Boris Akunin Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Kochanek śmierci czyta Artur Żmijewski. Audiobook, Książka | Boris Akunin

    „Mistrzowie Słowa” – wielcy aktorzy czytają wielką literaturę. Każdy z 15 tomów zawiera bogato ilustrowaną książkę przedstawiającą sylwetkę danej aktorki czy aktora oraz krótki opis pisarza i jego dzieła. 15 książek, których nie sposób było lepiej napisać, ale które można było jeszcze lepiej przeczytać. 15 wybitnych interpretacji dzieł literackich nagranych w formacie MP3.

Boris Akunin Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Grigorij Szałwowicz Czchartiszwili urodził się w Gruzińskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej w 1956 roku. Boris Akunin jest jego pseudonimem artystycznym. Akunin to rosyjski pisarz, eseista, dziennikarz, tłumacz. Jest autorem kryminałów, książek dla dzieci, opowiadań i powieści przygodowych, w tym kilku cykli literackich. Najbardziej znanym z nich jest cykl kryminalny z Erastem Fandorinem w roli głównej, którego fabuła rozgrywa się głównie w czasach carskiej Rosji. Ponadto Akunin jest autorem serii o przygodach Pelagii, magistra, „Bruderschaftu ze śmiercią„ oraz „Gatunków”. Łącznie napisał blisko 50 powieści i zbiorów opowiadań.

Życie i twórczość Borisa Akunina

Choć Grigorij Czchartiszwili urodził się na terenie dzisiejszej Gruzji, to w wieku dwóch lat wraz z rodziną przeprowadził się do Moskwy. Ojciec był oficerem wojskowym, a matka uczyła rosyjskiego i literatury. Czchartiszwili uczęszczał do szkoły z rozszerzonym językiem angielskim, a pod wpływem japońskiego teatru Kabuki zainteresował się kulturą japońską i zaczął studia na wydziale historyczno-filologicznym Instytutu Krajów Azji i Afryki na Uniwersytecie Państwowym im. Łomonosowa w Moskwie. Ukończył studia z tytułem historyka-japonisty. Już w czasie studiów podejmował się pracy translatorskiej – przekładał z języka angielskiego i japońskiego. Tłumaczył między innymi dzieła takich pisarzy jak Yukio Mishima, Kenji Maruyama, Yasushi Inoue, Masahiko Shimada, Kōbō Abe, Shin’ichi Hoshi, Takeshi Kaikō czy Shōhei Ōoka. Kultura japońska miała wpływ na wybór jego pseudonimu artystycznego – słowo „Akunin” (悪人) można tłumaczyć z języka japońskiego jako „łotr”. To również aluzja do znanego anarchisty Michaiła Bakunina. (B. Akunin). Czchartiszwili przyjął pseudonim Boris Akunin w 1998 roku, który wykorzystuje przy pisaniu prozy i opowiadań. Gdy publikuje teksty naukowe, krytycznoliterackie i dokumentalne, nadal posługuje się swoim prawdziwym nazwiskiem.

Do tej pory w cyklu z Erastem Fandorinem w roli głównej ukazało się osiemnaście powieści. Choć Akunin ogłosił, że nie zamierza pisać więcej książek detektywistycznych, to zapewnił swoich fanów, że cykl z Fandorinem zostanie ukończony zgodnie z planem. W skład serii wchodzą „Azazel” (1998), „Gambit turecki” (1998), „Lewiatan” (1998), „Śmierć Achillesa” (1998), „Walet pikowy” (1999), „Dekorator” (1999) „Radca stanu” (1999), „Koronacja” (2000), „Kochanka Śmierci” (2001), „Kochanek Śmierci” (2002), „Diamentowa karoca” – tom I „Łowca ważek” i tom II „Między wierszami”, „Nefrytowy różaniec” (2007), „Świat jest teatrem” (2009), „Czarne miasto” (2012), „Planeta Woda” (2015), „Nie żegnam się” (2018). W każdym z tomów Akunin starał się przedstawić jeden z gatunków powieści detektywistycznych, dlatego na przestrzeni kilkunastu tomów czytelnik ma szansę zetknąć się z takimi motywami jak spisek szpiegów, rozgrywki polityczne, zagadka w stylu Agathy Christie, opowieść z dreszczykiem czy ściganie seryjnego mordercy.

W swoim bestsellerowym cyklu, Akunin odnosi się do wielu klasycznych dzieł rosyjskiej literatury i literatury europejskiej. W serii o Eraście Fandorinie można znaleźć aluzje do takich dzieł jak „Idiota” Dostojewskiego, „Anna Karenina” Tołstoja, „Mistrz i Małgorzata” Bułhakowa, „Iliada” Homera czy „Oliver Twist” Dickensa.

Oprócz pisania powieści i tłumaczeń, Czchartiszwili pracował jako redaktor pisma „Literatura obca”. Funkcję zastępcy głównego redaktora piastował tam w latach 1994-2000. Czchartiszwili był inicjatorem i głównym redaktorem obszernej, 20-tomowej „Antologii literatury japońskiej”.

Książki Borisa Akunina na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Borisa Akunina w formie ebooka i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Do kategorii „Pozostałe” zostały przypisane wszystkie publikacje, które nie przynależą do żadnej z konkretnych kategorii takich jak: Dla dzieci, Dla młodzieży, Poradniki / Edukacja / Hobby, Powieści i lektury, Dom / Moda / Hobby, Dom / Wnętrze / Ogród, Kolorowanki, Moda i styl, Filozofia, Historia, Historia najnowsza, Historia nowożytna, II wojna światowa, Starożytność i średniowiecze, Internet, komputery, informatyka, Komiks i książka graficzna, Książki obcojęzyczne, Kuchnia / Diety / Fitness, Kultura / Sztuka / Design, Literatura, Fantastyka / Horror, Kryminał / Sensacja / Thriller, Literatura piękna, Poezja / Dramat, Powieść historyczna, Powieść obyczajowa, Romans / Erotyka, Literatura faktu, Biografia / Autobiografia / Wspomnienia, Książki podróżnicze / Przewodniki, Literatura popularnonaukowa, Reportaż, Marketing / Zarządzanie / Finanse, Nauka języków, Nauki ścisłe / Medycyna, Podręczniki / Encyklopedie, Poradniki, Prasa, Prawo, Psychologia / Społeczeństwo / Polityka, Religia, Sport /Rekreacja, Technika / Inżynieria / Rolnictwo oraz Zdrowie / Rodzina / Związki. Kategoria „Pozostałe” zawiera publikacje, których nie da się przypisać tylko do jednej z tych kategorii, gdyż ich granice są bardzo często niewyraźne. To książki znajdujące się zazwyczaj na styku wielu różnych gatunków, wymykające się jednoznacznej klasyfikacji i kategoryzacji.