Arthur Conan Doyle Poradniki - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Arthur Conan Doyle Poradniki - książki, ebooki i audiobooki

W 1859 roku urodził się Arthur Conan Doyle, jeden z najważniejszych brytyjskich pisarzy. Doyle był twórcą Sherlocka Holmesa, jednego z najsłynniejszych fikcyjnych detektywów w historii literatury i popkultury. O przygodach detektywa z 221B Baker Street w Londynie napisał kilkadziesiąt opowiadań i powieści, które składają się na dziewięć książek – „Studium w szkarłacie”, „Znak czterech”, „Pies Baskerville'ów”, „Dolina trwogi”, „Przygody Sherlocka Holmesa”, „Wspomnienia Sherlocka Holmesa”, „Powrót Sherlocka Holmesa”, „Jego ostatni ukłon”, „Księga przypadków Sherlocka Holmesa”. Doyle był również lekarzem, spirytystą, miłośnikiem sportu, niedoszłym politykiem.

Życiorys Arthura Conana Doyle

Doyle ukończył medycynę na Uniwersytecie w Edynburgu. Następnie zatrudniony był jako lekarz na statku wielorybniczym Hope of Peterhead, który kursował w okolicach Grenlandii. Doyle pracował również jako chirurg na statku SS Mayumba kursującym do Afryki. W 1885 roku Doyle obronił doktorat nauk medycznych. Tematem jego badań był wiąd rdzeniowy będący następstwem kiły. Po studiach i krótkim epizodzie pracy na statkach Doyle zaczął prowadził prywatną praktykę medyczną. Z powodu małej ilości klientów szybko porzucił zawód, by zająć się pisaniem. Na początku lat 90. XIX wieku przez jakiś czas mieszkał w Wiedniu. W Austrii pogłębiał swoją wiedzę na temat optyki.

Doświadczenie wyciągnięte z czasów studiów Doyle wielokrotnie wykorzystywał przy pracy nad swoimi opowiadaniami. Pomocnikiem Sherlocka Holmesa jest doktor Watson, który wielokrotnie pomagał detektywowi rozwiązywać zagadki, w których niezbędna była wiedza medyczna. Wielu czytelników i krytyków dopatrywało się w postaci Watsona alter-ego Doyle’a. Oprócz wykonywanego zawodu i zainteresowań pisarza i Watsona łączyło uczestnictwo w wojnie brytyjsko-afgańskiej.

Oprócz kryminałów Doyle pisał również powieści zaliczane do gatunku science-fiction, sensacyjne oraz powieści historyczne. Ponadto Doyle napisał kilka książek i opowiadań o przygodach profesora Challengera oraz o przygodach brygadiera Gerarda, jednak te książki nie przyniosły mu takiej sławy jak kryminały z Holmesem i Watsonem w rolach głównych. Najpopularniejszymi książkami Doyle’a, nie będącymi kryminałami, są „Zaginiony świat”, „Trujące pasmo”, „Kraina mgieł”, „Fortele brygadiera Gerarda” oraz „Biała Kompania”.

Debiut literacki

Doyle debiutował powieściowo w 1888 roku powieścią „Studium w szkarłacie”. To pierwsza część kultowego cyklu detektywistycznego. Powracający z wojny do Anglii doktor Watson poznaje ekscentrycznego detektywa Sherlocka Holmesa. Obaj szukają lokum – postanawiają zamieszkać przy 221B Baker Street w Londynie. Wkrótce Holmes zostaje poproszony przez jednego z oficerów Scotland Yardu o pomoc w rozwiązaniu śledztwa. Ofiarą morderstwa padł Enoch Drebber. Sprawa jest o tyle tajemnicza, że na zwłokach nie ma śladów obrażeń, a ofiara ma przy sobie pieniądze i zegarek, co wykluczałoby napad rabunkowy. Na dodatek na ścianie pustego domu, w którym znaleziono denata, krwią na ścianie wypisany jest napis „zemsta”. Tak zaczyna się seria dzieł, których bohater stanie się na przestrzeni lat najbardziej charakterystycznym detektywem na świecie i jedną z najważniejszych postaci literackich w historii.

