Antoni Libera Religia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Antoni Libera Religia - książki, ebooki i audiobooki

Antoni Libera jest polskim pisarzem, tłumaczem, krytykiem literackim, a także reżyserem teatralnym oraz znawcą twórczości Samuela Becketta. Jednym z największych osiągnięć Antoniego Libery jest przełożenie na język polski oraz wydanie wszystkich dzieł dramatycznych Samuela Becketta, a także części jego utworów prozatorskich, esejów i wierszy. Jest także autorem takich książek jak “Madame” czy “Niech się panu darzy”.

Antoni Libera - życie i twórczość

Urodzony 19 kwietnia 1949 roku w Warszawie Antoni Libera jest synem historyka literatury Zdzisława Libery. Pisarz ukończył studia polonistyczne na Uniwersytecie Warszawskim, a w 1984 roku uzyskał tytuł doktora w Polskiej Akademii Nauk. W latach 80. XX wieku był współpracownikiem Komitetu Obrony Robotników oraz Komitetu Samoobrony Społecznej “KOR”. W okresie między 1988 a 1993 roku Libera był współredaktorem czasopisma “Puls”, a w latach 1996-2001 - kierownikiem literackim Teatru Dramatycznego w Warszawie. Pisarz jest członkiem polskiego PEN Clubu, a także Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz amerykańskiego Samuel Beckett Society. Antoni Libera został uhonorowany za swoją twórczość licznymi wyróżnieniami, między innymi Nagrodą “Literatury na Świecie” (2005), a także nominacją do Nagrody Literackiej Nike. Jego książka “Godot i jego cień” została nominowana do nagrody im. Jana Michalskiego i znalazła się w finale Nagrody Angelus. Jako reżyser teatralny Antoni Libera zrealizował około trzydziestu spektakli, w których zagrali między innymi Zbigniew Zapasiewicz, Maja Komorowska, Adam Ferency, Tadeusz Łomnicki, Andrzej Seweryn czy Zbigniew Zamachowski. Na polu translatorskim Libera przełożył nie tylko twórczość Becketta, ale także “Salome” Oscara Wilde’a czy Sofoklesa. Nowy przekład “Makbeta” Williama Szekspira jest właśnie jego autorstwa - podobnie jak liczne libretta operowe, między innymi “Król Ubu” i “Czarna maska” Krzysztofa Pendereckiego.

“Madame” Antoniego Libery

W 1998 roku nakładem Wydawnictwa Znak ukazało się dzieło prozatorskie autorstwa Antoniego Libery, która jest pełnym ironii portretem samego autora z czasów jego młodości, która przypadła na schyłek lat 60. Narrator snuje opowieść o okresie nauki, a przede wszystkim fascynacji znacznie od niego starszą, a przy tym piękną i tajemniczą kobietą, która uczyła go francuskiego. Równocześnie “Madame” to opowieść o marzeniach i wierze, a przy tym rozliczenie z okresem PRL. Powieść ta została nominowana do Nagrody Literackiej Nike, jak również otrzymała Nagrodę im. Andrzeja Kijowskiego oraz Główną Nagrodę pierwszej edycji konkursu Wydawnictwa Znak. Jej nakład w ciągu kilkunastu lat przekroczył sto tysięcy egzemplarzy - została także przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków. W 2002 roku “Madame” Libery znalazła się w finale irlandzkiej IMPAC Dublin Literary Award, doczekała się również wznowienia wydania w roku 2021.

Antoni Libera - “Godot i jego cień”

Niezwykły znawca twórczości Samuela Becketta, Antoni Libera, w swojej książce “Godot i jego cień” snuje autobiograficzną opowieść o swojej fascynacji tym twórcą, który pozostaje równocześnie jednym z najbardziej tajemniczych pisarzy XX wieku. “Godot i jego cień” przedstawia historię zamiłowania dziełami i osobą Becketta. Narrator przemieszcza się między Warszawą, Nowym Jorkiem a Londynem i Paryżem, by tropić ślady pisarza. To w tej podróży dochodzi do niezwykłego spotkania, w którym stawką staje się jednak coś innego niż miłość. “Godot i jego cień” Antoniego Libery szukają odpowiedzi na fundamentalne pytanie - jaki jest sens życia?

Książki Antoniego Libery w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku czekają na Was zarówno książki autorstwa Antoniego Libery, jak i jego tłumaczenia klasyki światowej literatury. Znajdziecie tu zatem zarówno “Tragedie” Sofoklesa, “Dymitra” Friedricha Schillera czy “Eleutherię” Samuela Becketta, jak i autorskie “Madame”, “Godot i jego cień” lub “Niech się panu darzy”. Twórczość Libery dostępna jest jako książki papierowe lub ebooki.

Co znajdziesz w kategorii: Religia

Najlepsze książki religijne zawierają w sobie uniwersalne zasady, wskazówki i mądrości, z których skorzystać może każdy, bez względu na indywidualne przekonania. To także bogate źródło wiedzy dla wszystkich osób zainteresowanych historią religii świata, w tym historią kościoła katolickiego, prawosławnego lub protestanckiego. Literatura religijna obejmuje zarówno teksty źródłowe, takie jak Pismo Święte (także w popularnym wydaniu Biblii Tysiąclecia) czy Koran, jak i dzieła poruszające tematykę dogmatów religijnych, życia po śmierci czy opisujące przeżycia mistyczne. Bogata oferta książek religijnych dostępnych na Woblink zawiera pozycje pomagające zgłębiać istotę duchowości, zapoznać się z filozofią religii czy etyką religijną. Czytelnicy znajdą tu także biografie religijne, w tym książki o Janie Pawle II, jak również najważniejsze książki księdza Jana Twardowskiego, Piotra Pawlukiewicza, Adama Bonieckiego, Józefa Tischnera lub Jana Kaczkowskiego.

