Angela Marsons Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Angela Marsons Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Angela Marsons to brytyjska autorka przetłumaczonych na 28 języków powieści kryminalnych. Jej książki sprzedały się w nakładzie przekraczającym trzy i pół miliona egzemplarzy, a „Niemy krzyk”, otwierający serię z detektyw Kim Stone, od miesięcy nie znika z listy TOP 100 bestsellerów Woblinka. Marsons mieszka w Black Country w środkowej Anglii, razem z partnerem, labradorem i wygadaną papugą.

Początki literackiej kariery Angela Marsonsa

Angela Marsons odkryła pasję do pisania we wczesnej młodości, a dokładniej w szkole podstawowej, kiedy jej praca pisemna o skałach i morzu zaowocowała najlepszą oceną, jaką dostała. Początkowo pisała wyłącznie do szuflady, ale w końcu uległa namowom swojego partnera i zaczęła brać udział w konkursach na opowiadania organizowanych przez czasopismo Writer’s News. Marsons wygrała w nich, a trzy razy została nominowana do nagrody. Zanim zaczęła karierę pisarską pracowała jako ochroniarz w Merry Hill Shopping Centre. Początkowo została odrzucona przez wielu wydawców. Aby opublikować swoje dwie pierwsze powieści skorzystała z programu Amazon KDP. Następnie skupiła się na pisaniu literatury kryminalnej, która przyniosła jej grono wiernych czytelników. Po sukcesie jaki odniosły ebooki jej powieści, Angela Marsons otrzymała propozycję umowy od wydawnictwa Bonnier Publishing Fiction, zainteresowanego wydaniem książek autorki w wersji papierowej.

Cykl Kim Stone

Na polskim rynku wydawniczym, na ten moment, dostępne są wyłącznie dwa kryminały Marsons „Niemy krzyk” i „Diabelska gra”. To dwie pierwsze powieści z cyklu z detektyw inspektor Kim Stone. Pozostałe tomy, jakie ukazały się w ramach serii to „Lost Girls”, „Play Dead”, „Blood Lines”,„Dead Souls”, „Broken Bones”, „Dying Truth”, „Fatal Promise”, „Dead Memories”, „Child's Play”, „First Blood”, „Killing Mind” oraz „Deadly Cry”.

Główna bohaterka, detektyw inspektor Kim Stone to silna, stanowcza i zdecydowana kobieta, która zmaga się ze wspomnieniami traumatycznych przeżyć z dzieciństwa. Pasją samotnej policjantki jest motoryzacja. Jak ujawniła Angela Marsons, detektyw Stone ukrywa przed wszystkimi swój lęk przed igłami. Dodatkowo nienawidzi publicznych wystąpień, a w wolnych chwilach lubi oglądać program „Top Gear” i amerykański reality show „Sędzia Judy” (jako guilty pleasure).

Oprócz powyższego cyklu Angela Marsons ma w swoim dorobku jeszcze dwie inne powieści „Dear Mother” i „The Forgotten Woman”.

„Niemy krzyk” i „Diabelska Gra”

Niemy krzyk” to powieść otwierająca cykl z detektyw Kim Stone. W Black Country dochodzi do morderstwa. Ofiarą jest dyrektorka szkoły. Detektyw Stone czuje, że to dopiero pierwsze z nadchodzącej serii zabójstw. Sprawa komplikuje się, kiedy na światło dzienne zaczynają wychodzić bestialskie zbrodnie sprzed lat, mające miejsce na terenach należących do domu dziecka w Crestwood. Czy te sprawy mogą się ze sobą łączyć? Kolejną książką z cyklu jest „Diabelska gra”. W niezwykle brutalnym ataku zostaje okaleczony gwałciciel. Kim Stone i jej zespół muszą jak najszybciej rozwiązać sprawę, tym bardziej, że mściciel dokonuje kolejnych zabójstw. Śledztwo nabiera coraz większego tempa, a detektyw staje się celem niebezpiecznego mordercy, który prowadzi prywatny, mrożący krew w żyłach eksperyment.

Obie powieści ukazały się w Polsce nakładem wydawnictwa Burda.

W księgarni internetowej Woblink możecie kupić książki Angeli Marsons w formie elektronicznej (ebook) oraz papierowej.

Źródło zdjęcia: http://angelamarsons-books.com/

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.