Kolejna część przygód Sherlocka Holmesa – „Znak czterech” – ukazała się w 1890 roku. W 1892 i 1894 roku swoje premiery miały zbiory opowiadań – „Przygody Sherlocka Holmesa” i „Wspomnienia Sherlocka Holmesa”. Jedną z najpopularniejszych książek Doyle'a jest wydany w 1902 roku „Pies Baskerville'ów”. W powieści widoczne są zainteresowania Doyle'a powieściami grozy. W „Psie Baskerville'ów do Holmesa przybywa doktor Jakub Mortimer, który opowiada mu legendę o tytułowym psie. Choć początkowo Sherlock nie wierzy w bajki o tajemniczym psie, wkrótce okazuje się, że legenda może mieć więcej wspólnego z rzeczywistością, niż mu się wydaje. Właściciel majątko Baskerville'ów zostaje odnaleziony martwy, a niedaleko jego zwłok zostają odkryte ślady wielkiego psa.

W 1905 roku swoją premierę miał zbiór opowiadań „Powrót Sherlocka Holmesa”. Na następne epizody przygód londyńskiego detektywa przyszło czytelnikom czekać blisko dziesięć lat. Dopiero w 1915 roku ukazała się kolejna powieść z cyklu pt. „Dolina trwogi”. Przedostatnim zbiorem opowiadań był „Jego ostatni ukłon” z 1917 roku. Ostatnia książka z Sherlockiem Holmesem w roli głównej – „Księga przypadków Sherlocka Holmesa” – miała swoją premierę w 1927 roku.

Arthur Conan Doyle interesował się spirytyzmem oraz mistyką. Pisarz był uczestnikiem wielu seansów, podczas których przywoływano duchy zmarłych. Doyle był przekonany, że dzięki nim może rozmawiać z duchem swojego przedwcześnie zmarłego syna oraz matki. Co ciekawe, twórca postaci Sherlocka Holmesa czynnie wspierał badania nad spirytyzmem. Nie tylko wspierał finansowo badania, ale również propagował metody leczenia seansami spirytystycznymi. W wielu opowiadaniach Doyle’a pojawiają się wątki związane z tą dziedziną.

Doyle był uznany i popularny już za życia. Na dodatek obracał się w towarzystwie londyńskich intelektualistów. W stolicy Wielkiej Brytanii poznał m.in. Brama Stokera, twórcę „Drakuli”, i Roberta Louisa Stevensona, autora „Wyspy Skarbów”. Z racji swoich zainteresowań związanych z iluzjonizmem, spirytyzmem i szeroko pojętą magią, Doyle chwalił się znajomością z Houdinim, amerykańskim iluzjonistą pochodzenia austro-węgierskiego. Z każdym z nich wymieniał się uwagami na temat swoich powieści.

Arthur Conan Doyle zmarł w 1930 roku.

Książki Arthura Conan Doyle’a na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Arthura Conan Doyle’a we wszystkich formatach (ebook, audiobook i książka papierowa). Najwięcej z nich stanowią książki wchodzące w skład cyklu o przygodach słynnego detektywa Sherlocka Holmesa.

Co znajdziesz w kategorii: Poradniki

Kategoria poradników pełna jest tytułów, które pozwalają nam stosunkowo łatwo zdobywać wiedzę w różnych dziedzinach. Znajdziecie tutaj książki poświęcone zarówno rozwojowi osobistemu, jak i takie, których przedmiotem są zwierzęta, dom i ogród, psychologia międzyludzka, zdrowie, uroda lub zdrowy styl życia. Zastanawiacie się jak dobrze prowadzić dietę, podejść do przygotowania strategii biznesowej, jak wygląda adopcja wymarzonego psa, bądź poszukujecie inspiracji kulinarnej? Na Woblink znajdziecie szeroki wybór poradników, które umożliwią Wam zdobycie cennej, merytorycznej wiedzy i poradzenie sobie z różnorodnymi wyzwaniami, które staną na Waszej drodze. Ich autorkami i autorami są z reguły eksperci i specjaliści z wybranej dziedziny, tacy jak bestsellerowi twórcy Dominika Musiałowska, Alexandra Reinwarth, Federica Bosco czy Christel Petitcollin. Na szczęście w dzisiejszym świecie nie trzeba ich szukać ze świecą – ich cenne porady macie na wyciągnięcie ręki na Woblink!

