Barbara Włodarczyk Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Barbara Włodarczyk Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Barbara Włodarczyk jest polską dziennikarką telewizyjną, a także autorką książek opisujących współczesną Rosję. Po ukończeniu studiów dziennikarskich Włodarczyk pracowała od 1985 roku w Telewizji Polskiej w redakcji publicystyki międzynarodowej. Od początku swojej działalności zajmuje się kwestiami związanymi z krajami byłego Związku Radzieckiego. W latach 2004-2009 Barbara Włodarczyk była korespondentką TVP w Moskwie. Na początku XXI wieku tworzyła także autorski cykl reportaży zatytułowany “Szerokie Tory”. Od 2013 roku jest autorką programu “Sąsiedzi” (TVP Info), a od 2019 prowadzi “Magazyn Ekspresu Reporterów” (najpierw TVP2, później TVP1).

Barbara Włodarczyk - “Nie ma jednej Rosji”

Pierwszym zbiorem reportaży Barbary Włodarczyk, który ukazał się w formie książkowej, było dzieło “Nie ma jednej Rosji”. Po raz pierwszy ukazało się w 2013 roku, a kolejna wersja została opublikowana w 2022 nakładem Wydawnictwa Literackiego. W swoich tekstach Włodarczyk pokazuje nie tylko Moskwę i związany z jej statusem stolicy styl życia. W “Nie ma jednej Rosji” znajdziemy nastolatki w czasie szkoleń w szkole kadetek, spotkamy dziewczynę porwaną w Dagestanie, a także milionera, który przeżył nagłe nawrócenie duchowe. Pozornie przeciętni mieszkańcy Rosji ukazują swoim życiem przemiany, jakie były udziałem tego kraju w ostatnich dwudziestu latach.

“Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin” Barbary Włodarczyk

Innym książkowym reportażem autorstwa Barbary Włodarczyk była “Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin. Reportaże z Rosji”. Tym razem dziennikarka próbuje dowiedzieć się, co tak naprawdę Rosjanie myślą o swoim prezydencie? Żeby to zrobić, Włodarczyk rusza zarówno na daleką Syberię, jak i wkracza na salony oligarchów. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu dobrze wie, z kim powinna rozmawiać i o co pytać, by poznać myśli, uczucia i sposób życia współczesnych Rosjan, a nade wszystko ich opinie o Władimirze Putinie i współczesnej Rosji. Sprzedawca figurek, kołchozowy kierowca czy szefowa fundacji pozwalają zobaczyć znacznie wyraźniej to, czego często brak w przekazach medialnych opowiadających o ich kraju.

Książki Barbary Włodarczyk w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku czekają na Was wszystkie wydane przez Wydawnictwo Literackie książki autorstwa Barbary Włodarczyk. Te i inne reportaże, także opowiadające o współczesnej Rosji, znajdziecie tutaj w formie ebooków, audiobooków lub książek papierowych.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o historii najnowszej

Historia najnowsza obejmuje okres od zakończenia nowożytności, czyli przełom XVIII i XIX wieku, aż do czasów współczesnych. Dlatego wiele książek z kategorii „Historia najnowsza” poświęconych jest wojnom światowym, powstaniu warszawskiemu czy okresowi PRL-u. Pozycje przedstawiające czasy II wojny światowej stanowią tak dużą część książek, że zostały umieszczone w odrębnej podkategorii „II wojna światowa”. Główny trzon kategorii „Historia najnowsza” stanowią książki oscylujące wokół tematyki wojen światowych („Legiony – droga do legendy” Marka A. Koprowskiego, „Niewygodny Polak” Macieja Bernatta-Reszczyńskiego), powstania warszawskiego („Duch ’44. Siła ponad słabością” Stanisława Zasady), PRL-u („»Ciekawe« życie w PRL-u. I co dalej?” Bogusława Homickiego) oraz Solidarności („Tu radio Solidarność” Pawła Pietkuna). Jednak znaleźć tu można także takie publikacje jak „Kobiety wywiadu” Przemysława Słowińskiego, który przedstawia biografie najsłynniejszych agentek i szpiegów, m.in. Mathilde Carré, Coco Chanel czy Krystyny Skarbek. W tej kategorii znajduje się też „Epilog do »Kamieni na szaniec«” profesora Grzegorza Nowika, ukazujący szerzej tło wydarzeń przedstawionych przez Aleksandra Kamińskiego w jego słynnej książce. Najnowszej historii poświęcona została chociażby „Polska 1945–2015. Historia polityczna” Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka – jedna z niewielu monografii przedstawiających w takiej formie losy współczesnej Polski. Nie może zabraknąć także opisów brawurowych ucieczek, m.in. z obozów śmierci – Auschwitz, Sobiboru, sowieckich łagrów czy pilnie strzeżonych twierdz, które w „Słynnych ucieczkach Polaków” opisał Andrzej Fedorowicz.