Ajahn Brahm Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Ajahn Brahm Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Ajahn Brahm, czy raczej Ajahn Brahmavamso Mahathera, a właściwie Peter Betts, to opat klasztoru Bodhinyana w Serpentine w Australii Zachodniej, a także Dyrektor ds. Duchowych Buddyjskiego Towarzystwa Stanu Australia Zachodnia, Doradca ds. Duchowych przy Buddyjskim Towarzystwie Stanu Wiktoria i Stanu Australii Zachodniej, jak również Patron Duchowy Bractwa Buddyjskiego w Singapurze i ośrodka Bodhikusuma Centre w Sydnej. Urodził się w Londynie, po ukończeniu studiów wyjechał jednak do Tajlandii, a potem został w Bangkoku wyświęcony na mnicha. Brahm jest autorem licznych książek dotyczących duchowości buddyjskiej, takich jak „Sekretne techniki medytacji buddyjskiego mnicha. Poradnik dla każdego” czy „Buddyjska sztuka znikania. Jak wznieść się ponad problemy”.

Ajahn Brahm – życiorys

Peter Betts, późniejszy mnich Ajahn Brahm, urodził się 7 sierpnia 1951 roku w Londynie w rodzinie robotniczej. Pod koniec lat 60. otrzymał stypendium i zaczął studia na Uniwersytecie Cambridge na wydziale fizyki teoretycznej. Po ich ukończeniu przez rok pracował jeszcze w szkole średniej, a potem wyjechał do Tajlandii, gdzie został uczniem Ajahna Chaha Bodhinyany Mahathery. W wieku 23 lat Ajahn Brahm został wyświęcony w Bangkoku na mnicha i przez kolejne dziewięć lat studiował oraz praktykował w tradycji pustelników leśnych.

Ajahn Brahm przeniósł się do Australii po tym, jak Buddyjskie Towarzystwo Stanu Australia Zachodnia poprosiło go o przyjazd do Perth, by pomóc w nauczaniu Ajahnowi Jagaro. Po pewnym czasie, pod koniec 1983 roku, obydwu mnichom udało się zakupić dużą połać ziemi rolnej (97 akrów), gdzie później powstał klasztor Bodhinyana, pierwszy ściśle buddyjski ośrodek tego typu na półkuli południowej. To tam do dziś mieszka największe zgromadzenie mnichów buddyjskich w Australii. Mnisi sami wznieśli zabudowania, a Ajahn Brahm przy okazji nauczył się instalatorstwa oraz murarstwa.

W 1995 roku Ajahn Jagaro zrzucił mnisie szaty, a wszystkie obowiązki związane z ośrodkiem w Perth spadły na Ajahna Brahma. Z czasem zdobył on uznanie na wielu forach publicznych, występując na konferencjach buddyjskich oraz przyjmując zaproszenia, zwłaszcza od ośrodków a Australii oraz Azji Południowo-Wschodniej. Brahm ceniony jest nie tylko za swoją mądrość i nauki, ale także za duże poczucie humoru. Jest autorem licznych książek dotyczących duchowości buddyjskiej i przybliżających jej mądrości czy przypowieści.

Książki Ajahna Brahma w księgarni internetowej Woblink

W Polsce książki Ajahna Brahma ukazują się nakładem Wydawnictwa Studio Astropsychologii. Wśród dostępnych na Woblink tytułów znajdziecie takie jak „Medytacja buddyjskiego mnicha. Życzliwość, która powraca”, „Opowieści buddyjskiego mnicha. Licencja na szczęście”, „Opowieści buddyjskie dla małych i dużych. Otwierając wrota Twojego serca” czy „Mądrość buddyjskiego mnicha”. Od świadomej medytacji po eliminację niepokoju i gonitwy myśli”. Te i inne dzieła dotyczące duchowości czekają na Was na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.