Andy Weir Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Andy Weir Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Andy Weir to amerykański pisarz, autor książek science fiction. Zadebiutował głośnym „Marsjaninem”, który doczekał się adaptacji filmowej w reżyserii Ridleya Scotta z Mattem Damonem w roli głównej. Weir urodził się 16 czerwca 1972 roku w Davies w Kalifornii i od dzieciństwa lubował w klasyce literackiej science fiction. Studiował informatykę na Uniwersytecie w San Diego, nie skończył jednak studiów. Pracował jako programista, a działalność rozpoczął już w wieku 15 lat. Obecnie mieszka w posiadłości w Kalifornii. Andy Weir jest autorem takich powieści jak „Artemis” czy „Projekt Hail Mary”.

Andy Weir – „Marsjanin”

Debiutancką powieścią Andy’ego Weira jestMarsjanin”. To historia Marka Watney’a, który stał się jednym z pierwszych ludzi, jacy stanęli na Marsie. A teraz może być pierwszym, który zostanie tam już na zawsze. Niespodziewana burza piaskowa zmusza ekspedycję do ucieczki z Marsa. Ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność już po tym, jak wszyscy inni odlecieli. Jest sam w zniszczonym przez wiatr obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i brakiem łączności z Ziemią. W dodatku wszyscy uważają go za martwego, nie może więc liczyć na wyprawę ratunkową. Watney rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, wykorzystując wszystkie swoje zdolności, pomysłowość i wiedzę, a także ogromną determinację… „Marsjanin” stał się hitem, a na jego podstawie powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Ridleya Scotta z Mattem Damonem w roli głównej. Literacki pierwowzór, wydany w Polsce przez Wydawnictwo Akurat, znajdziecie na Woblink w formie książki papierowej lub ebooka.

„Projekt Hail Mary” Andy’ego Weira

Najnowszą wydaną w Polsce książką autorstwa Andy’ego Weira jest powieśćProjekt Hail Mary”. To historia Rylanda Grace’a, jedynego ocalałego członka załogi, która wyruszyła z Ziemi na straceńczą misję ostatniej szansy, by ocalić ludzkość. Problem polega na tym, że Ryland nic nie pamięta, łącznie z tym, kim jest. Czy Ziemia jest już zatem skazana na zagładę? Czy wybudzony ze śpiączki astronauta jest w stanie ją uratować? I czy na pewno jest samotny i zdany tylko na siebie? „Projekt Hail Mary” czeka na Was niecierpliwie na Woblink razem z pozostałymi powieściami Andy’ego Weira. Te i inne książki science fiction znajdziecie tu jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).