Majówkowy Maraton Czytelniczy

Anna Szafrańska II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Anna Szafrańska II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Anna Szafrańska jest polską autorką książek z gatunku literatury kobiecej oraz new adult. Zaczęła pisać już w wieku lat trzynastu, z początku jedynie do szuflady. Po skończeniu osiemnastu lat zaczęła publikować swoją twórczość w Internecie pod pseudonimem Anna Scott. W ten sposób pojawiły się jej pierwsze teksty w stylu fanfiction, a także początki „Teatru życia”, które potem ukazały się jako pierwsze wydane drukiem powieści - „Widmo grzechu” (2017) oraz „Grzech pierworodny” (2018). Szafrańska ukończyła dziennikarstwo oraz komunikację społeczną. Prywatnie uwielbia Jane Austen, siostry Bronte, a także wszelkie filmowe adaptacje ich książek. Obecnie mieszka pod Poznaniem.

Właśnie tak! - seria książek Szafrańskiej

W 2018 roku nakładem wydawnictwa Novae Res ukazała się pierwsza z dwóch książek składających się na serię „Właśnie tak!”. Dzieło pod tym samym tytułem autorstwa Anny Szafrańskiej opowiada historię dwudziestoczteroletniej Stefanii, która zna już smak sukcesu. Z wyróżnieniem ukończyła studia dziennikarskie, po których zaczęła pracować w prestiżowym piśmie kobiecym, a w dodatku pisze książki cieszące się uznaniem i powodzeniem wśród nastolatek. Dzięki temu stać ją na mieszkanie w samym centrum Warszawy, niezły samochód i ubrania z nie byle jaką metką. Pewnego dnia z jej rodzinnej Drzewicy, w której się wychowywała, przychodzi zaproszenie na ślub kuzynki. Stefania uznaje, że jest wystarczająco silna, by zmierzyć się z traumatycznymi wspomnieniami, które stały się jednym z głównych powodów jej przeprowadzki do stolicy. Nie do końca spodziewany powrót do źródeł stanie się jednak dla kobiety początkiem czegoś nowego - czegoś, na co (choć może nie do końca zdawała sobie z tego sprawę) czekała całe swoje dotychczasowe życie. Jej historię kontynuuje drugi tom z serii, „Powiedz tak!”. Stefania wydaje się żyć idealnym życiem - przeprowadziła się do Drzewicy, przyjęła oświadczyny Michała, ma świetną relację z małą pasierbicą, Melanią. A jednak, kilka godzin przed uroczystym przyjęciem zaręczynowym do życia Stefanii i Michała wkracza siostra mężczyzny, która wyraźnie nie przepada za jego wybranką. Podobnie zresztą jak przyszli teściowie. A to tylko pierwsze krople deszczu przed prawdziwą burzą…

Na zawsze - kolejny cykl książek dla dorosłych

Rok 2019 przyniósł kolejne powieści pióra Anny Szafrańskiej, z których dwie składają się na kolejny cykl, wydany nakładem Wydawnictwa NieZwykłe - „Na zawsze”. „Nasze wczoraj” to historia Daniela, do którego życia właśnie wkroczyła Łucja i zmieniła wszystko. Nie powinni byli się spotkać. Wszyscy wokół mówili, że nie są dla siebie, że to wręcz zakazana relacja. Ale serce wygrało nad rozumem, gdy obydwoje nie byli w stanie o sobie zapomnieć. Tylko czy przetrwają wszystkie burze? „Nasze jutro” kontynuuje ich historię - para wciąż mierzy się z wieloma przeciwnościami, trwa jednak razem wbrew wszystkiemu. Obok nich pojawia się Zośka, która nie ukrywa, że traktuje Łucję jak rywalkę. Z czasem przekracza granicę zwykłej zazdrości, a Łucja zaczyna znajdować się w realnym niebezpieczeństwie. Daniel musi działać - nie na wszystko ma jednak wpływ. Przed zakochanymi staje coraz więcej przeszkód i wydaje się, że nie ma dla nich ratunku, ryzyko staje się zbyt duże. Czy może im się udać?

