Doskonale znana przedszkolakom Kicia Kocia pomaga Nunusiowi wziąć kąpiel. Nalewa braciszkowi wody do wanny, robi pianę, podaje ulubiona kaczuszkę… Kąpiel może być też świetną zabawą!
Książeczki o Nunusiu drukowane na twardych, kartonowych stronach przeznaczone są dla najmłodszych czytelników dopiero rozpoczynających swoje przygody z literaturą.
Piąta książeczka o Nunusiu, młodszym braciszku popularnej Kici Koci. Kicia Kocia czyta Nunusiowi książeczki, bawi się z nim i rozśmiesza go, a kiedy jest smutny, pociesza. Kicia Kocia i Nunuś się kochają i kiedy są razem, są szczęśliwi. Książeczka wydrukowana jest na twardych, kartonowych stronach, idealnych dla najmłodszych czytelników rozpoczynających przygody z literaturą.
Kicia Kocia i Nunuś wiedzą, że w każdą pogodę można się dobrze bawić, trzeba się tylko odpowiednio ubrać. Nunuś wkłada kalosze, kiedy pada, ubiera się ciepło, kiedy jest mroźnie, a na plażę zabiera okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem. Nunuś wie już wszystko o pogodzie! Wszystkie odpowiednie ubrania i przedmioty ukryte są w otwieranych okienkach.
Kolejna książka o Kici Koci i Nunusiu z otwieranymi okienkami. Sympatyczna kotka i jej młodszy brat wybierają się w odwiedziny do państwa Kwiatków. Po drodze mijają wiele domów. W każdym z nich mieszka jakaś rodzina, a każda jest inna. Rodziny się od siebie różnią, ale wszystkie są fajne. Kicia Kocia i Nunuś muszą otworzyć wiele okienek, żeby je poznać!
Nunuś, młodszy brat Kici Koci, uczy się korzystać z nocnika. Na początku nie jest to łatwe, ale Kicia Kocia wpada na znakomity pomysł… Książeczki o Nunusiu drukowane na twardych, kartonowych stronach przeznaczone są dla najmłodszych czytelników dopiero rozpoczynających swoje przygody z literaturą.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.