Publikacja przedstawia praktyczne i narzędziowe rozwiązania problemów dyrektorów szkół z zakresu kształcenie i wychowania. Eksperci porządkują zagadnienia, m.in.: - Jak, zgodnie z prawem, wydłużyć okres nauki dla ucznia klasy III szkoły podstawowej?; - Czy opinia o dysleksji wydana po klasie III szkoły podstawowej jest ważna na wszystkich etapach edukacyjnych?
W jaki sposób należy udostępnić pracownikom nowy regulamin pracy w okresie epidemii koronawirusa; - W jaki sposób powinna być wypełniona karta czasu pracy w czasie, gdy pracownik pozostaje w gotowości do pracy; - Czy w okresie stanu epidemii COVID-19 może nastąpić przedłużenie powierzenia stanowiska dyrektora, który nie ma aktualnej oceny pracy? – to tylko niektóre z problemów poruszonych w publikacji. Zapraszam do zapoznania się ze wszystkimi 17.
Zapraszam do lektury publikacji „Oświata w czasie koronawirusa w praktyce” – eksperci udzielają jasnych, praktycznych porad. Publikacja skupia się na zagadnieniach sprawiających wiele trudności, takich jak: prowadzenie zajęć oraz dokumentacji szkolnej podczas kształcenia na odległość; wypadek ucznia podczas zajęć online; realizacja zajęć w formie stacjonarnej w szkole; użyczanie sprzętu uczniom do nauki online.
Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.
Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.
Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.
To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.
Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.
To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.