Majówkowy Maraton Czytelniczy

Andy Weir Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Andy Weir Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Andy Weir to amerykański pisarz, autor książek science fiction. Zadebiutował głośnym „Marsjaninem”, który doczekał się adaptacji filmowej w reżyserii Ridleya Scotta z Mattem Damonem w roli głównej. Weir urodził się 16 czerwca 1972 roku w Davies w Kalifornii i od dzieciństwa lubował w klasyce literackiej science fiction. Studiował informatykę na Uniwersytecie w San Diego, nie skończył jednak studiów. Pracował jako programista, a działalność rozpoczął już w wieku 15 lat. Obecnie mieszka w posiadłości w Kalifornii. Andy Weir jest autorem takich powieści jak „Artemis” czy „Projekt Hail Mary”.

Andy Weir – „Marsjanin”

Debiutancką powieścią Andy’ego Weira jestMarsjanin”. To historia Marka Watney’a, który stał się jednym z pierwszych ludzi, jacy stanęli na Marsie. A teraz może być pierwszym, który zostanie tam już na zawsze. Niespodziewana burza piaskowa zmusza ekspedycję do ucieczki z Marsa. Ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność już po tym, jak wszyscy inni odlecieli. Jest sam w zniszczonym przez wiatr obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i brakiem łączności z Ziemią. W dodatku wszyscy uważają go za martwego, nie może więc liczyć na wyprawę ratunkową. Watney rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, wykorzystując wszystkie swoje zdolności, pomysłowość i wiedzę, a także ogromną determinację… „Marsjanin” stał się hitem, a na jego podstawie powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Ridleya Scotta z Mattem Damonem w roli głównej. Literacki pierwowzór, wydany w Polsce przez Wydawnictwo Akurat, znajdziecie na Woblink w formie książki papierowej lub ebooka.

„Projekt Hail Mary” Andy’ego Weira

Najnowszą wydaną w Polsce książką autorstwa Andy’ego Weira jest powieśćProjekt Hail Mary”. To historia Rylanda Grace’a, jedynego ocalałego członka załogi, która wyruszyła z Ziemi na straceńczą misję ostatniej szansy, by ocalić ludzkość. Problem polega na tym, że Ryland nic nie pamięta, łącznie z tym, kim jest. Czy Ziemia jest już zatem skazana na zagładę? Czy wybudzony ze śpiączki astronauta jest w stanie ją uratować? I czy na pewno jest samotny i zdany tylko na siebie? „Projekt Hail Mary” czeka na Was niecierpliwie na Woblink razem z pozostałymi powieściami Andy’ego Weira. Te i inne książki science fiction znajdziecie tu jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.