Becca Fitzpatrick Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Becca Fitzpatrick Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Becca Fitzpatrick jest amerykańską powieściopisarką, autorką książek fantastycznych dla młodzieży, której szeroką rozpoznawalność przyniosła (także w Polsce) seria powieści "Szeptem".

Marzycielka Becca Fitzpatrick

Becca Fitzpatrick urodziła się 3 lutego 1979 roku w Centerville, gdzie odebrała edukację przedszkolną oraz ukończyła pierwszą klasę szkoły podstawowej. Później, wraz z rodziną przeprowadziła się do North Plate, w stanie Nebraska. Od dziecka dużo czytała, przede wszystkim w powieści detektywistyczne Carolyn Keene, Kathryn Kenny oraz Roalda Dahla. Prześladowana przez rówieśników Becca, uciekała w świat opowieści, zarówno tych zapisanych na kartach książek, jak i tych, które wymyślały wraz ze starszą siostrą, Heather. Tak powstała jej pierwsza historia "Autobusowa przygoda". Jak twierdzi, decyzję o zostaniu pisarką Becca podjęła w trzeciej klasie szkoły podstawowej, po obejrzeniu filmu "Miłość, szmaragd i krokodyl" z Michaelem Douglasem i Kathleen Turner w rolach głównych.

W szkole średniej, Becca Fitzpatrick brała udział w wielu aktywnościach. Biegała na przełaj, grała na klarnecie w szkolnym zespole, była częścią składu drużyny koszykowej. Pisarka była także członkinią VICA oraz National Honor Society. Po ukończeniu liceum w 1997 roku, rozpoczęła studia na Uniwersytecie Brighama Younga. Niepoprawna marzycielka, marzyła o karierze szpiega. Ostatecznie, po uzyskaniu stopnia Community Health w 2021 roku, Fitzpatrick podjęła pracę jako sekretarka, nauczycielka oraz księgowa w szkole średniej w Provo. Rok wcześniej weszła w związek małżeński z Justinem Fitzpatrickiem. Mężczyzna, w prezencie na jej 24 urodziny żony, zapisał ją na kurs pisarski, gdzie powstały pierwsze szkice do "Szeptem". Pracę nad książką Becca Fitzpatrick ukończyła jednak dopiero po pięciu latach.

Obecnie, wraz z mężem i dwójką dzieci wiedzie spokojne życie w Kolorado skupiając się na swoich pasjach, tj. pisaniu, balecie, fotografii, antycznej biżuterii, czy gotyckich romansach. Wśród swoich ulubionych pisarzy wymienia m.in. Johna Grishama, Dianę Gabaldon, Karen Joy Fowler, Jane Austen, Meg Cabot, Lucy Maud Montgomery.

Szeptem Becci Fitzpatrick

Debiutancka książka Becci Fitzpatrick, "Szeptem", wydana w 2008 roku z miejsca zyskała status bestsellera "New York Timesa". Ta powieść z gatunku paranormal romance opowiada historię miłości szesnastoletniej Nory Grey oraz upadłego anioła Patcha wplątanych w odwieczną walkę dobra ze złem.

Ciepłe przyjęcie fanów oraz krytyków literackich przekonało autorkę do napisania kontynuacji. "Crescendo" trafiło do księgarń w 2010 roku. Trzeci tom, "Cisza", który planowo miał zamykać trylogię, został wydany zaledwie rok później. Ostatecznie, w 2012 roku Becca Fitzpatrick zakończyła sagę w czwartym tomie - "Finale". Książki z serii "Szeptem" w Polsce wydało najpierw "Wydawnictwo Otwarte". Obecnie za serię odpowiada "Poradnia K".

Do uniwersum "Szeptem" należą także (niewydane w Polsce) powieści graficzne uzupełnione o pierwsze szkice autorki oraz antologia "Kiss Me Deadly: 13 Tales of Paranormal Love" opowiadająca o relacji Chaunceya i Patcha. Mimo, iż Becca Fitzpatrick w 2012 roku poinformowała na swoim Twitterze (X), że sprzedała prawa do ekranizacji powieści, do dziś nie doczekaliśmy się realizacji obrazu.

Dwie niepowiązane z serią książki, "Black Ice" oraz "Niebezpieczne kłamstwa" zostały wydane kolejno w 2014 oraz 2016 roku. W księgarni internetowej Woblink znajdziecie "Szeptem" oraz "Crescendo" w formacie ebooka oraz książki papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Książki obcojęzyczne

W kategorii „Książki obcojęzyczne” umieszczone zostały wszystkie utwory napisane w języku innym niż polski. Znajdują się tutaj publikacje autorów pochodzących z różnych krajów i kultur, poruszające wiele różnych tematów, problemów czy zagadnień. Publikacje w kategorii „Książki obcojęzyczne” przeznaczone są dla czytelników, którzy przez lekturę książek w językach obcych chcą podszkolić swoją znajomość danego języka. Niektóre z publikacji zostały specjalnie przygotowane, aby pomóc w takiej nauce. Znaleźć tu można zarówno klasyki literatury światowej, jak i książki współczesnych pisarzy. Czytelnicy mogą przeczytać w oryginale m.in. książki amerykańskiego pisarza, autora fantasy i opowieści grozy oraz jednego z prekursorów fantastyki naukowej H.P. Lovecrafta (“The Call of Cthulhu”, “The Shadow Out of Time”), czołowego przedstawiciela nurtu powieści detektywistycznej i twórcy postaci Sherlocka Holmesa, Arthura Conana Doyle’a (“The Hound of the Baskervilles”, “A Study in Scarlet”), czy irlandzkiego poety, prozaika i dramatopisarza Oscara Wilde’a (“The Happy Prince and Other Tales”, “The Canterville Ghost”). W nauce języka pomogą wydania dwujęzyczne, tego typu pozycje oferuje m.in. wydawnictwo Wymowne. W ich ofercie znaleźć możemy takie tytuły jak “Treasure Island” Roberta Louisa Stevensona, “Heart of Darkness” Josepha Conrada czy “The Sphinx Without a Secret” Oscara Wilde’a. Alternatywny sposób nauki proponuje wydawnictwo Poltex. Przygotowane przez nich książki mają pomóc czytelnikowi w nauce dzięki czytaniu i jednoczesnym słuchaniu przez niego tekstu w języku angielskim oraz wykonywaniu specjalnych ćwiczeń po każdym rozdziale. Oferują oni takie tytuły jak “The Adventures of Sherlock Holmes” Arthura Conana Doyle’a, “Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery, “The Secret Garden” Frances Hodgson Burnett, “Frankenstein” Mary Shelley, “Alice in Wonderland” Lewisa Carrolla czy “The Picture of Dorian Gray” Oscara Wilde’a. Najwięcej książek w tej kategorii napisanych zostało w języku angielskim, ale znajdują się tu również pozycje w języku rosyjskim, francuskim czy niemieckim.