Ajahn Brahm Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Ajahn Brahm Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Ajahn Brahm, czy raczej Ajahn Brahmavamso Mahathera, a właściwie Peter Betts, to opat klasztoru Bodhinyana w Serpentine w Australii Zachodniej, a także Dyrektor ds. Duchowych Buddyjskiego Towarzystwa Stanu Australia Zachodnia, Doradca ds. Duchowych przy Buddyjskim Towarzystwie Stanu Wiktoria i Stanu Australii Zachodniej, jak również Patron Duchowy Bractwa Buddyjskiego w Singapurze i ośrodka Bodhikusuma Centre w Sydnej. Urodził się w Londynie, po ukończeniu studiów wyjechał jednak do Tajlandii, a potem został w Bangkoku wyświęcony na mnicha. Brahm jest autorem licznych książek dotyczących duchowości buddyjskiej, takich jak „Sekretne techniki medytacji buddyjskiego mnicha. Poradnik dla każdego” czy „Buddyjska sztuka znikania. Jak wznieść się ponad problemy”.

Ajahn Brahm – życiorys

Peter Betts, późniejszy mnich Ajahn Brahm, urodził się 7 sierpnia 1951 roku w Londynie w rodzinie robotniczej. Pod koniec lat 60. otrzymał stypendium i zaczął studia na Uniwersytecie Cambridge na wydziale fizyki teoretycznej. Po ich ukończeniu przez rok pracował jeszcze w szkole średniej, a potem wyjechał do Tajlandii, gdzie został uczniem Ajahna Chaha Bodhinyany Mahathery. W wieku 23 lat Ajahn Brahm został wyświęcony w Bangkoku na mnicha i przez kolejne dziewięć lat studiował oraz praktykował w tradycji pustelników leśnych.

Ajahn Brahm przeniósł się do Australii po tym, jak Buddyjskie Towarzystwo Stanu Australia Zachodnia poprosiło go o przyjazd do Perth, by pomóc w nauczaniu Ajahnowi Jagaro. Po pewnym czasie, pod koniec 1983 roku, obydwu mnichom udało się zakupić dużą połać ziemi rolnej (97 akrów), gdzie później powstał klasztor Bodhinyana, pierwszy ściśle buddyjski ośrodek tego typu na półkuli południowej. To tam do dziś mieszka największe zgromadzenie mnichów buddyjskich w Australii. Mnisi sami wznieśli zabudowania, a Ajahn Brahm przy okazji nauczył się instalatorstwa oraz murarstwa.

W 1995 roku Ajahn Jagaro zrzucił mnisie szaty, a wszystkie obowiązki związane z ośrodkiem w Perth spadły na Ajahna Brahma. Z czasem zdobył on uznanie na wielu forach publicznych, występując na konferencjach buddyjskich oraz przyjmując zaproszenia, zwłaszcza od ośrodków a Australii oraz Azji Południowo-Wschodniej. Brahm ceniony jest nie tylko za swoją mądrość i nauki, ale także za duże poczucie humoru. Jest autorem licznych książek dotyczących duchowości buddyjskiej i przybliżających jej mądrości czy przypowieści.

Książki Ajahna Brahma w księgarni internetowej Woblink

W Polsce książki Ajahna Brahma ukazują się nakładem Wydawnictwa Studio Astropsychologii. Wśród dostępnych na Woblink tytułów znajdziecie takie jak „Medytacja buddyjskiego mnicha. Życzliwość, która powraca”, „Opowieści buddyjskiego mnicha. Licencja na szczęście”, „Opowieści buddyjskie dla małych i dużych. Otwierając wrota Twojego serca” czy „Mądrość buddyjskiego mnicha”. Od świadomej medytacji po eliminację niepokoju i gonitwy myśli”. Te i inne dzieła dotyczące duchowości czekają na Was na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.