Majówkowy Maraton Czytelniczy

Alexandra Reinwarth Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Alexandra Reinwarth Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Alexandra Reinwarth jest niemiecką dziennikarką i pisarką. Mieszka w Walencji. Nie jest z wykształcenia psycholożką, lecz nie przeszkadza jej to być bestsellerową autorką książek, w których analizuje procesy myślowe oraz współczesne bolączki. W Polsce nakładem Wydawnictwa Otwarte ukazały się dotychczas trzy tytuły autorstwa Reinwarth - “Pieprzyć to! Jak przestać spełniać cudze oczekiwania, a zacząć własne”, “Gówno prawda! Jak nie wpadać w pułapki myślowe” oraz “Deadline. Przeżyj ten rok, jakby miał być twoim ostatnim”.

Debiutanckie “Pieprzyć to!” Alexandry Reinwarth

Pierwszą wydaną w naszym kraju książką Alexandry Reinwarth było “Pieprzyć to! Jak przestać spełniać cudze oczekiwania, a zacząć własne” (2020). W tym ni to poradniku, ni to biografii dziennikarka wskazuje sposoby na odzyskanie kontroli nad własnym życiem i odcięcie się od oczekiwań innych osób. “Ty decydujesz o swoim życiu” - łatwo powiedzieć, znacznie trudniej zrealizować. Presja z zewnątrz, strach przed nieznaną drogą, nieudane próby podjęcia innej niż spodziewana decyzji - wszystko to sprawia, że stopniowo poddajemy się i przestajemy wierzyć w nasze własne plany i marzenia. Alexandra Reiwarth namawia, żeby krzyknąć: “pieprzyć to!” i wziąć sprawy w swoje ręce. Na podstawie własnych przeżyć pokazuje, jak nauczyła się znajdować kompromis pomiędzy życiem na dobrej stopie z innymi ludźmi, a pozostawaniem niezależną kobietą. Jej wezwanie, by postawić na realizowane na własnych warunkach szczęście porwało wiele osób na całym świecie i sprawiło, że “Pieprzyć to!” szybko stało się bestsellerem.

“Gówno prawda!” i “Deadline”

Po sukcesie “Pieprzyć to!” w tym samym 2020 roku w Polsce ukazała się kolejna książka Alexandry Reinwarth, “Gówno prawda! Jak nie wpadać w pułapki myślowe”. Niemiecka dziennikarka analizuje w nich procesy rządzące ludzkimi głowami - jak sprawić, żeby robić to samo, co się myśli? Jak przestać działać impulsywnie? Jak zakończyć walkę pomiędzy sercem a rozumem, a tym samym uchronić się przed porażkami, konfliktami i bólem? W “Gówno prawda!” Reinwarth wskazuje na odpowiedzialne za te napięcia ciągi myślowe i podpowiada, z pomocą jakich narzędzi wyrwać się ze szkodliwych schematów.

Najnowszą dostępną w Polsce książką autorstwa Reinwarth jest “Deadline. Przeżyj ten rok, jakby miał być ostatnim”. Rozpoczyna go proste z pozoru zadanie - wyobraź sobie, że został Ci tylko rok życia. Co zrobisz? Jak przeżyjesz te 12 miesięcy? Jakie decyzje podejmiesz, by był to najlepszy okres Twojego (kończącego się) życia? Dziennikarka stawia tezę, że właśnie tak powinno się przeżywać każdy kolejny rok - wyznaczając sobie tytułowy deadline na życie. Taka zmiana perspektywy pozwala zadbać o te elementy codzienności, na które nigdy nie starczało czasu. Spełniać swoje dotychczas odsuwane na bok marzenia. Mieć odwagę podejmować decyzje, przed którymi przedtem się uciekało. Podjąć ryzyko - tylko tyle i aż tyle. Podzielony na sfery życiowe podręcznik zawiera przy każdej z nich serię pytań, które należy sobie zadać, by zrozumieć, jak wielu wymówek już użyliśmy, by nie zrobić tego, czego czasem najbardziej potrzebowaliśmy lub na co mieliśmy ochotę.

Wszystkie trzy dostępne w Polsce książki znajdziecie na Woblinku w formie ebooków oraz książek papierowych.

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Kategoria „Fantastyka / Horror” zawiera książki należące przede wszystkim do gatunku fantastyki. Jest to obszerny, rozbudowany oraz bardzo pojemny gatunek literacki charakteryzujący się osadzaniem opisywanej historii w świecie przedstawionym różnym od rzeczywistego. Autorzy takich publikacji często opisują zjawiska nadprzyrodzone oraz wykreowane przez siebie technologie czy bronie. W ramy fantastyki należy włączyć fantastykę naukową (science fiction), której akcja toczy się zazwyczaj w przyszłości, oraz fantasy, w której znaleźć możemy elementy mitologii i folkloru. W obrębie dokładniejszych podziałów funkcjonują również liczne podgatunki, takie jak na przykład weird fiction, low fantasy, urban fantasy czy space opera. W kategorii „Fantastyka / Horror” znajdują się również książki należące do literatury grozy, czyli horrory. Charakteryzują się one takim ukształtowaniem świata przedstawionego, że występujące w nim wydarzenia nie mogą zostać wytłumaczone bez odwołania się do zjawisk paranormalnych czy nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u odbiorcy poczucia zagrożenia, strachu czy obrzydzenia. Najczęściej podejmowanymi w horrorze motywami są nawiedzenia (ludzi, przedmiotów, miejsc), wampiry, zombie, duchy, wilkołaki, demony, diabły, wiedźmy i tym podobne. W serwisie Woblink.com odnaleźć można należącą do fantastyki postapokaliptycznej serię „Metro” napisaną przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, nominowaną do licznych nagród literackich i utrzymaną w steampunkowym klimacie „Zadrę” Krzysztofa Piskorskiego, książkę „Player One” Ernesta Cline’a, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Spielberga, powieści Terry’ego Pratchetta (zarówno te należące do „Świata Dysku”, jak i te spoza serii). Miłośnicy grozy znajdą tu natomiast zarówno „Frankensteina” Mary Shelley, uznawanego za prekursora całego gatunku, „Draculę” Brama Stokera, dzięki któremu postać wampira na trwałe weszła do popkultury, czy „Dziecko Rosemary” Iry Levin, na podstawie którego Roman Polański wyreżyserował kultowy film pod tym samym tytułem.