowi poznać bliżej nie tylko życiorysy i najważniejsze dzieła sztuki powszechnie znanych artystek, takich jak Frida Kahlo czy Dorothea Tanning, ale także mniej znanych, a równie utalentowanych twórczyń. Bliższe nam czasy przedstawia „Ekstaza. Lata 90. Początek” autorstwa Anny Gacek, książka poświęcona kulturze okresu, który dla świata sztuki był wręcz wybuchowy. Książka przedstawia najważniejsze zjawiska dekady, skupiając się na kulturze popularnej, jak muzyka, kino i telewizja. Autorka przybliża najważniejsze nurty łącząc je z szerszym kontekstem geopolitycznym, co sprawia, że książka jest nie tylko źródłem wiedzy dla osób pragnących poznać historię sztuki czasów najnowszych, ale również poszerzyć swoją wiedzę na temat wydarzeń tamtych lat.

Piękne albumy o malarstwie

Dzięki niezwykłym albumom o malarstwie nawet najwięksi wielbiciele znanych artystów mogą odkryć najważniejsze dzieła sztuki na nowo. Wśród nich jest „Caravaggio. Zbliżenia" autorstwa Stefano Zuffiego. Autor przenosi nas do epoki baroku, ukazując nie tylko wybitne dzieła sztuki mistrza, ale również kontekst historyczny i symbolikę obecną w jego malarstwie. Zuffi z pasją i drobiazgowością bada techniki malarskie Caravaggia i jego niesamowite umiejętności posługiwania się kontrastem światła i cienia, ukazując niepowtarzalną dynamikę jego obrazów. Idealnie dobrane reprodukcje uczą nas nie tylko o geniuszu malarza, ale również o sile narracji, którą w swoich obrazach potrafił wykorzystać. Natomiast album „Stryjeńska" ze wstępem Światosława Lenartowicza odkrywa przed nami fascynujący świat Zofii Stryjeńskiej. Prace tej wybitnej polskiej malarki oraz ilustratorki emanują bogactwem kolorów i form głęboko osadzonych w polskiej kulturze. Omawiane przykłady stanowią kompleksowy przekrój jej twórczości, ukazując zarówno dobrze znane obrazy wykorzystujące motywy ludowe, jak i bardziej intymne dzieła. To nie tylko historia obrazów artystki, ale również próba uchwycenia duchowości i więzi Stryjeńskiej z polską tradycją. Nie można też zapomnieć o współczesnym świecie sztuki - seria albumów „Beksiński" z przedmową Wiesława Banacha to wyjątkowe publikacje, które wprowadzają nas w mroczny, ale i fascynujący świat jednej z kluczowych postaci polskiego malarstwa. Każda z książek przedstawia najważniejsze dzieła Zdzisława Beksińskiego, w tym także wcześniej niepublikowane. Czy można znaleźć bardziej idealny prezent dla miłośnika sztuki?

Dobre książki o sztuce użytkowej

Sztuka użytkowa towarzyszy nam na każdym kroku - czemu więc nie poznać jej bliżej? „Dizajn na co dzień" to idealna propozycja dla każdego, kto chce zanurzyć się w tajnikach wzornictwa. Co mamy na myśli mówiąc o sztuce użytkowej? Czemu przyglądają się projektanci przedmiotów codziennego użytku? Jak oddzielić ambicje projektanta od wygody użytkownika? Don Norman, amerykański psycholog i projektant, odpowiada na te pytania, przybliżając nasze relacje z przedmiotami i wyjaśniając, na czym opiera się dobry dizajn. Natomiast o tym, jak pozornie zwykłe rzemiosło może stać się pełnoprawną formą sztuki opowiada „Tkanina. Sztuka i rzemiosło" Katarzyny Jasiołek. Często określane jako niższa forma sztuki, tekstylia są potężnym środkiem wyrazu artystycznego, który od kilkudziesięciu lat przeżywa odrodzenie. Autorka przybliża udział wybitnych dzieł sztuki autorstwa polskich twórców i twórczyń, którzy położyli podwaliny pod nowe spojrzenie na tkactwo, pochylając się nad trendami i technikami obecnymi od czasów międzywojennych aż po współczesne. Po lekturze „niższa forma sztuki" nigdy nie będzie dla was już taka sama! Nie można także zapomnieć o książkach poświęconych projektowaniu graficznemu. „The Art of Polish Poster" autorstwa Doroty Folgi-Januszewskiej, bada fenomen polskiego plakatu, stanowiącego ważny element naszej kultury wizualnej. Autorka dogłębnie przedstawia zarówno historyczne konteksty, jak i wkład wybitnych projektantów w jego rozwój, umożliwiając czytelnikom poznanie nie tylko estetyki, ale także zaangażowania społecznego, które często wiązało się z polskim plakatem na przestrzeni stuleci.