Pink Tatoo - najnowszy cykl Agaty Szafrańskiej

„Pink Tatoo” to wydany w 2020 roku cykl trzech książek autorstwa Anny Szafrańskiej - kolejno są to „Lilianna”, „Malwina” oraz „Jaśmina”. Pierwszy tom opowiada historię tytułowej Lilianny, której jedna nieprzemyślana decyzja sprawiła, że kobieta już zapomniała, jak to jest czuć się bezpiecznie. Z drugiej strony poznajemy Mata, cenionego tatuażystę, który traktuje swoje dzieła nie tylko jako ozdobę, ale także możliwość ukrycia przeszłości i rozpoczęcia czegoś w życiu na nowo. Z początku obydwoje są do siebie bardzo uprzedzeni - Mat uważa Liliannę za kogoś bez ambicji i celu w życiu, a więc kogoś, kim z zasady gardzi. Jednak z czasem zrozumie swoją pomyłkę i zacznie odczytywać prawdziwą Liliannę z zapisków na jej skórze. Tatuaż jest także motywem przewodnim historii „Malwiny” - kobiety, która nauczyła się świetnie pozorować życie. Nakładać codziennie maskę i tylko w nocy naprawdę być sobą - bezbronną, wystawioną na pastwę wspomnień. Obok niej pojawia się Arek - jego ciało pokryte jest wzorami, jednak nie tatuażami. Łączy ich brak chęci znalezienia miłości i obrona przed angażowaniem się w głębsze relacje w obawie przed kolejnym bólem. Czasem jednak właśnie to, czego najbardziej się boimy, staje się tym, czego najbardziej chcemy. Ostatni tom serii „Pink Tatoo”, „Jaśmina”, przedstawia tytułową bohaterkę, która znalazła w Pink Tatoo swoje bezpieczne miejsce, a nawet nową rodzinę. Po rozwodzie niby na nowo poukładała już swój świat, ale to tylko pozory. W dodatku jedynie absolutnie najbliżsi jej ludzie wiedzą o jej tajemnicy, która zdecydowała o pozbawionej miłości przyszłości. Z kolei Tymon świetnie zdaje sobie sprawę, co to znaczy być odpowiedzialnym za błędy i jakimi prawami rządzi się świat. Z czasem stał się niezwykle podejrzliwy i zaczął często używać swoich pięści do obrony przed atakami z zewnątrz. Jaśminę i Tymona łączy przekonanie, że przeszłości nie można zapomnieć i się od niej odciąć, a potem naprawdę narodzić na nowo. Czy na pewno mają rację?

Książki Anny Szafrańskiej oraz wiele innych pozycji literatury kobiecej znajdziecie na Woblinku w wygodnej formie ebooków, audiobooków oraz książek papierowych.

Co znajdziesz w kategorii: II wojna światowa

II wojna światowa - największy konflikt XX wieku

II wojna światowa pozostaje jednym z najbardziej bolesnych i krwawych wydarzeń w historii XX wieku. Jej wspomnienie wciąż jest żywe, a liczne opracowania odkrywają nowe wymiary tego, co działo się w latach 1939-1945. Poświęcone II wojnie światowej książki opowiadają o różnych jej aspektach - polityce, militariach, przebiegu czy ważnych postaciach, także tych zapomnianych lub wcześniej nieznanych. Jedną z najpopularniejszych książek historycznych o II wojnie światowej jest dzieło autorstwa znanego historyka, Timothy’ego Snydera, “Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”. Amerykanin opisuje dzieje ludzi zamieszkujących tereny obecnej Polski, Ukrainy, Białorusi, krajów bałtyckich oraz zachodniej części Rosji, którzy stali się aktorami w teatrze działań dwóch dyktatorów. Nad historią tych krwawych sześciu lat pochyla się także Norman Davies. Jego “Europa walczy. 1939-1945” to monumentalny efekt projektu przedstawienia możliwie jak największej ilości aspektów II wojny światowej w Europie w jednym tomie. Dzięki temu otrzymujemy jedyną w swoim rodzaju panoramę historii kontynentu w tym okresie. Davies nie skupia się na jednym konkretnym wojennym zagadnieniu, lecz przedstawia całościową perspektywę konfliktu. Nad kryzysem i serią decyzji, która ostatecznie doprowadziła do wojny, pochyla się Piotr M. Majewski w książce “Kiedy wybuchnie wojna? 1938. Studium kryzysu”. Te i wiele innych cennych książek historycznych opowiadających o II wojnie światowej czeka na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki w formatach epub, mobi lub pdf.