Najlepsze książki o religiach świata

Bez względu na to, czy identyfikujemy się z jakimś wyznaniem czy nie, warto poznawać inne kultury i ich wierzenia. Wiara bowiem od zarania dziejów była jednym z czynników mających wpływ na tworzenie i spajanie społeczeństw. Książki o religiach świata to nie tylko nieocenione skarbnice wiedzy o wierzeniach, ale także historii i tradycjach. W księgarni internetowej Woblink znajdziecie zarówno książki o chrześcijaństwie (na przykład "Wprowadzenie do chrześcijaństwa" oraz "Co to jest chrześcijaństwo?" papieża Benedykta XVI), jak i książki o buddyzmie (takie jak "Buddyzm dla początkujących. Jasne odpowiedzi na główne pytania dotyczące buddyjskich nauk" Noaha Rashety), książki o judaizmie (polecamy "Mistycyzm żydowski i jego główne kierunki" Scholema Gershoma) czy książki o islamie (sięgnijcie po "Światy islamu" Marka Jana Chodakiewicza).

Książką o tematyce buddyjskiej jest także ważna pozycja Sogjala Rinpocze, buddyjskiego mistrza medytacji i znanego na całym świecie nauczyciela, "Tybetańska Księga Życia i Umierania". To arcydzieło duchowości uważane jest za jedną z najbardziej kompletnych interpretacji nauk buddyzmu tybetańskiego, jakie kiedykolwiek powstały. Warto przeczytać jak najwięcej książek poruszających różne zagadnienia religijne, by zrozumieć doktryny i zasady rządzące wierzeniami, a dzięki temu poznać zwyczaje i sposoby myślenia innych osób.

Książki religijne dla dzieci

Dobra książka o religii przybliża swoim odbiorcom skomplikowane zagadnienia religijne w możliwie najbardziej przystępny sposób. Taki cel mają m.in. książki religijne dla dzieci, wśród których znajdziecie na przykład Stary i Nowy Testament przygotowany w formie komiksu lub bogato ilustrowanej, uproszczonej wersji dla najmłodszych. Polecamy także biografie religijne dla dzieci, takie jak "Święci uśmiechnięci. Święty Jan Paweł II", pięknie ilustrowaną biografię papieża Polaka Elizy Piotrowskiej. Zachęcamy także do zapoznania się z dziecięcą literaturę opowiadającą o różnych zwyczajach, w tym "Święta na świecie" Sofie Marii Brand, które pozwolą dzieciom poznać tradycje związane z czasem Bożego Narodzenia. Najlepsze książki religijne dla dzieci nie uciekają także od trudnych pytań. "Bozie, czyli jak wygląda Bóg" Karoliny Oponowicz to fantastyczny przewodnik po sześciu wyznaniach: katolicyzmie, judaizmie, protestantyzmie, prawosławiu, islamie i buddyzmie. Z kolei "Boga przecież nie ma" Patrika Lindenforsa to świetny punkt wyjścia do ważnych rozmów z najmłodszymi. Czym jest wiara? Czy każdy wierzy w boga? Czy każdy bóg opisany jest tak samo? Pomoc w odpowiadaniu na te niezwykle ważne pytania przynoszą polecane książki religijne dla dzieci, które znajdziecie na Woblink między innymi jako ebooki.

Biografie religijne

Literatura religijna to także liczne tytuły zajmujące się poszczególnymi postaciami ważnymi dla różnych wyznań. Znajdziecie tutaj wiele biografii chrześcijańskich papieży - na przykład "Benedykt XVI. Wielki papież czasu kryzysu" Roberto Regoli czy "Życie. Moja historia w Historii" papieża Franciszka. To także liczne książki o Janie Pawle II - "Niezapomniany. Jan Paweł II we wspomnieniach przyjaciół i współpracowników" Włodzimierza Rędziocha, "Dotknąć świętości. Świadectwo o Janie Pawle II" Arturo Mari i Roberta Skrzypczaka czy "Nazywam się Jan Paweł II" Jana W. Góry. Biografie religijne to także liczne opowieści o świętych chrześcijańskich, szczególnie współczesnych. Ich postaci przybliżają takie dzieła jak "Cuda świętego Maksymiliana Marii Kolbego" Katarzyny Pytlarz, "Ojciec Pio. Święty, który walczył z diabłem" Andrei Tornielli lub "Siostra Faustyna. Biografia świętej" Ewy K. Czaczkowskiej. O tej ostatniej świętej polecamy także książkę dla dzieci tej samej autorki, Ewy W. Czaczkowskiej, zatytułowaną "Święta Faustyna i miłosierdzie Boże". Sięgnijcie po książki o religii dostępne w księgarni internetowej Woblink w wygodnej formie ebooków (epub, mobi, pdf), audiobooków lub książek papierowych!