Becca Fitzpatrick Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Becca Fitzpatrick Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Becca Fitzpatrick jest amerykańską powieściopisarką, autorką książek fantastycznych dla młodzieży, której szeroką rozpoznawalność przyniosła (także w Polsce) seria powieści "Szeptem".

Marzycielka Becca Fitzpatrick

Becca Fitzpatrick urodziła się 3 lutego 1979 roku w Centerville, gdzie odebrała edukację przedszkolną oraz ukończyła pierwszą klasę szkoły podstawowej. Później, wraz z rodziną przeprowadziła się do North Plate, w stanie Nebraska. Od dziecka dużo czytała, przede wszystkim w powieści detektywistyczne Carolyn Keene, Kathryn Kenny oraz Roalda Dahla. Prześladowana przez rówieśników Becca, uciekała w świat opowieści, zarówno tych zapisanych na kartach książek, jak i tych, które wymyślały wraz ze starszą siostrą, Heather. Tak powstała jej pierwsza historia "Autobusowa przygoda". Jak twierdzi, decyzję o zostaniu pisarką Becca podjęła w trzeciej klasie szkoły podstawowej, po obejrzeniu filmu "Miłość, szmaragd i krokodyl" z Michaelem Douglasem i Kathleen Turner w rolach głównych.

W szkole średniej, Becca Fitzpatrick brała udział w wielu aktywnościach. Biegała na przełaj, grała na klarnecie w szkolnym zespole, była częścią składu drużyny koszykowej. Pisarka była także członkinią VICA oraz National Honor Society. Po ukończeniu liceum w 1997 roku, rozpoczęła studia na Uniwersytecie Brighama Younga. Niepoprawna marzycielka, marzyła o karierze szpiega. Ostatecznie, po uzyskaniu stopnia Community Health w 2021 roku, Fitzpatrick podjęła pracę jako sekretarka, nauczycielka oraz księgowa w szkole średniej w Provo. Rok wcześniej weszła w związek małżeński z Justinem Fitzpatrickiem. Mężczyzna, w prezencie na jej 24 urodziny żony, zapisał ją na kurs pisarski, gdzie powstały pierwsze szkice do "Szeptem". Pracę nad książką Becca Fitzpatrick ukończyła jednak dopiero po pięciu latach.

Obecnie, wraz z mężem i dwójką dzieci wiedzie spokojne życie w Kolorado skupiając się na swoich pasjach, tj. pisaniu, balecie, fotografii, antycznej biżuterii, czy gotyckich romansach. Wśród swoich ulubionych pisarzy wymienia m.in. Johna Grishama, Dianę Gabaldon, Karen Joy Fowler, Jane Austen, Meg Cabot, Lucy Maud Montgomery.

Szeptem Becci Fitzpatrick

Debiutancka książka Becci Fitzpatrick, "Szeptem", wydana w 2008 roku z miejsca zyskała status bestsellera "New York Timesa". Ta powieść z gatunku paranormal romance opowiada historię miłości szesnastoletniej Nory Grey oraz upadłego anioła Patcha wplątanych w odwieczną walkę dobra ze złem.

Ciepłe przyjęcie fanów oraz krytyków literackich przekonało autorkę do napisania kontynuacji. "Crescendo" trafiło do księgarń w 2010 roku. Trzeci tom, "Cisza", który planowo miał zamykać trylogię, został wydany zaledwie rok później. Ostatecznie, w 2012 roku Becca Fitzpatrick zakończyła sagę w czwartym tomie - "Finale". Książki z serii "Szeptem" w Polsce wydało najpierw "Wydawnictwo Otwarte". Obecnie za serię odpowiada "Poradnia K".

Do uniwersum "Szeptem" należą także (niewydane w Polsce) powieści graficzne uzupełnione o pierwsze szkice autorki oraz antologia "Kiss Me Deadly: 13 Tales of Paranormal Love" opowiadająca o relacji Chaunceya i Patcha. Mimo, iż Becca Fitzpatrick w 2012 roku poinformowała na swoim Twitterze (X), że sprzedała prawa do ekranizacji powieści, do dziś nie doczekaliśmy się realizacji obrazu.

Dwie niepowiązane z serią książki, "Black Ice" oraz "Niebezpieczne kłamstwa" zostały wydane kolejno w 2014 oraz 2016 roku. W księgarni internetowej Woblink znajdziecie "Szeptem" oraz "Crescendo" w formacie ebooka oraz książki papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.