Anita Głowińska Nauki ścisłe i Medycyna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Anita Głowińska Nauki ścisłe i Medycyna - książki, ebooki i audiobooki

Anita Głowińska to polska ilustratorka oraz autorka książek dla dzieci. Jej ilustracje zdobią okładki oraz wnętrza książek z kolekcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Najpopularniejszą serią napisaną przez Głowińską pozostaje kilkadziesiąt tomów „Kici Koci”, a także pozycje składające się na „Fantastyczną serię do kieszonki”.

Twórczość Anity Głowińskiej

Anita Głowińska urodziła się w Gdańsku. Jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie studiowała na kierunku konserwacja i restauracja malarstwa i rzeźny polichromowanej. Kiedy na świecie pojawiły się jej dzieci, zaczęła zapełniać półki literaturą dziecięcą, aż w końcu sama zaczęła ją tworzyć – nie tylko pisać, ale także ilustrować historie. W wolnych chwilach Głowińska pomaga także mężowi, projektując materiały reklamowe (plakaty, katalogi i opakowania). Oprócz kilkudziesięciu publikacji dla najmłodszych czytelniczek i czytelników Anita Głowińska jest także autorką kolorowanek dla dzieci „2-latek rysuje”, gdzie dzieci zapełniają kolorami pojazdy, zwierzęta, zabawki czy jedzenie.

Kicia Kocia i Nunuś Anity Głowińskiej

Najpopularniejszą serią książek autorstwa Anity Głowińskiej pozostaje cykl o Kici Koci. To mała, bystra kotka, która z ciekawością i radością odkrywa otaczający ją świat. Pomagają jej w tym przyjaciele oraz dziadkowie i rodzice. Wśród tytułów z tej serii znajdują się takie jak: „Kicia Kocia u dentysty”, „Kicia Kocia i przyjaciele”, „Kicia Kocia na plenerze” czy „Kicia Kocia na plaży”. Dzięki nim najmłodsi uczą się codziennych czynności, zasad, a także zachowania w różnych sytuacjach, także tych nieco bardziej niebezpiecznych jak burza, która zaskakuje poza domem, albo zagadujący do nich nieznajomy. Głowińska sama ilustruje swoje książki, które pełne są wyrazistych, dużych kształtów i czystych kolorów.

„Kicia Kocia ma braciszka Nunusia” to z kolei tom, w której na scenie obok Kici pojawia się jej mały brat, Nunuś. Seria „Kicia Kocia i Nunuś” przeznaczona jest dla dzieci do 3. roku życia i w krótki, zabawny sposób pokazuje proste sytuacje z życia codziennego maluchów. To książki o niewielkim rozmiarze i twardymi stronami, dzięki czemu są trwałe i bezpieczne w rękach nawet najmłodszych dzieci. Nunuś jest niemowlakiem i dopiero uczy się takich rzeczy jak zasypianie, korzystanie z nocnika czy wychodzenie na spacer. Pomaga mu w tym starsza siostra Kicia i wraz z nimi czytelnicy także poznają świat. Wszystkie książki o Kiciej Koci oraz o Nunusiu ausotrstwa Anity Głowieńskiej wydane są nakładem Wydawnictwa Media Rodzina i czekają na Was na Woblink jako książki papierowe.

Inne książki Anity Głowińskiej w księgarni internetowej Woblink

Oprócz opowiastek o Kiciej Koci oraz jej bracie Nunusiu na Woblink znajdziecie także inne książki autorstwa Anity Głowińskiej. Wśród nich takie tytuły jak: „Dziura w gazecie”, „Do czego służy kotlet?”, „Wielki dramat Zizi” czy kolorowanki z serii „2-latek rysuje”. Czekają na Was wraz z innymi książkami dla dzieci jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Nauki ścisłe i Medycyna

W kategorii „Nauki ścisłe / Medycyna” znajdują się pozycje z dziedziny nauk matematycznych i przyrodniczych oraz medycznych. Do nauk przyrodniczych zalicza się m.in. fizykę, chemię, biologię, astronomię oraz nauki o Ziemi, takie jak geografia czy geofizyka. W skład nauk matematycznych wchodzą informatyka, matematyka oraz sztuczna inteligencja i robotyka. Coś dla siebie znajdą tu zarówno eksperci w danej dziedzinie, jak i zupełni laicy chcący bliżej poznać otaczający ich świat. To dla nich przeznaczone są takie książki jak „Latający cyrk fizyki”, w której autor Jearl Walker podaje przykłady, doświadczenia, ciekawostki, historyjki i fakty, a następnie wyjaśnia je na podstawie pojęć i praw fizyki, „Nie mamy pojęcia” Jorge’a Chama i Daniela Whitesona, którzy za pomocą zabawnych rysunków, infografik i humorystycznych wyjaśnień przedstawiają szereg pytań wciąż wprawiających naukowców w zakłopotanie, „Astrofizyka dla zabieganych” Neila deGrasse’a Tysona, gdzie możemy znaleźć odpowiedzi na intrygujące i poszerzające horyzonty pytania na temat natury przestrzeni i czasu oraz naszego miejsca we wszechświecie. Miłośnicy przyrody odnajdą tu trzy książki belgijskiego dramaturga i poety Maurice'a Maeterlincka – „Życie pszczół”, czyli prozę łączącą świat pszczelarski z nauką, filozofią i poezją, „Życie mrówek” oddające hołd niezwykle głębokiemu i gorącemu poczuciu macierzyństwa u mrówek, a także „Inteligencję kwiatów”, w której autor zwraca uwagę na najmniejsze elementy świata przyrody. Dla zainteresowanych medycyną serwis Woblink.com oferuje m.in. książkę „Leczenie bólu” Łukasza Wordliczka i Jana Dobrogowskiego, w której można poczytać o mechanizmach powstawania bólu, jego charakterze i rodzajach w różnych zespołach chorobowych, farmakologii oraz najnowszych metodach uśmierzania bólu, czy też publikacje z cyklu „Zioła w medycynie”, które są doskonałymi przewodnikami po terapiach uzupełniających.