Andrzej Maleszka Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    okładka Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło. , Ebook | Andrzej Maleszka

    Niesamowite zdarzenia „Magicznego Drzewa" zaczynają się tutaj. Kuki wyławia z rzeki czerwone krzesło obdarzone potężną mocą. Spełnia ono ludzkie życzenia, te dobre i te złe… Kuki i jego rodzeństwo muszą odnaleźć rodziców, których zmienili niebezpiecznym zaklęciem. Przed nimi setki niebezpieczeństw: olbrzymi lew, most ze światła i latający dom. Upiorna ciotka i sto wyczarowanych psów! Ich tropem podąża na stalowych nogach Max, pragnący zdobyć czerwone krzesło. Opowieści "Magic...

Andrzej Maleszka Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Andrzej Maleszka to wielokrotnie nagradzany reżyser filmowy, scenarzysta, a także twórca literatury dla dzieci i młodzieży. Sławę przyniósł mu kultowy cykl książek pod tytułem „Magiczne drzewo”. Zawodowo związany z teatrem, jest bowiem autorem wielu sztuk, które wystawiano zarówno w teatrze telewizji, jak i na scenie. Obecnie pracuje w poznańskim Teatrze Nowym.

Magiczne drzewo najpopularniejsza seria książek Andrzeja Maleszki

Pierwsza książka z serii „Magiczne drzewo” nosi tytuł „Czerwone krzesło” i ukazała się w 2009 roku nakładem Wydawnictwa Znak. Zyskała tak przychylne opinie literaturoznawców, że dziś jest lekturą szkolną uczniów szkół podstawowych. Cały cykl liczy obecnie aż dwanaście powieści, a na kolejne części wciąż z niecierpliwością wyczekuje grono młodych i niestrudzonych czytelników. Na chwilę obecną na cykl „Magiczne drzewo” składają się tomy: „Czerwone krzesło”, „Tajemnica mostu”, „Olbrzym”, „Pojedynek”, „Gra”, „Cień smoka”, „Świat Ogromnych”, „Inwazja”, „Berło”, „Czas robotów”, „Pióro T-rexa” oraz „Geniusz”.Andrzej Maleszka, korzystając z pisarskiego talentu, zdecydował się przełożyć historię z ekranu na papier, bowiem cykl filmów dla najmłodszych pod tytułem „Magiczne drzewo” był produkowany przez niego wcześniej, w latach 2003‒2006. Jak się szybko okazało, wersja filmowa nie obeszła się bez wielkiego sukcesu. 19 listopada 2007 roku w Nowym Jorku przyznano jej międzynarodową Nagrodę Emmy w kategorii produkcji telewizyjnych dla dzieci i młodzieży. W roku 2009 powstał film o tym samym tytule, także według scenariusza i w reżyserii Andrzeja Maleszki. O prawa do niego ubiegali się giganci tacy jak Paramount i Disney.

Kawaler Orderu Uśmiechu również w naszych ebookach i audiobookach

Akcja książek Maleszki oraz jego produkcji filmowych rozgrywa się w świecie realnym, któremu towarzyszą magiczne zdarzenia. Bogata inwencja twórcza autora pozwala mu zręcznie wplatać do fabuły wątki fantastyczne, które realizują najskrytsze marzenia młodych czytelników. W swojej twórczości nie stroni od dydaktyzmu, jego powieści poruszają też ważne tematy społeczne. W 2015 roku Andrzej Maleszka został uhonorowany Orderem Uśmiechu. O przyznaniu tego wyjątkowego wyróżnienia zadecydowali najmłodsi obywatele Poznania. Dla autora powieści młodzieżowej to ogromne wyróżnienie – sympatia i zaufanie najmłodszych czytelników pozwala mu być bestsellerowym twórcą literatury dziecięcej. Kultowa seria Maleszki w formie e-booków i audiobooków jest dostępna od zaraz w księgarni Woblink.com. Jeśli natomiast wolisz książki papierowe, uspokajamy – je również znajdziesz na Woblinku!

Co znajdziesz w kategorii: Dla młodzieży

Do literatury młodzieżowej zaliczają się książki pisane dla nastoletnich czytelników oraz tak zwanych młodych dorosłych (Young Adult). W literaturze dla młodzieży najczęściej poruszane są tematy i problemy ważne dla osób wkraczających w okres dojrzewania. Autorzy książek zaliczanych do literatury młodzieżowej piszą o pierwszych związkach i rozstaniach, miłości, porzuceniu, przyjaźni, a także o używkach, seksualności czy samobójstwie. Jedną z pozycji w tej kategorii, która podejmuje próbę zmierzenia się z wieloma problemami charakterystycznymi dla okresu dojrzewania, jest na przykład kontrowersyjna powieść „13 powodów” Jaya Ashera, w oparciu o którą powstał głośny serial pod tym samym tytułem (wyprodukowany przez platformę Netflix). Warto pamiętać, że wiele powieści uważanych obecnie za młodzieżowe w przeszłości było adresowanych do starszych czytelników. Dopiero po późniejszych adaptacjach były akceptowane jako powieści dla młodych osób – tak było w przypadku utworów pisanych przez Juliusza Verne’a. Znaczna część jego powieści powstała jako teksty dla dorosłych, jednak zyskały one popularność również wśród młodszych czytelników z uwagi na atrakcyjną formę. Dlatego też powieści Verne’a takie jak „20 000 mil podmorskiej żeglugi” czy „W 80 dni dookoła świata” znajdują się w kategorii „Dla młodzieży”. W tej kategorii odnaleźć można zarówno powieści zaliczane do fantastyki, horroru, kryminału czy thrilleru, jak i romanse, powieści obyczajowe, a także pozycje będące połączeniem dwóch lub więcej gatunków. Do takich należą powieści „Ponad wszystko” Nicoli Yoon, „Fanfik” Natalii Osińskiej, cykl „Buntowniczka z pustyni” Alwyn Hamilton, „Eleonora i Park” oraz „Fangirl” Rainbow Rowell, a także cykl Victorii Aveyard „Czerwona królowa”. Nie zabrakło tu również kultowej i międzypokoleniowej serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz, powieści o Harrym Potterze J. K. Rowling, a także publikacji zaliczanych do klasyki literatury dla młodzieży („Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery).