Anna Ficner-Ogonowska Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Anna Ficner-Ogonowska Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Anna Ficner-Ogonowska jest polską twórczynią powieści obyczajowych, w których często pojawia się także element romansu. Nie planowała zostać pisarką - pracowała jako nauczycielka, zajmowała się domem oraz dwójką dzieci. Pisała “do szuflady”, tylko dla samej siebie. Tą sytuację postanowił zmienić mąż Anny, który w tajemnicy przed żoną wysłał do wydawnictwa jedną z jej powieści - “Alibi na szczęście”. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak i dzięki temu czytelniczki oraz czytelnicy mogli po raz pierwszy zanurzyć się w świat stworzony przez Ficner-Ogonowską. Wiele pochlebnych opinii na temat jej prozy zachęciło autorkę do publikacji kolejnych książek, pełnych emocji historii z życia wziętych. Kolejne tytuły, takie jak “Krok do szczęścia”, “Szczęście w cichą noc” czy “Czas pokaże” powiększyły jeszcze grono jej fanów i sprawiły, że zaczęła łączyć pracę na dwóch etatach - nauczycielki oraz pisarki.

Debiut literacki Anny Ficner-Ogonowskiej

Alibi na szczęście” to opowieść o prawdziwej miłości, przed którą nie da się uciec. Anna Ficner-Ogonowska przedstawia w niej Hanię - kobietę, której życie nagle zatrzymało się w pewien sierpniowy dzień, gdy straciła wszystko, co dotychczas nadawało sens jej życiu. Hania przestała marzyć i jedyne, co planuje to kolejne cele dla swoich uczniów. Trudno się więc dziwić, że gdy na jej drodze staje Mikołaj, Hania boi się zaangażować. Mężczyzna ma jednak na szczęście wystarczająco dużo siły oraz determinacji za ich dwoje i nie zamierza przestać o nią walczyć. Wspiera go przyjaciółka Hani, Dominika, której energia i poczucie humoru dodają rzeczywistości kolorów. Nie można też zapomnieć o pani Irence, posiadającej niekończące się pokłady ciepła i mądrości. To właśnie w jej domu, nad morzem, tam, gdzie na parapecie rosną pomidory, a z kuchni unosi się zapach szarlotki, Hania powoli odnajduje spokój, który wydawał się bezpowrotnie utracony. Wraz z nim wraca także wiara w siebie oraz w siłę miłości. Hania jest wreszcie w stanie sama sobie dać prawo do bycia szczęśliwą. Ta ciepła i dając nadzieję debiutancka powieść Ficner-Ogonowskiej sprawiła, że autorka stała się jedną z czołowych polskich pisarek historii o tym, że nigdy nie jest za późno na szczęście.

Kontynuację perypetii Hani, Dominiki oraz pani Irenki stanowi “Krok do szczęścia”. Hania cieszy się na nadchodzący dzień ślubu swojej przyjaciółki. Nie opuszczają jej jednak przykre wspomnienia z własnej przeszłości, związane z dniem, który miał być najszczęśliwszym momentem jej życia. Wie już jednak, że czas zmierzyć się z własnymi wspomnieniami i pójść naprzód. Widzi, jak bardzo walczą o nią najbliżsi i jak wiele są w stanie dla niej unieść. Jak nikt przypomina jej o tym pani Irenka, niezmiennie podnosząca ją na duchu i dająca nadzieję, że nic jeszcze nie jest przesądzone. Jednak przyszłość nie jest tak prostą drogą do szczęścia - dotąd cierpliwy i czuły Mikołaj zaczyna mieć dość tego, że Hania wciąż ucieka przed jego miłością. Do tego wszystkiego ujawniona zostaje skrzętnie dotąd skrywana rodzinna tajemnica, a w świat Hani wkracza osoba, o której istnieniu kobieta nie miała dotychczas pojęcia … “Krok do szczęścia” przypomina, że życie nigdy nie przestanie nas zaskakiwać. Ale także - że wszystko dzieje się z jakiejś przyczyny, a szczęście jest tuż za rogiem, tylko trzeba wykonać ten pierwszy, najtrudniejszy krok w jego stronę.

Inne powieści Ficner-Ogonowskiej

Jedną z najbardziej znanych powieści Anny Ficner-Ogonowskiej jest “Okruch” - historia o tym, jak nieprzewidywalna, a przy tym piękna jest prawdziwa miłość. Kiedy się pojawia, cały świat staje na głowie, a życie wykonuje obrót o sto osiemdziesiąt stopni. Serce zaczyna bić w zupełnie innym rytmie, a umysł staje się dziwnie zamglony. Czasem wystarczy drobiazg, by tak się stało - nieśmiały uśmiech, przypadkowe dotknięcie dłoni. Tak niewiele trzeba, by zupełnie stracić głowę i utonąć w najsilniejszym uczuciu na świecie. To właśnie dzieje się w życiu głównych bohaterów - mężczyzny, który nic nie wie o swojej rodzinie, a nawet o sobie samym, i kobiety pragnącej, a równocześnie obawiającej się bliskości. “Okruch” to historia pełna sekretów i kłamstw, ale także zaufania, uczenia się na nowo emocji i otwarcia na nową rzeczywistość.

Najnowszą książką Anny Ficner-Ogonowskiej jest wydana w 2020 roku powieść “Jeśli zatęsknię”. Jej główna bohaterka uczy się, jak przezwyciężyć trudności i nie zrezygnować na drodze do szczęścia. Jak znaleźć sens w cierpieniu? Jak wytłumaczyć, czemu akurat ją spotkało nieszczęście? Gdzie znaleźć siłę, by dalej walczyć? A nade wszystko, jak rozpoznać prawdziwą miłość, gdy ta pojawi się na jej drodze, i jak ją zatrzymać? Ficner-Ogonowska po raz kolejny pokazuje, że wszystko ma swoje przyczyny, a także - przede wszystkim - że nadzieja nie umiera nigdy. Nawet po największych tragediach wstaje nowy dzień i wschodzi słońce. A miłość jest silniejsza niż jakiekolwiek przeszkody. Zarówno “Jeśli zatęsknię”, jak i inne tytuły Anny Ficner-Ogonowskiej znajdziecie na Woblinku w wygodnej formie ebooków.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.