Majówkowy Maraton Czytelniczy

Bogdan Lach Nauka języków obcych - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Bogdan Lach Nauka języków obcych - książki, ebooki i audiobooki

Bogdan Lach to psycholog śledczy, biegły z zakresu psychologii, a przede wszystkim jeden z topowych polskich profilerów. Jest specjalistą w dziedzinie przestępstw związanych z użyciem przemocy i pierwszym polskim psychologiem śledczym, który zajął się profilowaniem kryminalistycznym. Bogdan Lach jest autorem publikacji „Profilowanie kryminalistyczne” będącej pierwszą polską monografią poświęconą pracy profilera, a także współautorem takich tytułów jak „Dzieciobójczynie”, „Zbrodnia niedoskonała” i „Motyw ukryty. Z archiwum profilera". Oprócz książek Lach ma na swoim koncie kilkadziesiąt artykułów z zakresu psychologii śledczej, które zostały opublikowane zarówno w polskich, jak i zagranicznych czasopismach.

Topowy polski profiler

Przyszedł na świat w 1976 roku. Ukończył studia na Uniwersytecie Śląskim. Pracował jako funkcjonariusz Służby Więziennej, ekspert KWP w Bielsku Białej i koordynator Zespołu Psychologów KWP w Katowicach. Obecnie, już jako emerytowany, ale nadal czynny zawodowo podinspektor Policji, jest radcą Wydziału Kryminalnego w Katowicach. Dodatkowo na Uniwersytecie SWPS wykłada szereg przedmiotów związanych z kryminalistyką, takich jak między innymi profilowanie psychologiczne, psychologia śledcza, psychologia zeznań świadków i wyjaśnień podejrzanych. Prowadzi także zajęcia z działalności służb interwencyjnych.

Jako profiler stworzył kilkaset profili psychologicznych oraz kryminalistycznych nieznanych przestępców dopuszczających się różnych kategorii przestępstw i brał udział w przeszło stu sprawach kryminalnych. Od lat jest biegłym sądowym w zakresie psychologii. Za swoje niebagatelne osiągnięcia odznaczono go Złotym Krzyżem Zasługi i Odznaką Zasłużony Policjant. Lach jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego.

Książki Bogdana Lacha

>Bogdan Lach jest autorem jeden samodzielnej publikacji oraz współautorem trzech książek dotyczących tematów kryminalnych. Dodatkowo, wspólne z Motyw ukryty”. Obie książki są efektem współpracy profilera z autorką bestsellerowych powieści kryminalnych, Katarzyną Bondą.

Bogdan Lach i Katarzyna Bonda

Postać Bogdana Lacha przedarła się szturmem do mediów i świadomości szerokiej publiczności dzięki współpracy z Katarzyną Bondą. Pisarka na początku swojej kariery interesowała się niszowym ówcześnie tematem profilowania kryminalistycznego. Jeszcze jako dziennikarka postanowiła zgłosić się do Bogdana Lacha, aby dowiedzieć się więcej o pracy profilera. Już po pierwszym spotkaniu wiedziała, że bohaterka jej pierwszej powieści będzie profilerką. Tak narodziła się Sasza Załuska, główna postać cyklu „Cztery żywioły”. Współpraca Bondy i Lacha rozwijała się w ciągu kolejnych lat, a profiler niejednokrotnie pomagał pisarce w pracy nad jej powieściami. Wreszcie, w 2009 roku, Katarzyna Bonda i Bogdan Lach wydali swoją pierwszą wspólną publikację „Zbrodnia niedoskonała”.

„Zbrodnia niedoskonała” jest oparta na prawdziwych sprawach i zainteresuje zarówno profesjonalistów, jak i miłośników kryminałów. Na jej kartach pisarka i profiler pokazują, że nie ma czegoś takiego jak zbrodnia doskonała. Są tylko nieskuteczne organy ścigania, bezsilni policjanci czy źle zabezpieczone dowody. Udowadniają, że każda sprawa – nawet ta sprzed wielu lat – może znaleźć swój finał.

Kolejna wspólna książka Lacha i Bondy ukazała się w 2020 roku i nosi tytuł „Motyw ukryty. Z archiwum profilera”. To intrygujący reportaż kryminalny, w którym autorzy prowadzą czytelników przez kolejne etapy kryminalnego śledztwa i poszukiwań sprawców przestępstw. Od dowodów, przez demaskowanie tajemnic pozornie niewinnych osób, aż po dane wiktymologiczne.

Oba tytuły zostały wydane nakładem Wydawnictwa Muza i cieszą się popularnością nie tylko w formie papierowej, ale także elektronicznej (ebook, audiobook).

Książki Bogdana Lacha w księgarni internetowej Woblink.com

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Bogdana Lacha we wszystkich formatach (ebook, audiobook i książka papierowa).

Co znajdziesz w kategorii: Nauka języków obcych

W kategorii tej zawarte są podręczniki, słowniki, rozmówki, pomoce naukowe, a także repetytoria służące do nauki języków obcych. Znajdziemy tutaj publikacje wydawnictw specjalizujących się w tworzeniu kursów do nauki języków obcych – jak wydawnictwo Lingo, którego oferta powstaje w oparciu o międzynarodowe standardy i klasyfikacje. Najwięcej książek poświęconych jest nauce języka angielskiego, ale znaleźć tu możemy również pomoce do nauki języków niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego, rosyjskiego, japońskiego czy łaciny. W kategorii „Nauka języków” znajdują się nie tylko tradycyjne podręczniki, ale także kursy specjalnie przygotowane dla seniorów czy dzieci, a także kursy języka polskiego dla cudzoziemców. Możemy tu również odnaleźć rozmówki i słowniki specjalne, np. „Angielski w pracy i biznesie”, „Słownik synonimów języka niemieckiego”, „Idiomy języka angielskiego”, „Biblia polsko-angielska”, „Angielski u lekarza” czy „Słownik dla pielęgniarek i personelu medycznego polsko-angielski, angielsko-polski”. Ciekawą alternatywę dla nauki języka angielskiego proponuje wydawnictwo Poltex. Oferują oni teksty klasyki literatury światowej przygotowane w taki sposób, by pomóc w nauce dzięki czytaniu i jednoczesnemu słuchaniu tekstu w języku angielskim oraz wykonywaniu specjalnych ćwiczeń po każdym rozdziale. W ich ofercie znajdują się takie kanoniczne utwory jak “The Adventures of Sherlock Holmes” Arthura Conana Doyle’a, “Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery, “The Secret Garden” Frances Hodgson Burnett, “Frankenstein” Mary Shelley, “Alice in Wonderland” Lewisa Carrolla czy “The Picture of Dorian Gray” Oscara Wilde’a.