„Spekulacje o kinie" i nie tylko

Książki poświęcone kulturze nie tylko omawiają najważniejsze dzieła i artystów, pomagając zgłębić historię sztuki - to także pozycje pisane przez samych twórców, umożliwiające poznanie ich filozofii, zainteresowań i procesu twórczego od podszewki. Jedną z takich pozycji są „Spekulacje o kinie" Quentina Tarantino. Reżyser, znany ze swojego unikalnego stylu i miłości do klasyków, dzieli się tu z czytelnikami swoimi ulubionymi filmami oraz wpływami, które kształtowały jego twórczość. Pełna wnikliwych spostrzeżeń, książka stanowi doskonały przewodnik po tworzeniu filmów i odkrywa subtelności, które sprawiają, że kino jest tak niezwykłą formą sztuki. Z pozycji dotyczących kina warto wyróżnić książki wydawnictwa słowo/obraz terytoria poświęcone różnym gatunkom i zagadnieniom filmowym – między innymi „Kino bezpośrednie”, „Seks na ekranie”, „Polska szkoła animacji”, „Historia myśli filmowej”, „Kino włoskie”, „Kino nieme” itp.

Dla pasjonatów architektury pozycją obowiązkową jest „Pełnia architektury", nowe wydanie kultowej książki Waltera Gropiusa zbierającej jego eseje dotyczące tej dziedziny sztuki. Założyciel Bauhausu przybliża w niej swoją wizję nowoczesności otwartej i demokratycznej, odrzucając techniczną wizję modernizmu i postulując, aby nie tylko architektura, ale sztuka i kultura w ogóle były nakierowane w szczególności na człowieka. Wielbicieli modernizmu z pewnością zainteresuje również „Ballada o dziewczynie", wywiad Janusza Górskiego z Ewą Frysztak. Graficzka, projektantka okładek i plakatów okresu PRL-u, choć na Zachodzie wciąż doceniana, w Polsce jej nazwisko jest obecnie praktycznie nieznane. Książka pozwala poznać zarówno fascynujący świat sztuki Ewy Frysztak, jak i jej bogatą biografię, kreśląc barwny portret jednej z najwybitniejszych polskich twórczyń grafiki i pozwalając zajrzeć za kulisy jej rzemiosła. Kilkaset barwnych reprodukcji pomaga przystępnie zgłębić historię sztuki użytkowej PRL.

Interesujące książki proponuje także Instytut Studiów nad Sztuką Świata, pod którego szyldem ukazały się między innymi publikacje o historii Japonii, malarstwie Luciana Freuda, sztuce ubioru, Oriencie, średniowieczu czy rzeźbie. Z kolei tematykę okołoliteracką podejmuje krakowska Korporacja Ha!art, dzięki której czytelnicy mogą poznać „Życie literackie w Krakowie”, „Krótką historię kuratorstwa”, „Literaturę polską po 1989 roku w świetle teorii Pierre'a Bourdieu” czy „Nowe formy opowieści”.