Różne rodzaje poradników

Na Woblink znajdziecie szeroki wybór ebooków związanych z naturą i światem zewnętrznym. Wśród nich znajduje się wiele poradników o zwierzętach, w tym poradniki o psach takie jak "Szczeka, merda, mówi. Jak być najlepszym człowiekiem swojego psa" autorstwa Zofii Zaniewskiej-Wojtków i Piotra Wojtków oraz "Oczami psa. Co psy wiedzą, myślą i czują" autorstwa Alexandry Horowitz. Miłośnikom koni polecamy książkę "Konie nigdy nie kłamią. Istota pasywnego przywództwa" Marka Rashida, a także poradnik dobrego hodowcy, taki jak "Pszczoły. Poradnik hodowcy" Wernera Gekelera.

Jeśli bardziej interesują Was rośliny, nie martwcie się – ich pielęgnacja również może być wyzwaniem. Dlatego gorąco polecamy opracowane przez specjalistów poradniki ogrodnicze, takie jak "Szczęśliwe rośliny. Praktyczny poradnik o zasadach pielęgnacji ponad 100 kwiatów doniczkowych" Deborah L. Martin czy "Co gdzie rośnie. 1900 roślin ogrodowych na każde stanowisko" Willery Didier.

Czujecie potrzebę odświeżenia swojego wnętrza, ale nie wiecie, od czego zacząć? A może potrzebujecie wsparcia w porządkowaniu przestrzeni, by na nowo odkryć, jak wygląda Wasz dom? Woblink oferuje szeroką kategorię poradników poświęconych temu tematowi. Znajdziecie tu nie tylko znaną "Magię sprzątania" Marie Kondo, ale także wiele innych cenionych poradników wnętrzarskich, takich jak "Jak odgruzować swój dom" Ewy Święcickiej, "Mieszkaj szczęśliwie. Jak stworzyć dom, który obdarzy was szczęściem i zdrowiem" Victorii Harrison oraz "Na swoim miejscu. Przewodnik po organizacji domu, szafy i życia" Cleo Shearer i Joanny Teplin.

Cenne poradniki o zdrowiu

W bogatej ofercie poradników dotyczących zdrowia znajdziecie wiele interesujących tytułów, dotyczących zasad zdrowego odżywiania czy kwestii dolegliwości. Na przykład książka Alisy Vitti „FLO. Jak zapanować nad hormonami i przeciągnąć je na swoją stronę” koncentruje się na zaburzeniach hormonalnych, podczas gdy „Szczęśliwa przyszłość. Uwolnij się od traum” autorstwa Gabrielle Bernstein dotyczy problemów psychicznych.

Na Woblink czekają na Was także najlepsze poradniki dotyczące urody. W ostatnim czasie szczególnie popularna stała się koreańska pielęgnacja twarzy. Informacje o niej znajdziecie w bestsellerowym ebooku "Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji" Charlotte Cho lub "Koreański masaż twarzy i ciała. Domowy lifting bez skalpela" Wee Soo Young.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także poradniki modowe. „Szafa kapsułowa” Anny Nowak-Krzywańskiej pomoże Wam stworzyć garderobę złożoną tylko z ulubionych rzeczy, natomiast książka „Sekrety stylowej szafy. Królewska garderobiana radzi, jak się ubierać i dbać o ubrania” to praktyczny przewodnik stworzony przez Alicię Healey, garderobianą z pałacu Buckingham. Dzięki niej dowiecie się, jak wybierać odpowiednie ubrania oraz jak o nie dbać. To doskonała okazja, by uczyć się od najlepszych i to w przystępny sposób!