Książki o II wojnie światowej w Polsce

Wiele znanych i przez wiele lat zapomnianych historii z II wojny światowej wydarzyło się w Polsce. Jednym z najbardziej znaczących dla samych Polaków wydarzeń było Powstanie Warszawskie. Temu wyjątkowemu zrywowi z 1944 roku poświęcona jest inna książka Normana Daviesa, “Powstanie 44”. Brytyjski historyk analizuje je w kontekście zdarzeń od 1939 do 1956 roku, a przy tym uwzględnia bezpośrednie świadectwa uczestników i uczestniczek, przez co staje się nie tylko rzetelnym, ale także poruszającym opracowaniem tego niełatwego tematu. O powstańcach opowiada także Magda Łucyan w reportażu “Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy. Prawdziwe historie”. Autorka oddała głos ostatnim żyjącym świadkom powstania, by mogli własnymi słowami opowiedzieć, dlaczego poszli walczyć, jakie były piękne chwile w tym czasie, a jakie tragedie, jakie ich spotkały. A nade wszystko - jak teraz oceniają tamte decyzje i co chcieliby przekazać następnym pokoleniom? Ta książka to jedna z najlepszych współczesnych odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć ciekawe pamiętniki i wspomnienia z II wojny światowej. Inną niełatwą, ale cenną książką tego typu jest dzieło Patrycji Dołowy zatytułowane “Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu”. Dołowy zebrała w niej historie żydowskich matek, które dla ratowania swoich dzieci musiały dokonać tragicznych wyborów. Przybranych matek, które nie zawsze potrafiły rozstać się z ocalonymi dziećmi. A także samych dzieci, które często już na zawsze pozostały rozdarte pomiędzy dwiema rodzinami, tożsamościami, wdzięcznością i żalem.

Najlepsze książki historyczne o II wojnie światowej

Książki poświęcone II wojnie światowej obejmują wiele różnych jej aspektów. Znajdziecie tu między innymi książki o powstaniu warszawskim, czy książki o obozach koncentracyjnych. Niektóre skupiają się na pojedynczych wydarzeniach. Jedną z nich jest “Leningrad. Tragedia oblężonego miasta 1941-1944” Anny Reid, w której autorka oddaje głos mieszkańcom ocalałym z piekła głodu i chorób, jakie wywołało oblężenie miasta. Wiele autorów i autorek książek o II wojnie światowej porusza w nich temat zapomnianych grup i osób, o których wcześniej nie mówiło się wcale lub niewiele. Monika Sznajderman i Sylwia Chutnik oddają głos zagubionym dotychczas w większości w relacjach dziewczynom, towarzyszkom walki, młodszym i starszym kobietom. “Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” to próba odzyskania pamięci o tych wyjątkowych osobach. Joanna Ostrowska pochyla się nad innymi zagadnieniami społecznymi. W “Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej” stara się uzupełnić ogromną lukę wiedzy o osobach nieheteronormatywnych, które żyły, umierały i walczyły w tym konflikcie. Z kolei Jakub Gołębiowski skupia się na dzieciach urodzonych z powodu wojny, których pochodzenie przez lata ukrywane było przez matki, opiekunów oraz polski system. “Niedopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny”, a także wiele innych fascynujących i ważnych książek historycznych o II wojnie światowej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).