Anna Sakowicz Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Anna Sakowicz Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Anna Sakowicz, pisarka urodzona w 1972 roku i autorka bloga Kura Pazurem, od dawna związana jest z twórczością literacką. Już podczas studiów filologii polskiej pracowała jako dziennikarka w szczecińskim „Punkcie Widzenia". Po wielu latach pracy jako doradca metodyczny nauczycieli języka polskiego, objęła stanowisko redaktora naczelnego regionalnego pisma pedagogicznego „Wokół Szkolnych Spraw". Ale dopiero po przeprowadzce do Starogardu Gdańskiego w 2014 roku zaczęła aktywnie tworzyć książki, czego owocem są świetne cykle Anny Sakowicz, które możemy dziś znaleźć w Woblink.

Anna Sakowicz. Książki i rozkwit twórczości

Debiut literacki Anny Sakowicz to zbiór opowiadań i humoresek Żółta tabletka, jednak pisarka szybko zadebiutowała także jako autorka powieści obyczajowych. Jej pierwsza trylogia to Na Kociewiu (Złodziejka marzeń, To się da! nagrodzone przez granice.pl i Już nie uciekam).

Na uwagę zasługuje też Jaśminowa saga, czyli cykl o kilku pokoleniach rodziny Jaśmińskich. Rozgrywa się na tle najważniejszych wydarzeń danej epoki. W jednym miejscu, ale w trzech różnych rzeczywistościach: Danzig, Wolnym Mieście Gdańsku i wreszcie w Gdańsku.

Wśród pozostałych tytułów Anny Sakowicz warto wymienić takie tytuły jak:

  • Nić przeznaczenia
  • Skrzydlate książki
  • Kamienica Schopenhauerów

Anna Sakowicz – książki dla najmłodszych

Ale warto pamiętać, że Anna Sakowicz nie ogranicza się wyłącznie do dorosłych czytelników: podejmuje się także pisania dla dzieci. Jej książki dla najmłodszych, takie jak Leniusiołki oraz Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek nawet po latach cieszą się dużym uznaniem.

Poza życiem literackim, Anna Sakowicz dzieli się także fragmentami swojego życia prywatnego. Jest matką dorosłej córki, żoną, która określa swojego męża jako „najwspanialszego na świecie" (może stąd tyle świetnych postaci męskich w jej powieściach?) oraz opiekunką dwóch kocich łobuzów. Jej pasją są także stare książki oraz jazda na rowerze. Pisząc, realizuje swoje życiowe marzenie: kocha to, co robi, i czerpie z życia pełnymi garściami.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.