Najlepsze poradniki biznesowe

Rozwój osobisty to nie tylko kwestia wyglądu i zdrowia. Na Woblink znajdziecie również bogaty zasób poradników biznesowych stworzonych przez wybitnych specjalistów. Pośród bestsellerów warto zwrócić uwagę na "Nowego Jednominutowego Menedżera" autorstwa Kena Blancharda i Spencera Johnsona. Rekomendujemy także ebooki Briana Tracy'ego, na przykład jego zachwycającą książkę "Psychologia sprzedaży. Podnieś sprzedaż szybciej i łatwiej, niż kiedykolwiek uważałeś za możliwe". Wspólnie z Markiem Thompsonem, Tracy opracował również cenny poradnik "Stwórz teraz wspaniałą firmę! ", w którym przedstawia siedem sprawdzonych zasad, pomagających usprawnić działanie każdej firmy, niezależnie od branży.

W biznesie jednym z zaskakująco problematycznych obszarów bywa przywództwo. Jak być dobrym liderem? Odpowiedzią może być książka Scotta Kima "Szef wymagający i wyrozumiały. Jak skutecznie zarządzać, nie tracąc ludzkiego oblicza". W innym dziele porusza on równie ważny, a przy tym nawet trudniejszy temat - "Toksyczne miejsce pracy. Jak skutecznie walczyć z uprzedzeniami, stereotypami, tyranią czy mobbingiem". Te i wiele innych cennych książek poradnikowych o biznesie czeka na Was na Woblink!

Ciekawe poradniki dla rodziców

Najlepsze poradniki oferują merytoryczną wiedzę w sposób przystępny, umożliwiając każdemu skuteczne radzenie sobie z problemami, które poruszają. Nie istnieje jeden uniwersalny poradnik dla rodziców, który mógłby zaspokoić wszelkie potrzeby związane z wychowaniem dzieci. Niemniej jednak, warto sięgnąć po poradnik wychowania dzieci, taki jak na przykład ebook "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły" Adele Faber i Elaine Mazlish. Justyna Suchecka z kolei w swojej książce "Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze" porusza istotny temat zdrowia psychicznego, dostarczając cennych informacji zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Natomiast "Jak nie ranić własnego dziecka? O wychowaniu bez awantur" autorstwa Nicoli Schmidt oferuje wielowymiarowe spojrzenie na wychowanie, koncentrując się na eliminacji niepotrzebnych negatywnych emocji oraz gwałtownych reakcji. Gorąco polecamy także "Jak nie zgubić dziecka w sieci. Rozwój, edukacja i bezpieczeństwo w cyfrowym świecie" Mikołaja Marceli i Zyty Czechowskiej. Książka ta uczy, jak odpowiedzialnie korzystać z nowych technologii i jak mądrze wyznaczać granice.

Coś dla kreatywnych

Na Woblink mamy tak szeroki wybór poradników, że z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie! Wszystkich kreatywnym duszom rekomendujemy różnorodne książki typu DIY, czyli "zrób to sam", które pomogą Wam stworzyć coś wyjątkowego na własną rękę. "Bransoletki DIY" Karin Schaefer, "Wymysły Malitki DIY" Patrycji Malitki czy "Damskie laboratorium. Przepisy na domowe kosmetyki" Angeliki Gumkowskiej to tylko niektóre spośród wielu tytułów, które zainspirują Was do twórczych działań.

Jeśli pasjonujecie się opowiadaniem historii, zachęcamy do sięgnięcia po poradniki pisarskie, takie jak znany „Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika” Stephena Kinga czy „O pisaniu. Na chłodno” Remigiusza Mroza. Różnorodność dostępnych poradników sprawia, że nie ma mowy o nudzie! Ponadto, skutecznie wspierają one w osobistym rozwoju oraz w rozwiązywaniu wielu problemów.

Szeroka oferta poradników czeka na Was na Woblink w formie książek papierowych, audiobooków oraz ebooków (epub, mobi, pdf).